coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Krassus    97

to jaki sens ma kupowanie ha za taką kasę? toż to się zwróci w trzecim pokoleniu..

 

ja widzę tylko kupowanie z myślą o sprzedaży z zyskiem holendrom, duńczykom czy innym francuzom....

 

A czy ziemia to tylko uprawa pszenicy? Znam osoby które w latach 90 kupowały ugory pod miastami za grosze, dzisiaj sprzedają tą ziemię deweloperom. Większość rolników "przypadkiem" lokuje pieniądze. Na niczym więcej się nie znają więc ładują kasę w ziemię bo tylko to potrafią robić a że przypadkiem będą więksi od sąsiadów to tym lepiej. Za 30 lat dzieci będą miały co dzielić.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1810    13

Mam pytanie Koledzy moze sie orentujecie byliscie w niemczech , chodzi mi o to czy tam istnieją gospodarstwa o powiechrzni 30-50ha i czymozna z nich wyżyć, utrzymac 4 osobową rodzine ? i np co 15 lat wymienić sprzet na nowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

oj raczej nie niemcy sa ile do przodu przed nami jak tam rocznie likwiduje sie 2 procent gospodarstw roczne . macie swoja unie ukochana zniszcza nasze rolnictwo polskie prawdziwe male

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

To się ciesz, powiększysz swoje areały bo cały czas nam tu płaczesz, że nie masz gdzie kupić.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Cena za łąkę 1,75ha 30 tyś. Właściciel sprzedaje już ją jakieś dwa lata, ale tak długo bo pyta się tylko znajomych, nie wstawiał chyba żadnych ogłoszeń do gazety czy internetu. Jak sprzedaje ją dwa lata, i jest to dobry znajomy/sąsiad taty to myślę że zszedłby na 25 tyś za te 1,75ha. Warto taką łąkę kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

u mnie łąka jest nawet wystawiona w internecie 1,25 ha za 23 000 zł od wielu miesięcy - pies z kulawą nogą się nie interesuje.

 

jeśli potrzebna Ci ta łąka, to zaproponuj sąsiadowi 20 000 zł w gotówce, jeśli się nie zgodzi, to może trochę podbije cenę i spotkacie się gdzieś po środku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Na razie nie potrzebuję, ale w przyszłości będzie potrzebna i to bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ba jak narazie nie potrzebujesz a pozniej to on moze sprzeda jedz do faceta sie dogadaj moze ci troche zejdzie konkretnie rozmawiaj to kupisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Ja tego w ogóle nie rozumiem. W Opolskim obecnie pszenica paszowa za 550 zł, konsumpcja za 650 maks, qq po 470, rzepak mało kto kupuje i więcej jak 1400 zł nie da. Mleko za chwilę pewnie będzie po 1zł albo i mniej. Tuczniki jak ktoś dostanie 4 zł to się cieszy. A ceny średnich gruntów wedle GUS-u to juz 43 tys. zł, wzrost o 6 tys. od ostatniego notowania ... Z czego Ci ludzie to spłacają skoro w 2014 jak na prod. roślinnej ktoś wyszedł u nas 2 tys. zł netto to już było dobrze. Dla mnie to absurd, kiedyś to nie wytrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3437
Napisano (edytowany)

Mylisz się . Jeden gorszy rok i co cena ma spaść ,właśnie kupuje 5 ha po 80 tyś i się ciesze że nikt mi nie podbił ceny,bo nie wiedzą 

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

to masz fantazję kolego, w poniedziałek podpisałem akt notarialny 5ha po 30tys (klasa ziemi III, IV i około 0,5ha V) i długo nie mogłem przeboleć bo musiałem przepłacić około 5tys za 1ha (w sumie 25tys), fakt że miedzę rozoram, dojazd asfaltem, 500m od domu - ale zwrot inwestycji szacuję na około 10lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    18

Mylisz się . Jeden gorszy rok i co cena ma spaść ,właśnie kupuje 5 ha po 80 tyś i się ciesze że nikt mi nie podbił ceny,bo nie wiedzą 

kupujesz 5 ha za 400k?

napisz co będziesz tam robił, jaka klasa i czy wykorzystanie tej działki może być inne.

to masz fantazję kolego, w poniedziałek podpisałem akt notarialny 5ha po 30tys (klasa ziemi III, IV i około 0,5ha V) i długo nie mogłem przeboleć bo musiałem przepłacić około 5tys za 1ha (w sumie 25tys), fakt że miedzę rozoram, dojazd asfaltem, 500m od domu - ale zwrot inwestycji szacuję na około 10lat

ja tyle daję, ale tylko w kredycie csk i to jest max.

w zwykłym kredycie na 3% 15, moze 20k to granica, powyżej której w żaden sposób nie widzę zwrotu w jako takim terminie bez drenowania kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

Zasieje cebule ruski zniosa embargo bedzie po 1,2 zl/kg  80ton/ha i sie zwroci w rok :D no chyba ze bedzie po 20 groszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

To się tylko cieszczie że  po tyle u was cenią. U mnie agencja wystawił 155 ha  od 43 za 4-5 klasę do 56 za 4 i kawalątek 3, a chętnych z 40-50 na 15 działek.

U nas tylko pszenica, jęczmień i rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    18

o csk zapomnij, limity się skończyły

zalapalem sie w ostatniej puli, niestety calej nie wykorzystam bo jeden sprzedajacy dogadal sie z innym a zapełnić lukę trochę trudno w tak krótkim czasie, tym bardziej ze oczekiwania sprzedajacych są w granicach 40-60k/ha - czasem za V/VI klase, bo jak uzasadniają teren może być inwestycyjny, szkoda gadać.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Mylisz się . Jeden gorszy rok i co cena ma spaść ,właśnie kupuje 5 ha po 80 tyś i się ciesze że nikt mi nie podbił ceny,bo nie wiedzą 

Nic nie zapowiada żeby ten rok był lepszy jeśli chodzi o ceny. Przekonamy się już niedługo. Gratuluję odwagi, nie odbierz tego jako złośliwości z mojej strony. Jak w moich stronach ceny dojdą do tego poziomu to z chęcią Ci sprzedam moje 11ha  B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

kupujesz 5 ha za 400k?

napisz co będziesz tam robił, jaka klasa i czy wykorzystanie tej działki może być inne.

ja tyle daję, ale tylko w kredycie csk i to jest max.

w zwykłym kredycie na 3% 15, moze 20k to granica, powyżej której w żaden sposób nie widzę zwrotu w jako takim terminie bez drenowania kieszeni.

 

A co jeżeli ów ziemia będzie warta za 10 lat 50 tys albo i więcej? Ziemia to nie tylko uprawa pszenicy ale i inwestycja kapitału. Osoby które w latach 90 kupowały ją za grosze, dzisiaj na jej sprzedaży więcej zarobią niż na uprawie pszenicy przez ostatnie 20 lat. 3 lata temu kupiłem ziemię po 35tys/ha, dzisiaj krowiarze mogą dać mi 50tys. Gdy cena mleka wróci znowu do rekordowych cen, pewnie jeszcze więcej.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Będzie albo nie będzie, wróżenie w fusów, nic nigdy ciągle nie drożeje, znowu zbiory się zapowiadają nie najgorsze na obecną chwile. W tym pewnie roku kupię 2,8 ha za jakieś 22-23 tysie - za całość. 0,8 ha łąki, 0,5 ha bagnistego lasku reszte pole orne przewaga 5 klasy. Biorę tylko ze względu na łąke bo jest nie zalewowa i w bardzo dobrej klasie. Innego chętnego na to nie było, każdy umoczony w kredytach i tylko na dzierżawę chcieli ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

A co jeżeli ów ziemia będzie warta za 10 lat 50 tys albo i więcej? Ziemia to nie tylko uprawa pszenicy ale i inwestycja kapitału. Osoby które w latach 90 kupowały ją za grosze, dzisiaj na jej sprzedaży więcej zarobią niż na uprawie pszenicy przez ostatnie 20 lat. 3 lata temu kupiłem ziemię po 35tys/ha, dzisiaj krowiarze mogą dać mi 50tys. Gdy cena mleka wróci znowu do rekordowych cen, pewnie jeszcze więcej.

A co jeśli nie ?? Zapewnisz że masz rację, albo Ja mam ?? To zawsze jakieś ryzyko. Nie zapominaj że większość rolników kupuje jednak ziemię rolną z zamiarem powiększenia gospodarstwa i pracy na niej. Z tymi cenami mleka to taki pewny bym nie był w perspektywie uwolnienia kwot mlecznych. Puki co w cenach prawie wszystkiego co produkuje w Polsce rolnictwo mamy spadki, i to znaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamber310    4

Na olx są już ogłoszenia 50ha(plus 15dzierżawy lub wiecej) + budynki+ 70sztuk bydła i opasów+ doplaty bo wszystko obsiane..cena 4.300.000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

A co jeśli nie ?? Zapewnisz że masz rację, albo Ja mam ?? To zawsze jakieś ryzyko. Nie zapominaj że większość rolników kupuje jednak ziemię rolną z zamiarem powiększenia gospodarstwa i pracy na niej. Z tymi cenami mleka to taki pewny bym nie był w perspektywie uwolnienia kwot mlecznych. Puki co w cenach prawie wszystkiego co produkuje w Polsce rolnictwo mamy spadki, i to znaczne.

 

Ale na tym polega inwestycja. Jak chcesz bezpiecznie to lokata albo obligacje ale zyski minimalne. Im chcesz większy zysk tym większe ryzyko. I nie patrz na rolnictwo tylko w przeciągu roku tylko kilku ostatnich lat. W tym roku mogą być niskie, za rok znowu bić rekordy cenowe. Kwestia tego jakie kto ma koszty i jak inwestował.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj