coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
warchest    253

ludzie co to sie dzieje u mnie w okolicach juz za ziemie chca po 100 tys i ani troche taniej to jak gospodarzyc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Ale czy ktoś kupuje po 100 tysia za ha ? 

 

Skąd jesteś ? Woj?  Powiat ?


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

ludzie co to sie dzieje u mnie w okolicach juz za ziemie chca po 100 tys i ani troche taniej to jak gospodarzyc ?

Sprzedać, oddać w dzierżawę i znależć sobie inne zajęcie.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

ludzie co to sie dzieje u mnie w okolicach juz za ziemie chca po 100 tys i ani troche taniej to jak gospodarzyc ?

"Chcą" - kluczowe słowo. U mnie też "chcą" tyle. A max za ile sprzedano-kupiono to 50 tys. Bo ziemia kosztuje tyle ile ktoś jest w stanie za nią dać, a nie tyle ile ktoś za nią chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Znajomy wzial hektery w dzierzawe po 2 tys plus doplata czyli ok 3000zl za ha a pomyslec ze rolnicy strajkuja w warszawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Sprzedać, oddać w dzierżawę i znależć sobie inne zajęcie.

 

tak to mozesz ty zrobic to po moim trupie tego bym niegdy nie zrobil najlepiej co nie sprzedac majatek calych pokolen i przepieprzyc

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomy wzial hektery w dzierzawe po 2 tys plus doplata czyli ok 3000zl za ha a pomyslec ze rolnicy strajkuja w warszawie

 

przy takich cenach czynszu dzierżawnego twierdzę, że nasze produkty są jeszcze za drogie skoro opłaca sie brać tak "atrakcyjne"  oferty wogóle pod uwagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

tak to mozesz ty zrobic to po moim trupie tego bym niegdy nie zrobil najlepiej co nie sprzedac majatek calych pokolen i przepieprzyc

Ale masz duży wybór. Możesz iść do burdelu, kasyna, wyjechać na wakacje, kupić dobry samochód. Możesz także je zainwestować, założyć firmę, zainwestować w edukację. Ale, że żyjemy w wolnym masz pełne prawo do siedzenia przed forum i narzekania, że ziemia droga, że Cię na nią nie stać i rozwijać się nie możesz. Jak widzisz, wyborów masz dużo.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Bank zachodni daje kredyt do 30 lat na pole, prowizja 1% , wpłata własna od 1%.

Może jak bym teraz kupił to skończe spłacać jak będę 5 lat na emeryturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale za to byłbyś rozwojowy  aż do emerytury ...


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Jest jeszcze możliwość podniesienia wieku emerytalnego więc całkiem prawdopodobne że jeszcze do emerytury byś spłacił kredyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Mnie przeraża głupota i zachłanność co poniektórych zamaskowana  pod pięknie brzmiącym hasłem rozwój. Idąc tym tokiem myślenia trzeba coraz więcej , więcej żeby mieć cały czas tyle samo. kiedyś 30 krów był gospodarz gość, dziś musi mieć 100 krów żeby podobnie jak kiedyś, ze wszystkim jest podobnie czy to zboże, żywiec czy inne cuda wianki. Potrzeba coraz więcej aby żyć na dotychczasowym poziomie  ale mimo to rozwój za wszelką cenę. Niektóry dać możliwości to będzie jedna mleczarnia w Polsce w centrum do tego jeden zakład, mięsny , po 1 oborze w powiecie i będzie miód malina, Najlepiej jeszcze żeby jeden pan ziemski na powiat został .

 

Tylko dokąd ten rozwój prowadzi ? bo dobrego to ona za wiele nie przyniesie za sobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

liczy się jakość upraw na hektarach, a nie ilość obrabianych ha.

 

można mieć 20 ha jakiejś konkretnej uprawy, wymagającej dbania, ale i dającej konkretny zysk po sprzedaży, a można też mieć 100 ha łąk, przejechać raz w roku mulczerem i dopłatę tylko wziąć... kto tu bardziej rozwinięty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

Bankarrow-10x10.png zachodni daje kredyt do 30 lat na pole, prowizja 1% , wpłata własna od 1%.

Może jak bym teraz kupił to skończe spłacać jak będę 5 lat na emeryturze.

 

W sumie lepsze to niż dzierżawa za 3tyś. Po kilkunastu latach takiej dzierżawy będziesz dalej chłopem Pana, a po kupnie i oddawaniu kasy dla banku przynajmniej ziemia będzie twoja po tych xx latach   B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rycerz    142

jak komuś ziemia jest potrzebna na cele paszowe np przy krowach mlecznych to zaplaci i sto tysiecy bo zboza to sobie zawszze mozesz kupi a kiszonki z kukurydzy troche gorzej,a jesli pole nie jest daleko oddalone od gospodarstwa to ktos kupi,ja na pola zaraz bede jezdził po15 czy 20 km i tego roku bede mial kukurydze na polach oddalonych gdzies 6 8 km i przy koszeniu sieczkarnia samojezda bedzie niezly zapier***,kolo domu juz siac nie bardzo moge i szczerze jak by było gdzies blisko mnie pole to na głowie bym stana zeby to kupi,na ta kukurydze bo po zboze to sobie mozna jechac i 20 i wiecej a co do ceny za hektar 40 50 tys i jak sie trafi dwoch czy trzech to juz wole nie myslec do ilu moze dociągnąć


Bank zachodni daje kredyt do 30 lat na pole, prowizja 1% , wpłata własna od 1%.

Może jak bym teraz kupił to skończe spłacać jak będę 5 lat na emeryturze.

a jakie oprocentowanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3509

W kujawsko pomorski na przetargu ANR kilka działek cena 104 do 107 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Oprocentowanie 5-6%, ale i 4% nie wykluczają. To jest coś w rodzaju lizingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matti0123    1

witam jestem z kujawsko-pomorskiego powiat inowrocław u mnie ziemie po 90tys/ha placa i chetnych nie brakuje. a ostatnio na przetargu w mojej okolocy od anr kupil jeden za 127tys/ha wiec mnie takie ceny wcale nie dziwia.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

I właśnie ten rolnik teraz strajkuje bo przyszedł gorszy rok i nie ma za co spłacać kredytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

u nas przy tasie krajowej za IV kl, dz. pod budownictwo nikt nie zaplaci 100k/ha a tu niektórzy 127k/ha za ziemie w szczerym polu?? porombanstwo

ile to splacać 127 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

opłacalność produkcji to cena około 30 tys za 3 klase a gdzie tu 4 razy tyle , rozwijac sie tak ale w miare możliwości i sił , ceny powyzej 40 tys sa juz nie opłacalne bo która produkcja rolnicza typu pszenica rzepak da 4 tyś zysku na rate co rok


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

u mnie grunt orny klasa 3a przy drodze 92 wg wyceny rzeczoznawcy to 50zł za m2, przy wykupie na cele publiczne, ale u nas ziemi nie przybywa bo skąd a kilku mega bogaczy (po kilka tys. ha) bierze wszystko jak leci i jeszcze przemysł ostatnio zabrał ponad tys. ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

w woj mazowiecki powiat plocki kupilbym za rozsadna cene z 10 ha  albo w dzierzawe wzialbym nawet ze 100 ha to juz odleglosc nie ma znaczenia jak ktos cos ma to pisac na pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj