coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

miwigos    3438

III kl rzepak od 5 lat powyżej 5 ton plus odszkodowanie za mróz co drugi rok średnio  pszenica powyżej 7,5 ,koszty miedzy 3000a 3300

 

Średni plon zgospodarstwa 150 ha

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

No ale to 3 klasa na swoich polach, a na dzierżawach w pierwszym roku też tak masz.

Niekiedy się cieszy jak z 3,5 tony rzepaku jest i pszenicy 6. 

Takie są realia, nie porównuj dzierżaw do własnych pól. Przecież jak ktoś odaje w  dzierżawę to nie pole co pszenica daje 8 ton, a rzepak 5. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ba no jak masz 150 ha to mozesz kupowac ile chcesz i za kazda cene ale jak ktos ma ok 30 ha to musi brac dzierzawy i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Jak wygląda sprawa z podatkiem w przypadku sprzedaży gruntu rolnego przed upływem 5 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

A powiedźcie mi jak to jest jak gościu prawdopodobnie nie płaci podatku do gminy a ja mam wydzierżawić od niego pole.Jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

to jak nie palci podatku to jego sprawa placisz mu podatek i to co on chce za dzierzawe i tyle i wtedy dzierzawe tylko na kartce piszesz miedzy soba i tyle hyba ze jakos inaczej jest          

a co do podatku przed piecioma laty jak to jest jak np ktos otrzymal gospodarstwo od rodzicow a oni dostali rente to moze to sprzedac przed uplywem tych 5 lat bez zadnych konsekwencji i ta osoba co otrzymala hyba nie jest w krusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Najprawdopodobniej nie może sprzedać przed upływem 5 lat,jak pole kupowałem 3 lata temu tak było,myślę że dalej tak jest.Ale można w necie dużo o tym poczytać.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ale podobno jest tak ze jak sprzeda to rolnikowi i rolnik tego nie przeksztalci na inna niz rolna dzialke czyli dalej bedzie ja uzytkowal jako rolna to tak moze byc tak slyszalem ze moze wczesniej sprzedac

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Znalazłem coś takiego (artykuł z 2013 roku): "Zatem jeśli grunt naszego Czytelnika jest gruntem rolnym wchodzącym w skład jego gospodarstwa, a po sprzedaży grunt ten nie utraci charakteru rolnego, wówczas nie będzie on zobowiązany do zapłaty podatku od uzyskanego dochodu. W przeciwnym razie, tj. gdy grunt przestanie być wykorzystywany w rolnictwie, dochód z jego sprzedaży będzie opodatkowany. Dzieje się tak, bowiem sprzedaż nastąpi przed upływem 5 lat od nabycia. Stawka podatku uzależniona będzie od wielkości osiągniętego dochodu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

Jak wygląda sprawa z podatkiem w przypadku sprzedaży gruntu rolnego przed upływem 5 lat?

 

Notariusz wymaga opinii (interpretacji) w sprawie konkretnej działki (gospodarstwa) Urzędu Skarbowego. Jeśli kupuje rolnik na powiększenie gospodarstwa i oświadcza, że działki będą użytkowane rolniczo to podatku się nie płaci.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ricardo    5

Najprawdopodobniej nie może sprzedać przed upływem 5 lat,jak pole kupowałem 3 lata temu tak było,myślę że dalej tak jest.Ale można w necie dużo o tym poczytać.

 

Kolego działkę możesz sprzedać zaraz nawet na drugi dzień po kupnie lub darowiżnie, ważne aby  była użytkowana rolniczo. 100% pewne informacja od notariusza.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekAre    5

no dokładnie jak kolega wyzej tydzien temu sprzedałem 4ha własnie i jest to działka rolna która kupiłem 2 lata temu a za tydzien przechodzi pod teren inwestycyjny pod kopalnie i sprzedałem ja jako działke rolna i było zapisane ze nabywca dalej bedzie ja uzytkowałał jako rolną i kupił ją na powiekszenie gospodarstwa rolnego

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

Jak wygląda sprawa z podatkiem w przypadku sprzedaży gruntu rolnego przed upływem 5 lat?

 

jeżeli nadal pozostajesz rolnikiem to podatku nie płacisz. To mi wyczytali w US. Ale za sprzedaż lasu czy rowów trzeba zapłacić podatek

ja w grudniu wykupiłem dzierżawę z anr i sprzedałem za 2 godziny. U dwóch innych notariuszy (bo drugi był tańszy). Tylko w międzyczasie agencja musiała odstąpić od prawa pierwokupu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no dobra a jak otrzymal od rodzicow gospodarstwo a pracuje za granica i nie jest ubezpieczony jako rolnik tylko za granica jako pracownik normalny to moze sprzedac np czesc tej ziemi i nie bedzie placil podatku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

średnie ceny gruntów rolnych na koniec 2014 roku za Gazetą Wyborczą (a ona za GUS) 13.02.2015.

 

dane w PLN za 1 ha.

 

dolnośląskie  34 223

 

kujawsko-pomorskie  48 076

 

lubelskie  24 201

 

lubuskie  23 151

 

łódzkie   31 072

 

małopolskie  27 328

 

mazowieckie 33 315

 

opolskie  43 529

 

podkarpackie  20 963

 

podlaskie  31 674

 

pomorskie  35 591

 

śląskie   33 794

 

świętokrzyskie 23 468

 

warmińsko-mazurskie  31 668

 

wielkopolskie 45 320

 

zachodniopomorskie  24 312

Edytowano przez jaroWM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

heheheh jakby takei ceny jak tu podane byly naprawde to niewiem w mazowieckim 33 to za tyle nawet poł ha nie kupi jakiejs 4b klasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Może u Ciebie. Ale są wsie gdzie za 33 tys kupisz 2 ha III klasy z melioracją.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Chyba w Rosji albo na Ukrainie  :) W mozowieckim nie słyszałem o niższej cenie jak 12 tys za hektar 5/6 klasy na zadupiu pośród lasów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRUTAL    7

Krassus ma rację,naprawdę sa wsie w których ziemia chodzi do 10 000 zł i to ciężko ją sprzedać.Jak ktoś chce wiedzieć gdzie to na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

U mnie 50-60 z 10 km dalej po 30, jeszcze 10 km dalej po 20. Tak bywa, sory taki mamy rynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRUTAL    7

U mnie jest tylko jeden co dał za ziemię ponad 20 000 i to z trzeciej wioski,gdyby nie on to po 15 000 by chodziła i to ta najlepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj