coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

majkel207    21

w okresie wiosennym nawet częściej, praktycznie przed każdym deszczem, na zachodzie idzie chemii jeszcze więcej a co do opłacalności to kwestia ceny, koszt produkcji to ok 80 gr, jak pole będzie bardzo daleko to pójdzie w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

tak, pilnuje karencji przy śor, a im bliżej zbiorów tym się mniej pryska, jak to ma wpływ na zdrowie to wyjdzie za jakiś czas, w Holandii tak ilość chemii szła już w latach 60-70 ubiegłego wieku, więc chyba ni jest aż tak źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Masz jakieś dowody na poparcie teori o likwidacji dopłat w nowym budzecie UE?

Wypatrzył to w kryształowej kuli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gotkamil    16

panowie czy warto kupić 10 ha za 750 tyś z budynkiem gospodarczym ? :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21
Napisano (edytowany)

jem te jabłka, jak bym zostawił 2 drzewa, to by nic na nich zdatnego do jedzenia nie było, podstawa ochrony jabłek przed najpoważniejsza chorobą czyli parchem to captan i ditianon, są to substancje już dosyć długo stosowane, coś by było słychać jak by były bardzo szkodliwe

 

co do ziemi, sam kolego powinieneś wiedzieć jakie mniej więcej zyski osiągniesz z tej ziemi, jak są u ciebie ceny gruntów, jaką mają wartość te budynki, będą pewnie rejony w kraju gdzie to będzie drogo, a będą takie gdzie to będzie okazja

 

a co do dopłat po 2020 pamiętam jak mnie straszyli z 2-3 lata temu, że po 2013 nie będzie już żadnej pomocy dla rolników typu MR, MGR, więc myślę, że tu raczej nikt nie zna planów na po 2020, a nawet jak takie są to mogą się jeszcze zmienić

Edytowano przez majkel207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

panowie czy warto kupić 10 ha za 750 tyś z budynkiem gospodarczym ? :P

Ty nie wiesz a my mamy wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

I ile wart jest ten budynek ?? Jeśli to szopa na drewno, to raczej nie. Choć pewnie znajdą się tacy, co powiedzą że to czysty interes bo ziemia nie ma się zwracać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal7536    7

W 2020 roku to dopłaty może i by były, tylko pewnie już wtedy Unii nie będzie.

A co do tego ze niektórzy uważają, że w ich rejonach 70 tys. za 3,4 klase to tanio, to jak dla mnie głupota za tyle kupować, bo to się zwróci w kolejnym pokoleniu, a taki co kupi za 30tys. ma ceny produktów takie same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

Koledzy jak dobra ziemia i wszystko dostanie to idzie zarobić,jak ktoś sprząta 6 ton,  to nie ,bo to co powyżej to zysk,więc sobie policzcie ile można zarobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

W 2020 roku to dopłaty może i by były, tylko pewnie już wtedy Unii nie będzie.

A co do tego ze niektórzy uważają, że w ich rejonach 70 tys. za 3,4 klase to tanio, to jak dla mnie głupota za tyle kupować, bo to się zwróci w kolejnym pokoleniu, a taki co kupi za 30tys. ma ceny produktów takie same.

 

na jakiej podstawie twierdzisz ze unia sie rozpadnie ? no ja bym byla bardzo za tym by ta zlodziejska unia sie rozpadła jeszcze wczesniej  mam nadzieje ze spelni sie to co mowisz i uni nie bedzie ale to i tak pewnie marzenie scietej glowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

70 tys za 1ha ....

 

Lubelskie-Gmina Krasnystaw cena 1ha  10-20 tys kl 3/4  [Tyle że pole sprzedaje ktoś raz na ruski rok :D ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

Masz jakieś dowody na poparcie teori o likwidacji dopłat w nowym budzecie UE?

Takie informacje przekazał mi miejscowy ODR- nie żadna kryształowa kula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcel1609    3
Napisano (edytowany)

Niekoniecznie. Studiuję rolnictwo we Wrocławiu i na przedmiocie Polityka i Prawo Rolne wykładowca (doktor hab. niejednokrotnie wypowiadający się dla Agrobiznesu) również poinformował nas, że mamy się przygotować na zniesienie kwot. Popierał to różnymi wykresami oraz tym, że na wszelkich sympozjach w Europie mówiło się o tym od dawna. Piszę w tym momencie serio i nie żartuję. Nasi politycy obiecują, że będą dążyć do zrównania dopłat z krajami zachodnimi a bardzo dobrze o tych zamiarach zniesienia dopłat wiedzą i robią wodę z mózgu polskim rolnikom. Po prostu nie chcą przedwcześnie płoszyć ptaszka  :)

 

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

Jak zniosą w całej UNI to OK ,będziemy do przodu i mniej papierkowej roboty ,no i kontroli,haha bezrobocie wzrośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

Dokladnie to co Marcel1609 napisał, i dopytajcie ludzi z arimr czy odr którzy jeżdżą na szkolenia- tam mówią im o tym właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

nie tyle zniosa dopłaty tylko od 2022r beda dopłaty do produkcji  i Ci co dużo i wydajnie produkuja to skorzystaja wiecej, a nie do hektarów 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Nie ma jeszcze żadnych planów co do budżetu po 2020. Pewne może być to, że Polska może już nie być głównym beneficjentem pomocy i może się okazać, że będziemy więcej wpłacali niż dostawali. Mogą zniknąć różnego rodzaju programy pomocowe jak PROW czy EFRR. Ale czy dopłaty znikną? Większe szanse, że nie. Dopłaty do produkcji już były w UE i UE szybko się z nich wycofała. Bodajże żaden kraj na świecie nie dopłaca do produkcji.

 

I nie wiem skąd ludzie z ARiMR czy ODR mogą wiedzieć co zrobi UE za 6 lat skoro skoro ów urzędnicy mają problem przeczytać projekty obecnych ustaw o PROW.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

To spoko,to wtedy każdy będzie walić opryskow i nawozów,żeby jak najwięcej dopłat uzyskać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

dopłaty do produkcji? a jak ją zmierzyć?

to wtedy ci co teraz sieją do dopłat i nic nie zbierają, będą mieć później wydajności po 20-200 ton z ha? bo rozumiem, że płatność byłaby do zafakturowanej lub potwierdzonej w jakiś sposób sprzedaży?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

to dopiero byłby raj dla pseudo rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj