coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek73    576

10 lat temu jak kupowałem po 5-6 tyś, to jakby ktoś powiedział ze ziemia za 10 lat będzie po 55-60 tyś to wszyscy powiedzieli by że tylko do wariatkowa się nadaję.  A tu mnie wzrosła o  przynajmniej 1100 %, bo tu gdzie mieszkam to 10 lat temu płacili po 4 tys, a ja kupowałem z 8-7 km ode mnie i tam była droższa. A teraz agencja wystawiła  53 za 4 klas  i 56 tyś , za 4 i kawałek 3 klasy, do przetargu z 500 metrów ode mnie.

Więc raczej nie muszę podawać jakiegoś źródła że za następne  zdrożeje  o kolejne 400 %. I tu się chyba zgodzicie. Oby tak nie było bo już teraz jest przegięcie z ceną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    18

różnica jest taka, że jak było po 4-6 tys. to starałem sie kupić, po 10 i 15 też , ale to co się dzieje z cenami w niektorcyh rejonach ociera się o sztucznie nakręcany pęd, nawet paranoję. to że cena wzrosła w krótkim czasie o 1000% zmniejsza drastycznie szanse na dalszy wzrost, a nie odwrotnie...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Dokładnie, bo teraz nie wyobrażam sobie małych rolników do 10 ha a nawet 20 ha  żeby powiększali gospodarstwa, w moim regionie.

Bo agencja wystawiła pola z 4-5 kl  po 44 tyś   3-4 kl  do 56, a działki od 10 ha.I co na takim polu siać żeby  normalnie  się ukosiło ?

A chętnych jest dużo, a niektórzy chcą wszystko 155 ha i nie ważne za ile, aby kupić.

 

Zapomniałem dodać. W tamtym roku pod Strzelinem  na przetargu z agencji  pole zostało sprzedane po 172 tyś/ha, zwykła działka  rolna,  wiec dużo nie brakuję do 200.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam87p    23

miesciac temu kupione 9 ha  po 20k  głownie 4 kl i troszke 5 na warmii a tak to cena kreci  sie  w okolicy po około 25-30 k 

Edytowano przez adam87p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    18

Dokładnie, bo teraz nie wyobrażam sobie małych rolników do 10 ha a nawet 20 ha  żeby powiększali gospodarstwa, w moim regionie.

Bo agencja wystawiła pola z 4-5 kl  po 44 tyś   3-4 kl  do 56, a działki od 10 ha.I co na takim polu siać żeby  normalnie  się ukosiło ?

A chętnych jest dużo, a niektórzy chcą wszystko 155 ha i nie ważne za ile, aby kupić.

 

Zapomniałem dodać. W tamtym roku pod Strzelinem  na przetargu z agencji  pole zostało sprzedane po 172 tyś/ha, zwykła działka  rolna,  wiec dużo nie brakuję do 200.

wątpię że była to kasa z roli, tak samo jak spłata pewnie nie bedzie z roli. ktos musi widziec na niej inne przeznaczenie.

powyższym postem wskazałeś skąd bierze się coraz wyższa cena typowej ziemi rolnej, co tylko napędza psychozę.

10 ha roli po 15k i 1 ha po 170k, to jaka jest średnia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

To pole z agencji to tylko i wyłącznie  na cele rolne, kupił to typowy słup.

A kto jest temu winny, tylko my rolnicy bo tylko my nabijamy cenę pola.

Nie miejmy tu do nikogo pretensji.

Są regiony że o pole się biją, dosłownie.

Kupiłem teraz jedną rzecz o rolnika i był u nich przetarg nieograniczony, to mówił że Warszawiak przyjechał na przetarg z teczką,a  w niej 5 milionów złotych, i powiedział ze musi to wydać, no i wydał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    18

ano tak to jest, jak kasa jest za darmo niewiadomo skąd to trzeba ją gdzieś bezpiecznie ulokować, a grunt rolny jest idealny. cena nie ma żadnego znaczenia, bo to i tak za darmo. a chłop topi sie w kredycie.

Edytowano przez geo2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

... był u nich przetarg nieograniczony, to mówił że Warszawiak przyjechał na przetarg z teczką,a  w niej 5 milionów złotych, i powiedział ze musi to wydać, no i wydał.

 

mam nadzieję, że tego rodzaju typki nie trafią się w mojej okolicy, choć niedawno jedna baba z W-wy na przetargu nieograniczonym zapłaciła 32 000 zł/ha, choć ceny w okolicy były po ok. 20 000 zł/ha i teraz każdy, kto chce sprzedać - odnosi się do tej transakcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

No dobra to do ilu wg was warto licytować? Jestem z lubelskiego i jutro jadę na przetarg ograniczony ANR, chcę kupić działkę 3 ha. 0,5 ha klasa IIIb i 2,5 ha IVa. Cena wywoławcza 46k.

Dodam że u nas ceny transakcyjne ziemi 10 do na prawdę max 20tys/ha. Rok temu z Anr płaciłem po 10 za ha z przetargu, a w tym roku płaciłem po 15 z pierwokupu.

Zależy mi na tej ziemi gdyż przez ostatnie 4 lata ją uprawiałem i doprowadziłem ja do stanu używalności. Do przetargu sądząc po liście to staje oprócz mnie 2 osoby.

 

Zapomniałem się zapytać czy są jakieś atrakcyjne źródła finansowania ziemi zakupionej od anr, bo nie wiem czy jak wygram przetarg to płacić gotówką, czy może jest jakaś korzystniejsza alternatywa?

Edytowano przez jacek472

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

spokojnie do 25 za ha można dać (wiesz czym ta ziemia śmierdzi :)), a anr może rozłożyć na raty (na 15 lat) - oprocentowanie jak dobrze pamiętam 4% i musisz wpłacić 10%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

To jak coś to za swoje wezmę, tylko lepiej by było może wziąć ziemie na te 4%, niż potem modernizacje na chyba ok 6%? ,a tak po cihu to myślałem do max 30k za ha podbijać bo troche mi zależy na tym polu (wokół tej działki mam w dzierżawach od osób prywatnych 8ha w promieńiu 100m. 

 

Wg was to po 10 latach zwróci się ziemia przy cenie 30k? bo ja tak liczyłem że raczej powinna siejąc np. rzepak qq pszenicę + dopłaty???? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

A jak dopłaty się skończą? Ziemia to nie traktor, ona się nie zużywa. Doliczasz także to gdy za 5 lat będzie warta 2 razy tyle za ile kupiłeś?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    18

jak się skończą to będzie jej pod dostatkiem po 10-20 k, póki co istna psychoza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    72

Wtedy to dopiero będą strajki. Jak ziemia będzie kupowana po 10 może 20 tysięcy a cześć rolników będzie umoczona w kredytach po 100 a może i 150 tysięcy za hektar. Zawiść sięgnie zenitu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Zgadza się. Tak jak pisałem wcześniej że chcę kupić i jednak nie kupiłem, Targowałem do 110 tys za 3,11ha, potem dokończył znajomy i wielki ekolog kupił za 124 tys. Przegięcie. Wcale nie żałuje że nie kupiłem. Dodam że na 6 działek ten pan ekolog kupił 5, wszystkie na które wadium wpłacił, ponad 500tys. wszystko na kredyt, Bardzo mnie ciekawi jak zabiorą dopłaty czy też będzie taki cwaniak bo wtedy cena spadnie w naszym regionie do 5-10 tys jak nie dawno było. Poza tym jakbym go podbijał do powiedzmy 50 tys za ha to co by ludzie powiedzieli od których mam zamiar teraz kupić ziemie za 10-15-20tys? Krzykneli by pewnie też daj po 50 heh więc Radze wszystkim nie dajcie się ponieść emocjom ziemia nie jest najważniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    18

35k za ha, nie wiem jak to spłacić z uprawy. doliczając koszty notariusza bez odsetek to wyjdzie na dzień dobry po 37k, masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ricardo    5

Tak czytam sobie posty z ostatnich miesięcy to tanio jest w kraju, porównując moje województwo kujawsko-pomorskie. U mnie ceny transakcyjne 50-100 tyś., także paranoja jest u nas, u was jest normalnie. Najgorsze to w tym wszystkim jest, że są osoby które dosłownie by się pozabijały o kawałek ziemii. W moim powiecie znam kilka osób co ogłaszają się co jakiś czas są w stanie kupować ziemię od ręki do 70tyś.ha. Dzierżawy też paranoja, płacą nawet ponad 2tyś/ha i jeszcze dopłaty oddają- to jest dopiero chore, zaznaczam tereny typowe rolnicze, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    72

Qrde jakby mi dali 2 tys + dopłatę to wszystko co mam bym wydzierzawil bez mrugnięcia okiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Myślicie, że Ci co płacą po 100tys za ha kupują tą ziemię ze względu na 900 złotych dopłat? Jak nie będzie dopłat to najwyżej ceny dzierżaw spadną lub ceny piachów.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    110

U mnie nawet nikt nie bije się o ziemie ,bo są działki po 0,5 ha ,więc nie ma się o  co  bić  :D  ,ostatnio kupilem  0,24 ha obok swojego pola,blisko domu za 3 tyś ,klasa 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    72

Myślicie, że Ci co płacą po 100tys za ha kupują tą ziemię ze względu na 900 złotych dopłat? Jak nie będzie dopłat to najwyżej ceny dzierżaw spadną lub ceny piachów.

 

to jaki sens ma kupowanie ha za taką kasę? toż to się zwróci w trzecim pokoleniu..

 

ja widzę tylko kupowanie z myślą o sprzedaży z zyskiem holendrom, duńczykom czy innym francuzom....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

a kto powiedział że to ma się wogóle zwracać jak kogoś stać to kupuje. Jest w okolicy kilka osób które co roku kilka ha kupują i stają się coraz bogatsi mimo że stale przepłacają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj