coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

miwigos    3438

Średnie ceny te z GUS są zaniżone bo u notariusza każdy podaje niższą cenę   żeby mniej zapłacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

To sprzedaj komuś swoje hektary po 150tys a u notariusza zróbcie 25 i zobaczysz ile dostaniesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Ehhh.To ja Was przebije wszystkich chyba.Dostałem ofertę od właściciela ziemi:5ha w kawałku,4 klasa-250 000zł/ha :blink: Kocham rolnictwo ale aż tak szalony to nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taniocha . Szkoda że tak daleko bo był bym zainteresowany . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No przecież powszechnie wiadomo że ziemia będzie nadal drożała . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Do mnie przyjechał dwa lata temu właściciel dobrej ziemi z propozycją sprzedaży tzn. na podstawie ogłoszeń z internetu i.t.p. wycenił po 150 tys/ha. Oczywiście go wyśmiałem i zaproponowałem 50 tys/ha bo mi zależało. Wszystkich sąsiadów odwiedził i po tygodniu wrócił do mnie informując, że się zgadza. W tym roku było podobnie, a już od kilku lat wołają po 100 tys za ha i nie jest prawdą MIWIGOS że ktoś się znajdzie, aby taką cenę dać, a gwarantuje Ci, że u mnie na Kujawach rolnictwo jest na bardzo wysokim poziomie - a może i dlatego, iż nikt o zdrowych zmysłach u nas nie da więcej jak 60 tys/ha. Ziemie klasy 2 - 3. A posty typu - u nas dali po 100 tys - powiem Wam, że u nas podobno też i ludzie idą do tych co tyle dają i potem wracają z propozycją 50 tys. Dlaczego tak sie dzieje?
A najlepsza historia jak byłem ze znajomym kupione 10 ha z domem i budynkami za 500 tys. A od ludzi się dowiaduje, że poszło za 800 haha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

U nas przy rozmowie o cenach po udanych transakcjach sprzedający zawyżają ("dobrze sprzedałem"), a kupujący zaniżają ("dobrze kupiłem"). I nie dotyczy to tylko ziemi.

Edytowano przez piotrp88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwanow810i   
Gość sylwanow810i

Jestem z okolic Przasnysza sąsiad sprzedawał 2lata temu 3 ha po 37 tys. Ziemia klasy 4a, 4b według mnie trochę przymała 45 powinien dostać ale kasy było mu brak. Nikt tu nie da 135 tys za ha. To jakis fantasta wystawił ogłoszenie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    72

Na przetargach ANR ziemia jest sprzedawana powyżej 100 tys za hektar wiec podobne ceny w prywatnym obrocie wcale mnie nie dziwią. Sensu to nie ma żadnego ale głupich pełno. Obecnie ANR jest zalewane wnioskami o odroczenie płatności..zgadnijcie dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Pytanie ile miał tych długów?

 

Nazbierało mu się prawie 75tys. Nie miał sprzętu więc wszystkie prace wykonywałem mu ja, a to parę sztuk bydła chciał kupić i kupił ale bezgotówkowo i tak przez ostanie 10lat prawie. Teraz stwierdził że nic mu się nie opłaca i mi to w ramach tych wszystkich rachunków wyrówna to ziemią i tak się potoczyło.    

i czy tylko u ciebie ?

Tylko u mnie.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

Bo kupując w ANNR płacą na raty to cena wyższa ,przważnie tacy co mają podszewkę w kieszeni  ,a potem komornik się ucieszy

DAREKpol gdzie napisałem że nie dostanie 100 tyś,mnie ta cena nie dziwi jeśli ziemia dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

luuuudzie... u mnie za 100 tys mozna kupic 10 ha lub wiecej nawet.. czasami i 3 klasy

 

można, piachu lub terenu zalewowego zapewne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zic    0

U mnie teść sprzedaje 1,6 ha IV klasa ze stodołą, stara obora, garaż, prąd. dosyć duża część budowlanej. 15 km od lublina za 200 tys całość i sprzedać nie może tak, że nie wiem skąd te ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Bo kupując w ANNR płacą na raty to cena wyższa ,przważnie tacy co mają podszewkę w kieszeni ,a potem komornik się ucieszy

DAREKpol gdzie napisałem że nie dostanie 100 tyś,mnie ta cena nie dziwi jeśli ziemia dobra

Napisałeś, że dostanie... A skąd wiesz, że dostanie? To są skrajności i najczęściej propaganda... Inny przykład ode mnie - znajomy kupił 10 ha po 35 tys/ha oddalone 6 km. A są plotki, że po 100 tys płacił i od każdego to słyszę. Mój wujek mu proponował 4 ha po 50 tys dosłownie 50 metrów od jego domu, a ten, że 45 to max.

Zatem tych historii jest wiele nie mających wiele wspólnego z prawdą... A potem taki przeczyta i chce po 100 tys/ha.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Przasnysz - lokalne ogłoszenie 3.5ha kl II - 135tys/ha laugh.png

 

Takiej ceny w tym rejonie to nie słyszałem, ale na terenie gm. Opinogóra to cena sprzedaży jest bliska 80 000 zł/ha.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

można, piachu lub terenu zalewowego zapewne

 

1,2 ha klasa 4a kupione za 13 tys rok temu, 0,7 ha 3b klasa kupione za 7 tys, ziemia lezala ugorem, u mnie nie ma wielkich gospodarzy i ceny sa normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak dla mnie to cena do przełknięcia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

normalne jest, że jak ktoś chce sprzedać ziemie, to stara się jak najdrożej, tylko kwestia regionu, tam gdzie jest taniej, prędzej czy puźniej będzie musiał zejść na ziemie i taniej sprzedać bo inaczej nie sprzeda wcale, a tam gdzie jest drogo ceny są nawet podbjiane, mojemu znajomemu co kupił ziemie pare dni temu, ok 1ha co przylegało do jego ziemi, było już prawie uzgodnione na 70 tys zł, ale mu podbili do 100 tys zł, jak by było gdzie indziej to by nie kupił, ale ze względu na położenie nie mógł odbuścić, kolejna kwestia, że ziemia zw względu na położenie czy sąsiedztwo ma różn wartość dla 2 różnych osób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

To gdzie Ty mieszkasz 10 tyś za ha to 1995 roku płaciłem 12 tyś za ha

 

za 12 tys PLN w 1995 roku mój tata kupił gospodarstwo z budynkami  42 ha, w tym 3 ha lasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

To masz szczęście że mieszkasz w takim rejonie .U nas jak przyjdzie ktoś żeby sprzedać to zaraz pisze umowę i duży zadatek ,żeby sąsiad nie przebił ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj