coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Koleżanki i koledzy - czy może ktoś z Was w związku z cenami ziemi i generalnie jej brakiem w naszym pięknym kraju kupił jakieś grunty Orne na... Słowacji?? Z tego co widzę to można tam spokojnie kupić hektar gruntu ornego za 3tys EUR! No i nawet w większych kawałkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można się przeprowadzić ;) Np sprzedajesz w PL powiedzmy 10ha każdy po 100tys pln i za to kupujesz tam prawie 100ha :)

Edytowano przez amatorwarzyw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

No jest to jakaś koncepcja i to nawet całkiem sensowna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3497

Jak masz gospodarstwo rudere ,ja mam z klasą wybrukowane, nowy dom ,rodzina,więc nawet za darmo się nie wyprowadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Jak masz gospodarstwo rudere ,ja mam z klasą wybrukowane, nowy dom ,rodzina,więc nawet za darmo się nie wyprowadze

 

No jasne ze tylko ty masz gospodarstwo z klasa :P , nie wiem co chciałeś uzyskać przez uzycie zwrotu - za darmo sie nie wyprowadze- bo ja też za darmo bym sie nie wyprowadził nawet z rudery  :lol: Więc wpierw naucz sie formułować odpowiednio swoje wynurzenia na piśmie

Inna sprawa jest taka ze zawsze mozna brac pod uwage opcje sprzedaży gospodarstwa, bo jest to interes jak każdy inny i każda opcja wchodzi rachubę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież i w Polsce można kupić za 3 tys euro

 

No to powiedz mi gdzie w Polsce mogę kupić w jednym kawałku chociaż z 20ha w tej cenie i to nie 6 klasę. Dodatkowo chcę sadzić orzech więc w grę wchodzi tylko zachodnia i południowa Polska...

 

ps.ceny w Rumunii są również bardzo przyzwoite - za 3tys EUR można kupić hektar dobrej ziemi i często w większych kawałkach...

Edytowano przez amatorwarzyw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

u mnie jest na handelek 10ha, w jednym kawałku jakies 9km odemnie, lekka ziemia ale to akurat mi pasuje, będę się dopiero pytał o cenę i będę zadowolony jak będzie do 50tys zł 1 ha

też jeste  ciekaw gdzie ta ziemia po 3 tys euro, oczywiście mówimy o większych kawałkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MENAGER37    0

W moich okolicach takiego szału nie ma. Ostatnio kolega u mnie na wiosce kupił ok 5,5ha w jednym kawałku po 21tys. ziemia 3a. W zeszłym roku inny znajomy kupił ok 10 km odemnie trochę ponad 6ha za 50 tys. Klasa od 3a do 5, większość 3b. tylko tyle że obrotu ziemią jest mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I to są normalne ceny i na polskie realia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

jestem z regionu sadowniczego, ceny transakcyjne u mnie to ok 100-120 tys zł  a w dobrym miejscu czy po sąsiedzku to i więcej, do tego jest bardzo mało ziemi wolnej w obrocie, pijaki i ci co zrezygnowali z uprawy już praktycznie wszystko posprzedawali i teraz ci co chcą się rozwijać to muszą się bić o ziemie do tego są raczej małe kawałki, coś powyżej 3h w jednym to naprawdę rzadkość, sytuacja w poszczególnych regionach kraju jest zupełnie inna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a ja jednej rzeczy nierozumiem maja niektorzy po 200 300 ha  iciagle im malo gdzie sprzedawany jest kawalek nawet 3 ha to biora i kupuja i ceny podbijaja ta pazernosc bez granic a jeden taki co 300 ha ma swojej to nawet w dzierzawe kawalki bierze ostatnio 80 arow no to jaka zachlannosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

właśnie liczę ile moge zapłacić za 20 ha IIIb i IV i troche 5 kl w jednym kawałku, siejąc zboze rzepak wysokobiałkowe, uprawy srednio-intensywne

no i wychodzi mi, że 20k to max...nie wiem jakie mają kalkulatory ci co dają 50, 100k  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

ja jak coś bym brał, to dla zasady nie dam więcej, niż 20k PLN/ha. najwyżej nie kupię, albo kupię gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

właśnie liczę ile moge zapłacić za 20 ha IIIb i IV i troche 5 kl w jednym kawałku, siejąc zboze rzepak wysokobiałkowe, uprawy srednio-intensywne

no i wychodzi mi, że 20k to max...nie wiem jakie mają kalkulatory ci co dają 50, 100k  

 

Takie, że nie liczą jak rolnicy że ziemia ma się zwrócić. Dla przedsiębiorców ziemia to środek, który się nie zużywa więc nie musi się zwracać. Kupią teraz powiedzmy po 100k zł, przez np 10 lat będą uprawiać i co rocznie ziemia będzie przynosić zyski a po 10 latach sprzedadzą za co najmniej tyle co kupili albo i sporo drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

ja jak coś bym brał, to dla zasady nie dam więcej, niż 20k PLN/ha. najwyżej nie kupię, albo kupię gdzie indziej.

u mnie ceny 40-70tys\ha 3-6klasa. Jak masz okazję kupować ziemie nadającą się do uprawy za 30tys albo mniej to się nie zastanawiaj tylko kupuj napewno nie stracisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

na ile lat liczysz zwrot?

zwykły kredyt na 3% z arimr, jak ziemia w 10 lat nie wyjdzie +/- na zero to nie ma sensu. zostanie tylko garb i szkoda zachodu. wbrew pozorom, obsługa kredytu sporo zjada...ale to tylko moje podejście i zdanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jaki garb zostanie, ziemia zostanie a o to chodzi.

Teraz nie podchodzi się do ziemi jak rolnik, tylko jak przedsiebiorca,. trzeba lokować pieniądze bo tylko ziemie w 10 ostatnich latach zdrożała jakieś 800-1500 % więc proszę napiszcie co innego w ostatnich latach dało taki zysk.

Biorąc teraz kredyt na ziemie za 3 % i płacąc za ziemię po 50 tyś, tak teraz średnio u mnie wystawiła, po 15 latach, czyli po okresie kredytowania, i tylko zdrożeje 4 razy, czyli ta ziemia będzie miała wartość z 200 tyś  za 1 ha może i  ile wtedy zarobicie, i to nie będzie garb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

Proszę podaj wiarygodne źródło na podstawie którego gwarantujesz ze ziemia w ciągu 10 lat podrozeje o 400%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

Jaki garb zostanie, ziemia zostanie a o to chodzi.

Teraz nie podchodzi się do ziemi jak rolnik, tylko jak przedsiebiorca,. trzeba lokować pieniądze bo tylko ziemie w 10 ostatnich latach zdrożała jakieś 800-1500 % więc proszę napiszcie co innego w ostatnich latach dało taki zysk.

Biorąc teraz kredyt na ziemie za 3 % i płacąc za ziemię po 50 tyś, tak teraz średnio u mnie wystawiła, po 15 latach, czyli po okresie kredytowania, i tylko zdrożeje 4 razy, czyli ta ziemia będzie miała wartość z 200 tyś  za 1 ha może i  ile wtedy zarobicie, i to nie będzie garb.

właśnie dlatego, że podchodzę nie jak rolnik to po tyle wyceniam.

przy 50 k/ha nie widzę możliwości wyrobienia na odsetki i spłatę kapitału (może poza warzywami i sadem), nawet na 15 lat kredytu.

po 200k/ha ziemia rolna? pozostawię to bez komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3497

Jak się płaci gotówką to się inaczej liczy ,lokata kapitału i przynosi niezły zysk warunek klasa III do IV z przewagą tej pierwszej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj