coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

TOME11    174

Ja bym napisał ale nie ma co kupić ;)

Miałem możliwość zakupu 3,2 ha za  105tys, klasa IIIa, ale pole 1200m dł, i klin od 8m w jednym końcu do 45 m w drugim. Do tego jest w dzierżawie pomiędzy gruntami tegoż dzierżawcy. Wiec nie ma co wkładać kija w mrowisko. Tym bardziej że ma tam kilka upraw trwałych i wiem jak sam bym się czuł gdyby ktoś wpie.rzył mi się w paradę.

jak dla mnie to dziwne zachowanie ale każdy ma swój rozum:)

 

 

Szlachetne, u nas nie mają takich sentymentów.

j/w, w dograny temat nawet się potrafią wp***dolić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

a po co kupować ziemię to tylko więcej pracy ,chyba że kupic i oddać w dzierżawę i niech ktoś inny traci na niej zdrowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Nie daleko gościu sprzedaje 2 hektary,  trzecia klasa, cena 150 tyś. za 1 hektar. :lol: :lol: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

TOME11 - oczywiście, że każdy ma swój rozum. Dlatego ja odpuściłem, bo wcale ziemi mi nie brakuje, choć mam około 30 ha swoich i 15ha dzierżaw. Kupowałbym ją bardziej jako lokatę niż kolejny warsztat pracy. I dlatego odpuściłem, bo wroga łatwo sobie zrobić.

Po za tym istnieje coś takiego jak ekonomiczna wielkość gospodarstwa, która oczywiście w każdym indywidualnym przypadku będzie inna. I czasem dokupienie kolejnych ha ( zwłaszcza w nieregularnych kształtach) może przyczynić się do spadku dochodów. Bo utrata zdrowia oczywiście jest pewna.

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

W mojej wsi ziemia rolna przestaje być rolną i ceny dochodzą do 450tys/ha - oczywiście podzielone na działki.  Cena hektara  w całości to wydatek około 200tys- mało opłacalna inwestycja, jeżeli chodzi o rolnictwo. W sąsiednich wioskach w 2013 roku ha ziemi uprawianej można było kupić za 20-30tys, jednak  w 2013 objawił się rolnik inwestor z sąsiedniej gminy, który skupuje wszystko jak leci płacąc w za ha nawet 65tys, gdzie ja po przeciwnej stronie drogi płaciłem 27tys. Z jednej strony wiem, że nie będę w stanie powiększyć swojego gospodarstwa (dojazd powyżej 7km mnie nie interesuje, drogi u nas słabe i trzeba ciągnikiem po asfalcie 20km/ha jeździć), a z drugiej to dobrze, że ludzie sprzedając swoją ziemię dostaną jakiś godziwy grosz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

emilko - piszesz, że jesteś z ostatniego powiatu mazowieckiego na południu. Tym powiatem jest powiat lipski, ale o takich cenach to nie słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

Też miałem możliwość kupna pola z 0,25 ha ,ale obok znajomy ma 2 ha pola i jemu pasowało to kupić,wiec powiedziałem jej żeby poszła do niego i on to kupił,ale wiecie jacy są ludzie ,nabiorą małych kawałków i pózniej jezdzą po innych pola bo nie mogą się wyrobić na swoim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

ja w tym roku kupiłem od ANR, przedłużenie mojego pola. Najgorsze jest to, że w tym kawałku była działka budowlana- 15a i ona mi zawyżyła cenę ;/

Całość to 0,65a i 0,7 ha łąki kupiłem też od ANR :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Mnie powiadomiła pani od której dzierżawię ziemie 2,70 ha że w przyszłym roku będzie sprzedawać, tylko nie chciała się na razie określić ile za ha, mam nadzieje że nie więcej jak 25 tyś. Tyle płaciłem w tym roku za ziemie prawie 3 ha w jednym kawałku, jak powie więcej zrezygnuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ja w tym roku kupiłem od ANR, przedłużenie mojego pola. Najgorsze jest to, że w tym kawałku była działka budowlana- 15a i ona mi zawyżyła cenę ;/

Całość to 0,65a i 0,7 ha łąki kupiłem też od ANR :)

Michaś ile dałeś za te ,65ha?

zbieraj kasę, obok mnie (przez miedzę) ANR będzie sprzedawała 15ha w styczniu to będziemy sąsiadami :) - przetarg ograniczony więc nie będę mógł startować :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Aro skąd wiesz że akurat w styczniu, bo chyba jeszcze ogłoszenia nie ma, co?

I co to znaczy że przetarg ograniczony nie będziesz mógł startować, jak pole przez miedzę. No wiem że z innych gmin nie można, czy podobne cuda ale jak przez miedzę to jaki jeszcze czynnik blokuje twoje przystąpienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

mieszkam w Białej i tam mam zameldowania, a gospodarstwo pod Radzyniem. a kiedy będzie przetarg wiem z ANR - wycena w listopadzie, a przetarg w styczniu (ziemia odebrana dzierżawcy - kukurydza od 5 lat dorasta od wysokości kolan no w niektórych miejscach pod pachę wejdzie - mam 186cm), dzwonił już znajomy że jest zainteresowany  - obejrzał i stwierdził że jest w stanie położyć po 40tys/ha gotówką - dla niego to lokata kapitału.

co blokuje? w sumie nic, ale mam już dosyć doprowadzania kolejnych pól co kupuję do normalnego stanu (przeważnie 3 lata muszę poświęcić), a to są koszty.

nawet jak znajomy kupi tą ziemię i będzie mi chciał oddać do uprawy to będę się długo zastanawiał, chyba że dopłaty przez 3 lata będą moje.

znajomy mieszka 20 km od działki, ale gmina sąsiednia więc będzie mógł stawać do przetargu

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wow, ale cena, na szczęście u mnie w okolicy aż takiego ciśnienia nie ma i to przetargi z ANR więcej się cenią na wywoławczych niż ludzie między sobą handlują. Jakieś krzaczory za bagnem już 3 razy sprzedawali i cena zawsze oscyluje w granicach 20 tys/ ha. A nikt za to nie da więcej jak 4000 - 5000zł / ha.

 

No tak zawsze idzie informacja że będzie tam kiedyś przetarg, zapomniałem o tym.

 

Czyli ARO to taki miastowy rolnik co czerpie profity z UE :D Choć w sumie ja tez w małym miasteczku mieszkam. :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

nigdy tego nie ukrywałem że pracuję zawodowo :), a rolnictwo lubię i takie mam wykształcenie - gospodarstwo Ojca powiększyłem w przeciągu 3 lat z 19 do 34ha. na wiosnę płaciłem po 27tys/ha za ziemię uprawianą przez sąsiada (miał prawo pierwokupu ale zrezygnował) i rośnie tam już pszenica :).

a Damian to garwoliniak (mam sporo znajomych samochodziarzy), czy z Miastkowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

Michaś ile dałeś za te ,65ha?

zbieraj kasę, obok mnie (przez miedzę) ANR będzie sprzedawała 15ha w styczniu to będziemy sąsiadami :) - przetarg ograniczony więc nie będę mógł startować :(

 

za te 0,65 ha 27 tyś.

 

Która klasa tego pola ?

15 ha w kawałku czy jak ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

i ten koleś daje 40 tyś aż ?

ciekawe czy dużo 5 klasy, ja w tym roku kupuję IVa, IVb 5,5ha po 30 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Aro to drugie ;) a w praktyce za żoną już w lubelskim. Choć i gospodarstwo położone pół na pół maz. / lub.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

i ten koleś daje 40 tyś aż ?

ciekawe czy dużo 5 klasy, ja w tym roku kupuję IVa, IVb 5,5ha po 30 tys

nie daje tylko jest w stanie dać, V klasy max 4-5ha i ze 3ha pod zabudowę zagrodową.

ja właśnie na wiosnę kupiłem IIIb, IV i V 0,30ha w sumie 5ha z siedliskiem (0,5ha) już prawie wszystko zamienione na grunt orny. we wrześniu znajomy kupił 3 ha (trapez) za 31tys/ha

 

Damian Miastków też znam byłem tam na komunii w pałacu i byłem kiedyś u blacharza co robi grube fury i właśnie zwróciłem uwagę na fajne pola w okolicy - chyba jakiś pgr obrabiał wtedy - a teraz to pewnie Twoje :)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

dziś dogadałem zakup 0,57 ha za 26 tysi

północna wlkp

działka porośnięta samosiewami brzozy o średnicy 10-30cm

przylega do mojego nowego gospodarstwa więc muszę...............

chciałem to kupić już dawno ale wcześniejszy właściciel nie chciał nawet rozmawiać o sprzedaży,obecny kupił to w styczniu bieżącego roku wraz z całymi zabudowaniami i ten kawałek wyszedł go 16 tysi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

zobaczymy na ile wycenią :)

 

w okolicach Białej na przetargach IV - V klasę duszą od 26 do 50tys/ha - nie rozumiem tej sytuacji???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj