coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
warchest    253

doplaty to powinny byc tylko dla rolnikow a nie tych co maja po 100 ha i wiecej czyli przedsiebiorcow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    111

DopLaty sá po to aby zywnosc byla tania, a ze ludzi przybywa i zapotrzebowanie jest to i doplaty beda
Gdzie koledzy kredyty biora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44
Napisano (edytowany)

doplaty to powinny byc tylko dla rolnikow a nie tych co maja po 100 ha i wiecej czyli przedsiebiorcow

 

jeśli do tego by doszło, to "przedsiębiorcy" dzieliliby gospodarstwa na dzieci, matki, żony, kochanki i inne...

 

i tak większość "obcinek" dopłat zaczyna się po 50 ha.

 

 

z innej beczki:

 

w jakim przypadku warto kupić ziemię rolną 3 lata temu zalesioną, 11 ha? niby zostało 12 lat dopłat - jeśli dobrze liczę, to min. 200 000 zł, może nawet trochę więcej.

sadzonki w dobrej kondycji, niewiele braków, ze 200 metrów od mojego gruntu. w okolicy ziemia rolna średnio po 20 000 zł/ha - czy w przypadku młodego lasku można tą cenę przyjąć, czy np. tylko połowę? a może równowartość lub jakąś część tych dopłat? wiadomo, że z uwagi na pielęgnację też trzeba przy młodym lasku trochę pochodzić...

 

w okolicy na gratce ceny lasków startują właśnie od ok. 20 000 zł/ha, ale może być to myślenie życzeniowe... od miesięcy te same ogłoszenia.

 

proszę o opinie, czy w ogóle pchać się w coś takiego przy pomocy kredytu 3%, jeśli w ogóle dałoby radę go wziąć w tym przypadku...

 

Edytowano przez jaroWM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44
Napisano (edytowany)

Wojew. - grunt orny: ogółem * Dobry(klasy I, II, IIIa) * Średni (klasy IIIb, IV) * Słaby (klasy V, VI)

w złotych polskich

1                                                   2                               3                           4

POLSKA                                     36 203             48 770                       36 898                      25 756

Dolnośląskie                         33 876            42 985                  33 686                   24 403

Kujawsko-pomorskie              49 618            61 758                  49 227                   34 545

Lubelskie                             25 632            40 301                  25 887                   16 670

Lubuskie                              24 525               30 193                  25 510                   21 048

Łódzkie                               32 474             41 371                 35 063                    23 952

Małopolskie                          27 042             33 000                 25 660                    21 039

Mazowieckie                        32 581             46 673                 34 734                    23 552

Opolskie                             48 105              65 926                 43 885                    32 270

Podkarpackie                       20 850              25 333                 20 856                    16 104

Podlaskie                            31 948              36 868                 34 209                    26 316

Pomorskie                           35 494              51 725                 35 868                    27 797

Śląskie                               31 767              51 905                 31 550                    21 373

Świętokrzyskie                    24 352               32 284                 22 965                    15 980

Warmińsko-mazurskie            35 921              49 692                 37 125                    29 429

Wielkopolskie                       47 937              62 486                 48 984                    34 520

Zachodniopomorskie             24 248               27 496                 25 267                    20 299

 

Ceny zakupu/sprzedaży użytków rolnych w I kw. 2015 r. według województw obowiązujące od 25.05.2015 r.

 

w niektórych województwach ceny głupieją niestety - np. u mnie - warmińsko-mazurskie...

Edytowano przez jaroWM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    19

jeśli do tego by doszło, to "przedsiębiorcy" dzieliliby gospodarstwa na dzieci, matki, żony, kochanki i inne...

 

i tak większość "obcinek" dopłat zaczyna się po 50 ha.

 

 

z innej beczki:

 

w jakim przypadku warto kupić ziemię rolną 3 lata temu zalesioną, 11 ha? niby zostało 12 lat dopłat - jeśli dobrze liczę, to min. 200 000 zł, może nawet trochę więcej.

sadzonki w dobrej kondycji, niewiele braków, ze 200 metrów od mojego gruntu. w okolicy ziemia rolna średnio po 20 000 zł/ha - czy w przypadku młodego lasku można tą cenę przyjąć, czy np. tylko połowę? a może równowartość lub jakąś część tych dopłat? wiadomo, że z uwagi na pielęgnację też trzeba przy młodym lasku trochę pochodzić...

 

w okolicy na gratce ceny lasków startują właśnie od ok. 20 000 zł/ha, ale może być to myślenie życzeniowe... od miesięcy te same ogłoszenia.

 

proszę o opinie, czy w ogóle pchać się w coś takiego przy pomocy kredytu 3%, jeśli w ogóle dałoby radę go wziąć w tym przypadku...

kredyt na las to tylko komercyjny. las, szczególnie młody to towar zupełnie niechodliwy. sprzedanie takiego z dopłatami nawet po 20 000zł /ha to wyczyn. cena jest dobra ale dla sprzedającego.

nie piszę, że nie jest tyle wart, ale zwrot rozłożony jest na bardzo długo i to jest problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

dzięki za odpowiedź - w moim powiecie ceny takich lasków +/- 20 000 zł/ha (przejmuje się zobowiązanie + dopłaty) - nie wiem, czy dogadam się ze sprzedającym, bo powołuje się on na ceny GUS (powyżej) - pewnie nic z tego nie będzie... kredyt właśnie wyjaśniałem, że tylko komercyjny i przez to droższy.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    19

same odsetki, przy 6% rocznie od 20 000 to 1200 do tego jescze kapitału 700 zł przy 30 latach spłaty.

dopłaty dostaniesz 1550 rocznie do ha, także będziesz musiał do tego dokładać przez kilkanaście lat. dobrze to przemyśl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corn-system    5

dzis juz niestety grunty rolne nie sa dla rolnika posiadajacego gospodarstwo male lub srednie wielkopolska i kujawy ceny gruntow rolnych klasy III i IV okolo 60 tys za ha ;) kredyt odpada bo odsetki pochlaniaja caly zysk a nawet i wiecej a gotowka przy ilosci ha 30 i wiecej staje sie bariera dla malych i srednich gospodarstw ;) dlatego ceny dzierzaw rowniez szybuja w gore bo dla rolnika to jedyna metoda zdobycia GO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079

Kolego ja tez mieszkam w wlkp i u nas nawet najwięksi pogromy hektarów juz wyhamowali, bo jeszcze 1-2 lata temu dawali po 40-60 tys za 4-6 klasę za małe działki a teraz juz zastanawiają sie czy warto zboża tanie, rzepak tani, kuku tez szału nie było z cena, z mlekiem tez nie wiadomo co jeszcze będzie, trzoda tania a wziąć kredyt łatwo ale go pózniej spłacać juz tak łatwo nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corn-system    5

dokladnie tak jak kolega pisze. Zaznaczyc trzeba tez fakt ze jesli rolnik kupil kilka ha poszedl do banku dostal kredyt na 15 lat a w okolicy znow sie pojawil GO do kupienia to sa male szanse ze po raz kolejny dostanie kredyt ;) wiadomo sa takie rejony ze ziemi jest brak i ciezko nawet wychwycic pare ha a duze powierzchnie dostepne sa tylko dla bardzo bogatych ;:) a czy to oplacalna lokata ? przy dzisiejszych cenach raczej nie ale co bedzie za iles lat tego nikt nie wie ;) ziemia to jedyne dobro ktore sie nie zuzywa przy odpowiedniej eksplatacji i drugiej takiej samej w tym miejscu tez nie ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

U mnie ziemie nie stanieje ceny 70-80 tyś III kl.bo jest kilku mocnych rolników z gotówką ,a na sprzedaż sporadycznie jakaś działka,to co pisałem wcześniej udało się kupić umowa spisana u notariusza,zapłacone, po żniwach mogę siać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

wow jak doplaty twoje to lux  no tak jak sie slyszy to doplaty trza oddac podatek zaplacic i dorzucic cos do tego jeszcze z kilka metrow pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    188

podatek tez będę płacić, z tymi dopłatami to jeszcze do końca nie wiadomo, 2tyś/ha wystarczy? dadam że ziemia 10metrów od mojego domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Popatrz jak w tym roku wyglądają w niektórych rejonach pola (nie wiem jak u Ciebie) i zastanów się, co Ci zostanie po zapłaceniu tych 2 tysięcy za ha jeśli znów pojawi się problem suszy i chorób czy inna klęska. Tym bardziej na V klasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

kolega wydzierżawił 12ha 3-4 klasy 2200zł za hektar. Masakra się robi po żniwach wychodzą mi umowy na 19ha strach pomyśleć co się bądzie działo na przetargu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

pojeb*ło ludzi... Jeśli jeszcze dopłaty jego to nowy nabywca tylko będzie dokładał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1810    13

Pytanie co on tam sieje bo nawet jak dopłaty jego to przy produkcji zbóż dołoży do tego interesu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Za 2 i dopłaty to sam oddam, jeszcze wykoszę, zmagazynuję i do skupu odwiozę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    474

Za mała susza na kuj-pom widocznie  :blink:  na polach bida miejscami aż żal patrzeć a tu takie stawki, ceny mleka w dół to ja nie wiem po co ludziom ziemia ... za taki czynsz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj