coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

polo95    37

u mnie typek za 2-3 klasa wołał 100000 za ha, pogrzało go chyba  :blink:  nikt nie chce tego kupić od niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

niestety ale kiedys ktos kupi i za taka cene a jak niet odogadaja sie i nie po 110 ale powiedzmy te 80 czy 90 ktos da napewno to kwestia tylko czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polo95    37

to zależy, czy się dogadają ;) bo niektórzy to z ceny nie chcą zejść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

Niech dają 100tys za ha i potem niech na to robią do końca swoich dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    475

Nie będzie dopłat to i piękne określenie przez największych beneficjentów zniknie tzw "głód ziemi" Jak jeden z drugim ma kilkaset tys dopłat to owszem rzuci za ha kasą i się nie zająknie ja tez mogę rzucić dopłaty i się nie zająknę tylko że ja mam ich trochę i gó..o za to kupie co najwyżej .

 

U nas jeden co obrabiał  40 ha i dodatkowo usługi  kupił w zeszłym roku 11 ha za 700 tys. klasa 3-4, to na jesień nawet pod rzepak nie nawoził i z tonu też już spuścił... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Jak nie bedzie dopłat to ciekawe kto dłużej wytrzyma  ten co ma 15 czy ten co 80 ha,ja temu pierwszemu nie wróże dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    475

Jak ktoś ma głowę na karku to wyżyje i z kilku ha i bez dopłat, ale nie o tym mowa spójrz ile taki jak podałeś 15 ha korzysta z funduszy a ile jest wpompowane w tego 80ha,  pierwszy  najczęściej bierze dopłaty a ten większy dopłaty + wszystko co tylko się da z programów. Jak by dać równe szanse temu i temu ( bez dopłat i programów)  to ten większy nadal będzie tak korzystnie(super rozwojowy i konkurencyjny ) wyglądał przy tym mniejszym ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

Ten co ma 15 ha na równych warunkach czyli bez żadnych dopłat i subwencji wytrzyma dłużej niż ten co ma 80 ha ,bo ma przeważnie proste maszyny które mało kosztują i mało kosztuje ich utrzymanie ,no i może jeszcze coś dorobić poza gospodarstwem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekAre    5

Mam pytanie moze ktoś sie orientuje czy ANR robi tylko jeden przetarg ograniczony na ziemie i pozniej juz nieograniczony?

czy moze 2 ograniczone? i pozniej nieograniczony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaca19855    11

Jeden ograniczony a pozniej nieograniczone. Kupowałem już na nieograniczony cztery razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

W moim regionie to ANR podbija ceny ziemi. W ubiegłym roku po 20 tys za ha 4klasy sobie życzyli. W tym już widzę że ostro do góry  - 24 tyś 6 klasa i to dodatkowo w lesie.

W obecnych warunkach jeżeli miałbym płacić po 70-90tys za ha tak jak dzieje się to w innych regionach Polski,  to tylko jeżeli miałbym kasę na koncie, w żadnym wypadku z kredytu. Dwa - trzy lata kryzysu w rolnictwie i bank zabiera wszystko. Szkoda ryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Agencja ceny nie podbija tylko idioci co są na przetargach, skoro są chętni żeby płacić po 70k to czemu by po tyle nie sprzedać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

A gdyby cena wywoławcza wynosiła 5 tys to myślisz, że rolnicy by nie nabili do 70 tys? Zwykłe prawo popytu i podaży.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Agencja ceny nie podbija tylko idioci co są na przetargach, skoro są chętni żeby płacić po 70k to czemu by po tyle nie sprzedać?

Podbija, u nas teraz wystawiła 155 ha z ceną 50-56 tyś za 1 ha. Klasy 3b-5.

Klasa 4-5 wystawiona po 38 była a cena GUS z 25, to skąd te ceny biorą  jak u nas i w okolicy 30 km żadnego przetargu jeszcze nie było.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Wystarczy, że nikt nie kupi i z ceny zejdą. Tylko chętny na pewno się znajdzie.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    72

Podbija, u nas teraz wystawiła 155 ha z ceną 50-56 tyś za 1 ha. Klasy 3b-5.

Klasa 4-5 wystawiona po 38 była a cena GUS z 25, to skąd te ceny biorą jak u nas i w okolicy 30 km żadnego przetargu jeszcze nie było.

Okolica 30 km od ciebie to nie cała polska. Nie wiesz ze pan i jego pies statystycznie mają po 3 nogi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    188

Ja mam do kupienia 120ha w jednym kawałku za 32000zl/ha, tylko bonitacja trochę odstrasza:). Bonitacja
4A- rolna 6,59ha
4B- 45ha
5-35ha
6-26ha
Las 1.6 ha
Nieużytki 1 ha
Pastwiska klasy 5- 3,29 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    188

kto powiedział że stać:) mam ok.120 ale w większości trawa i kuku, a źle napisałem, poprostu ok.15km odmnie jest 120ha. do kupna:) kolego a ty byś kupił gdybyś miał możliwości czy uważasz że nie warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

120 ha, ale ziemi tam jest 7 ha. Od 4b do 6 klasy reszta po 32000 haha co na tym urośnie? Pszenicy nie posiejesz, rzepaku też... Kukurydze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

po 32 tys ha to nie jest drogo w stosunku do innych regionow jakbym tylko mial taka mozliwosc i stac by mnie bylo wizasc na to kredyt to bym sie nie zastanawial na 4b pszenice luz bedziesz mial i wszystykie zboze u nas na 5 klasie to jaki rzeoak mielismy jak dasz wszystkie warunki i rok podpasuje to jesty super a tu c isie szybko splaci bo i doplaty i zasiejesz to cena za ha nie jest duza tylko ta 6 klasa no ale zawsze cos wykombinujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    188

Właśnie gdyby nie tak dużo tej 5 i 6 to bym coś kombinował a tak jednak trochę ryzyko wg mnie, sam nie mam lepszych ziemii ale ten obornik zawsze swoje robi.

Edytowano przez lolq1660

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj