coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Gość   
Gość

Aro całe nie, tylko 23 ha. Całość PGR na 8 rolników podzielona i mój kawałek jako drugi pod względem wielkości. Najwięcej coś ponad 40 ha kupił inny rolnik.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

dziś za 0,91 ha dałem 20000 zł .Fura kasy chyba zgłupiałem ale już po akcie i nie ma odwrotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

prawo pierwokupu od anr po 3 czy 5 latach dzierżawy obowiązuje?

 

3 lata

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebel21    22

Mam do sprzedania 1 ha pola w jednym kawałku podzielone na 3 działki  klasa 1 okolice Świdnika woj. Lubelskie, byłby ktoś zainteresowany???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabos1981    703

ceny ziemi oszalały. tylko kiedy zwróci się wydatek 80tyś za ha. niech ktoś to napisze. bo ja tu żadnej inwestycji nie widze. chyba że ktoś ma znajomości i wie że przez jego działkę będzie przebiegała autostrada, albo biedronka postawi sklep


:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

dziś za 0,91 ha dałem 20000 zł .Fura kasy chyba zgłupiałem ale już po akcie i nie ma odwrotu

 

20 tys za prawie 1 ha pola to taniocha a ktora klasa ? ale mimo wszystko to i tak tanio inwestycja sie moment zwroci jak  40 tys  za ha to dopiero jest

ceny ziemi oszalały. tylko kiedy zwróci się wydatek 80tyś za ha. niech ktoś to napisze. bo ja tu żadnej inwestycji nie widze. chyba że ktoś ma znajomości i wie że przez jego działkę będzie przebiegała autostrada, albo biedronka postawi sklep

 

80 to wogole ale tak szczerze to i 40 czy 50 tys kiedy sie zwroci i jak na odsetki zarabiac jeszcze zeby lata dobre byly i plony dobre ale jak teraz jeczmien jary 4 tony sypal przy w miare intensywnej technologi a kuk na ziarno 7 ton w intensywnej uprawie w miare to gdzie kasa skad wziasc wiadome ze ziemia bedzie drozec ale skad kase brac na nia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3495

Jak za 20 tyś. to chyba VI klasa ,albo łąka

U mnie się kupuje po 80000 minimum i nikt nie bankrutuje ,ten co dokupił ale ziemia dobra III kl

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

80 to wogole ale tak szczerze to i 40 czy 50 tys kiedy sie zwroci i jak na odsetki zarabiac jeszcze zeby lata dobre byly i plony dobre ale jak teraz jeczmien jary 4 tony sypal przy w miare intensywnej technologi a kuk na ziarno 7 ton w intensywnej uprawie w miare to gdzie kasa skad wziasc wiadome ze ziemia bedzie drozec ale skad kase brac na nia

jeszcze parę lat i ziemia będzie po kilka tysięcy, tylko dopłaty zabiorą, sory ale dla mnie to jest głupota płacić powyżej 20 tysięcy za 4 czy 5 klasę, harować kilkanaście lat żeby to się zwróciło to już lepiej zająć się czymś innym, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

propozycja przez miedzę 1,20ha za 18k, jakieś 80% VI klasy i ze 20% V, żyto po życie pewnie ze 20 lat, obornika też pewnie ze 20 lat nie widziało więc się targowaliśmy i nie dogadaliśmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

5 ha za (czy po) 50 tys? Bo rozbieżności cenowe są tak wielkie że czasami ciężko dojść ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

No faktycznie to zależy od miejsca na mapie Polski. W moich okolicach pewnie znaleźliby się napaleńcy żeby zapłacić po 50k za hektar V-VI klasy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emo87    5

jeszcze parę lat i ziemia będzie po kilka tysięcy, tylko dopłaty zabiorą, sory ale dla mnie to jest głupota płacić powyżej 20 tysięcy za 4 czy 5 klasę, harować kilkanaście lat żeby to się zwróciło to już lepiej zająć się czymś innym, 

 

Ziemia rolna sie nie musi zwracać, w 2009 kupowalismy po 22 tys/ha w 2010 po 25tys/ha w 2012 po 40 tys/ha łaki a w 2015 po prawie 48tys/ha i ziemia gorsza niz te wczesniejsze i kawalki niepasowne.Wiec mozna powiedziec ze na tej zemii z 2009 zarobiliśmy juz okolo 50 tys/ha, bo obecna cena takiej ziemi (prawie 6,40ha w jednym kawałku, około 87m szeroki i okolo 750dlugi, III i IV klasa) to w mojej okolicy okolo 55 tys/ha wiec podrożala o okolo 33tys/ha plus siedem żniw czyli ponad 20 tys zostało, razem daje to ponad 50tys z ha. Obecnie zależy od roku zysk z ha to 2,5 do ponad 4 tys. wiec kupując ziemie po 55 tys za ha potrzeba okolo 17 lat zeby sie tak bezposrednio zwrocilo, a jeszcze jak bierzesz kredytarrow-10x10.png na okolo 5,5 % to prawie caly zysk z ha idzie na odsetki i kapitału prawie wogole nie spłacisz, ziemia to lokata kapitału, mozna kupić i wydzierżawic i co roku wpadnie 1,5 tys/ha a dodatkowo kapitał sie co roku zwieksza o około 10%. Jest jeszcze jeden sposób gościu od którego kupowaliśmy ostatnio kupil ta ziemie w 2012 po lekko ponad 31 tys za ha, wziął kredyt preferencyjny na niski procent a pierwsza rate do spłaty odlożył o dwa lata.... wiec w 2015 roku miał jeszcze 330 tys kredytu na 11,5 ha (spłacił około 30 tys, w akcie notarialnym zawyżyli kwote o wkład własny zenby dostał wiecej kredytu, informacja od poprzedniego wlasciciela) a nam sprzedal za 550 tys wiec jest 190 tys do przodu i dodatkowwo 3 razy zbierał.

Edytowano przez emo87

aaabbb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3495

Ja V i VI kl za 20 tyś bym nie kupił ,wole III kl za 100 tyś ,szybciej się spłaci,a na kredyt nawet tani to się nie opłaca kupić,tylko za gotówke,bo odsetki w banku kiepskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emo87    5

zależy co chcesz uprawiać na tej ziemi... jak masz produkcje zwierzęcą to na słabych ziemiach jest troche lepiej niż bez zwierząt (uprawia sie rosliny troche mniej wymagajace). porównując ziemie trzeba patrzeć na ha przeliczeniowe a nie fizyczne to jest zdecydowanie bardziej miarodajne, zależy od reionu ale u mnie IIIa ma przelicznik 1,5 a V 0,3 a VI chyba 0,15 czyli jeden ha IIIa pokrywa 5ha V i 10 ha VI. Zysk z ha pewnie będzie proporcjolany do ha przeliczeniowego ale dopłaty są do fizycznych.... wiec ludzie roznie kalkuluja ale jak przychodzą suche lata to widać te rożnice


aaabbb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Mam do sprzedania 1 ha pola w jednym kawałku podzielone na 3 działki  klasa 1 okolice Świdnika woj. Lubelskie, byłby ktoś zainteresowany???

Ile chcesz za ten cały hektar i gdzie to dokladnie jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Ziemia rolna sie nie musi zwracać, w 2009 kupowalismy po 22 tys/ha w 2010 po 25tys/ha w 2012 po 40 tys/ha łaki a w 2015 po prawie 48tys/ha i ziemia gorsza niz te wczesniejsze i kawalki niepasowne.Wiec mozna powiedziec ze na tej zemii z 2009 zarobiliśmy juz okolo 50 tys/ha, bo obecna cena takiej ziemi (prawie 6,40ha w jednym kawałku, około 87m szeroki i okolo 750dlugi, III i IV klasa) to w mojej okolicy okolo 55 tys/ha wiec podrożala o okolo 33tys/ha plus siedem żniw czyli ponad 20 tys zostało, razem daje to ponad 50tys z ha. Obecnie zależy od roku zysk z ha to 2,5 do ponad 4 tys. wiec kupując ziemie po 55 tys za ha potrzeba okolo 17 lat zeby sie tak bezposrednio zwrocilo, a jeszcze jak bierzesz kredytarrow-10x10.png na okolo 5,5 % to prawie caly zysk z ha idzie na odsetki i kapitału prawie wogole nie spłacisz, ziemia to lokata kapitału, mozna kupić i wydzierżawic i co roku wpadnie 1,5 tys/ha a dodatkowo kapitał sie co roku zwieksza o około 10%. Jest jeszcze jeden sposób gościu od którego kupowaliśmy ostatnio kupil ta ziemie w 2012 po lekko ponad 31 tys za ha, wziął kredyt preferencyjny na niski procent a pierwsza rate do spłaty odlożył o dwa lata.... wiec w 2015 roku miał jeszcze 330 tys kredytu na 11,5 ha (spłacił około 30 tys, w akcie notarialnym zawyżyli kwote o wkład własny zenby dostał wiecej kredytu, informacja od poprzedniego wlasciciela) a nam sprzedal za 550 tys wiec jest 190 tys do przodu i dodatkowwo 3 razy zbierał.

 

to jak kupiles ziemie od tego kolesia to jak ci mogl sprzedac jak mial kredyt na ta ziemie ? jak to wyglada ? tym bardziej kredyt preferencyjny jak mial to nie moze sprzedac hyba do splaty kredytu czy jak to i naczej wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emo87    5

dokladnie nie wiem tata łatwił formalnosci ale z tego wiem to bank tego goscia musiał wytawic jakies zaswiadczenia do notariusza i wszystko w akcie jest zapisane i nasz bank robił kilka przelewów na konto tego goscia i do banku na splate kredytów (bo chyba był jeszcze jeden kredyt na tej ziemi i jeden wpis ze spłaconego juz kredytu) a ten gosciu podpisywał chyba tez jakies oswiadczenie ze ma chyba w jakims krótkim czasie załatwi formalnosci z ksiegami wieczystymi zeby masz bank mógł sie wpisac na hipoteke bo bralismy tez na to kredyt komercyjny.... była opcja jeszcze ze poprostu przejmujemy dalsza spłate kredytu preferencyjnego i podpisujemy umowe z bankiem ale musielismy z dopłatami przejsc do tego drugieo banku a nasz sie na to nie zgodził bo tez mamy innne kredyty preferencyjne.... podobno jezeli jest tylko inny oddzial teo samego banku to mozna przenosic kredyt miedzy placówkamia a my mamy konto w BPS a on miał SGB (w tym drugim spółdzielczym)


aaabbb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebel21    22

Ile chcesz za ten cały hektar i gdzie to dokladnie jest?

 

Dokładnie to Trzeszkowice cena hmmm to na Priw. A Ty kolego z kąd???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

mógłby ktoś wytłumaczyć na jakiej podstawie anr wystawia cene pierwokupu swoich gruntów 


mógłby ktoś wytłumaczyć na jakiej podstawie anr wystawia cene pierwokupu swoich gruntów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

to jak kupiles ziemie od tego kolesia to jak ci mogl sprzedac jak mial kredyt na ta ziemie ? jak to wyglada ? tym bardziej kredyt preferencyjny jak mial to nie moze sprzedac hyba do splaty kredytu czy jak to i naczej wyglada

 

Miał kredyt ale zabezpieczony nie na tej ziemi co kupił tylko na innej? Może księgi tej ziemi co sprzedawał były czyste. A jeśli nawet nie to kwestia dogadania z bankiem- bank swoje odsetki tak czy siak wziął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

ma  kolegę rzeczoznawcę który za duże pieniądze niby z sufitu robi operat szacunkowy im wyżej wyceni tym wyższa prowizja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Kolega kupił 4 ha po 85 tys za ha jest tam troche III najwiecej IV i 1 ha V , DLA mnie nie realne kumpel liczył to i nawet na kartce nie wychodzi


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj