coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Krassus    97

Nie każdy musi być rolnikiem a skoro ktoś kupił ziemię i ją uprawia to jest i rolnikiem.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Nic nie stoi na przeszkodzie mieć 10 różnych źródeł utrzymania. Problem w tym, że polski rolnik uważa się za kogoś wyjątkowego i oczekuje że będą go wszyscy w koło wyjątkowo traktować, a swoją działalność będzie prowadził na specjalnych zasadach. Przywileje szlacheckie to już historia ;) .

Kolego Ricardo, idąc twoim tokiem rozumowania, ludzie nie związani np. z transportem drogowym nie powinni mieć dostępu do zakupu ciężarówek... Z jednej strony wymagasz czegoś takiego dla siebie jako rolnika, a z drugiej strony nader często się słyszy narzekania, że prawnikami zostają z reguły dzieci prawników a lekarzami dzieci lekarzy i że te zawody są z góry zarezerwowane dla wąskiej grupy osób. Rolnictwo to działalność jak każda inna, podlega wolnemu rynkowi, choć u części z forumowiczów to znienawidzone słowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Nie każdy musi być rolnikiem a skoro ktoś kupił ziemię i ją uprawia to jest i rolnikiem.

 

Jeżeli kupił i uprawia to i owszem jest rolnikiem. Ale jeżeli kupił i na dziko poddzierżawia biorąc dopłaty to jest zwykłym oszustem, gdyby oficjalnie ARiMR dowiedziałaby się o takim przypadku to facet ma przerypane. Przykład cwaniaczka z moich stron http://www.osieczna24.pl/likwidator-spoldzielni-rolniczej-tecza-w-swierczynie-z-rodzina-wyludzil-300-tysiecy/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Nie popieram takiego działania, ale często "prawdziwi" rolnicy jeszcze lepsze akrobacje wyprawiają, np. uprawianie ziemi na emeryturze rolniczej dzięki dzieciom-słupom (pracującym gdzieś na etacie) to rzecz nagminna. BTW, kto normalny kupuje 1 ha za 80-100 tys. tylko dla dopłat ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Kupuje ktoś kto ma kasę, znam gościa co kupił 20ha po 90k tylko dlatego że tą ziemię chciał kupić jego wróg :lol: .

Co do emerytów to co kogo obchodzi na kogo ziemia i kto ją uprawia? Żal wam duqy ściska że wam jej za darmo nie oddają?

Nawet jak ktoś bierze strukturalną to agencji nic nie obchodzi kto ziemie uprawia, ważne aby w papierach wszystko się zgadzało, jak to powiedział kierownik agencji do wujaszka "Panie możesz Pan i 24h na dobę zapierdzielać na emeryturze nic nam do tego, aby tylko u nas wszystko pasowało"

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Nic nas nie obchodzi. Tylko program miał na celu odmłodzić wieś no i odmłodził ale na papierze tylko. Była to bardzo nietrafiona inwestycja.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

nie trafiona inwestycja ale fakt, papierki wyglądają ładnie, sam znam parę przypadków gdzie gospodarstwo oficjalnie na dzieci a rodzice na rencie strukturalnej obrabiają i faktycznie agencji to nie interesuje kompletnie, także kraj chorych ustaw i przepisów a przede wszystkim wszechobecne pozoranctwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

Może nie na temat ale renty strukturalne powinny być tylko jeśli rolnik sprzedaje ziemie na powiększenie innego gospodarstwa ,a nie zapisuje na dzieci, wtedy by nie pracował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ta i ci wielcy rolnicy by chcieli wykupic a tych malych rolnikwo to zniszczyc  i zeby byl jeden pan co ma 300 ha a reszta to juz nic zeby nie miala powinno sie tych powyzej 100 ha pozadnie opodatkowac to juz nie beda tak chetnie ziemi kupowac po 100 tys i tych malych wyniszczac 20 -30 hektarowcow ktorzy nie moga ziemi nic do kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

A ci mali rolnicy chcieliby mieć po 300 ha. Pretensje macie do kogoś kto ma więcej od was albo maksymalnie wykorzystuje swoje szanse... 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Może nie na temat ale renty strukturalne powinny być tylko jeśli rolnik sprzedaje ziemie na powiększenie innego gospodarstwa ,a nie zapisuje na dzieci, wtedy by nie pracował

 

Przecież większość ziemi poszła na powiększenie gospodarstw dzieci żeby renta była większa :ph34r:  Co do pracy to co komu zabraniać pracować, jak ktoś chce to niech robi.

 

nie trafiona inwestycja ale fakt, papierki wyglądają ładnie, sam znam parę przypadków gdzie gospodarstwo oficjalnie na dzieci a rodzice na rencie strukturalnej obrabiają i faktycznie agencji to nie interesuje kompletnie, także kraj chorych ustaw i przepisów a przede wszystkim wszechobecne pozoranctwo

 

A która inwestycja była trafiona? Większość programów jest źle zrobiona np. taki premie dla młodych rolników czy różnicówki są dobrymi inwestycjami?

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja uprawiam kilkadziesiąt ha, dużo dzierżaw, i też bym tych małych wykopał, co tylko akt notarialny ich z tą ziemią wiąże, i ryczałtem bez żadnych restrykcji biorą 5 kafli/rok. Czyli według rozumowania Wachresta, jestem dużym co chce zniszczyć małych...Warchest czy ty wiesz że w PL jest więcej gospodarstw niż we Francji, Niemczech, i krajach beneluxu razem wziętych, czy według Ciebie jest to dobra sytuacja? z 1,5 mln. gospodarstw produkuje jakieś 300 tys.? To jest okej? Czytałeś chociaż dane GUS o strukturze gospodarstw w PL, czy tylko kłapiesz bezmyślnie? myślisz że ktoś kto ma 300 ha zainteresuję się Twoimi np. 3 ha miedzy lasami jak ma belkę w opryskiwaczu 30m? Chyba nie.. 

Edytowano przez gospodarny1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Gospodarny nie bądź taki do przodu, a jak Ci mali przeszkadzają to ich wykup, tylko nie mów że się nie da, da się ale trzeba dobrą ofertę złożyć i wtedy inni sami będą do ciebie lecieć żebyś kupował i od nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Sentymenty sentymentami, ale gruby plik  forsy albo kilka na stole swoje robi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

ja uprawiam kilkadziesiąt ha, dużo dzierżaw, i też bym tych małych wykopał, co tylko akt notarialny ich z tą ziemią wiąże, i ryczałtem bez żadnych restrykcji biorą 5 kafli/rok. Czyli według rozumowania Wachresta, jestem dużym co chce zniszczyć małych...Warchest czy ty wiesz że w PL jest więcej gospodarstw niż we Francji, Niemczech, i krajach beneluxu razem wziętych, czy według Ciebie jest to dobra sytuacja? z 1,5 mln. gospodarstw produkuje jakieś 300 tys.? To jest okej? Czytałeś chociaż dane GUS o strukturze gospodarstw w PL, czy tylko kłapiesz bezmyślnie? myślisz że ktoś kto ma 300 ha zainteresuję się Twoimi np. 3 ha miedzy lasami jak ma belkę w opryskiwaczu 30m? Chyba nie.. 

A co lepsze ? akt czy umowa na gębę ? Wykopałbyś ,ale jak na razie to się kłaniasz nisko żeby pole dalej obrabiać ? 

Wszystko ma swoją cenę , ale tu trzeba płacić a nie tylko wykorzystywać . ;)

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ricardo    5

Nic nie stoi na przeszkodzie mieć 10 różnych źródeł utrzymania. Problem w tym, że polski rolnik uważa się za kogoś wyjątkowego i oczekuje że będą go wszyscy w koło wyjątkowo traktować, a swoją działalność będzie prowadził na specjalnych zasadach. Przywileje szlacheckie to już historia ;) .

Kolego Ricardo, idąc twoim tokiem rozumowania, ludzie nie związani np. z transportem drogowym nie powinni mieć dostępu do zakupu ciężarówek... Z jednej strony wymagasz czegoś takiego dla siebie jako rolnika, a z drugiej strony nader często się słyszy narzekania, że prawnikami zostają z reguły dzieci prawników a lekarzami dzieci lekarzy i że te zawody są z góry zarezerwowane dla wąskiej grupy osób. Rolnictwo to działalność jak każda inna, podlega wolnemu rynkowi, choć u części z forumowiczów to znienawidzone słowo.

 

Kolego kaszlak79 nie wymagam tego aby ziemia była zarezerwowana tylko dla rolników, może źle się wyraziłem. Chodzi mi o to aby osoby, które kupują same osobiście uprawiały ziemie, jak ktoś chce być rolnikiem niech nim będzie każdy kto chce. Piszę o osobach, które nie chcą i nie mają pojęcia o rolnictwie, a inwestują kasę w ziemię dla samej inwestycji, co prowadzi do spekulacji ziemią. Zabawne i tragiczne jest to, że te osoby jak dają w dzierżawę to biorą koło 3tyś/ha z dopłatami, a sami nie potrafią z ziemi wycisnąć np. jeden koleś kupił ponad 30 ha i dał w dzierżawy, a jednocześnie sam wydzierżawił ponad 50 ha i zrobił taki interes na tej ziemi, że swoje dzierżawy oddał po roku. Za swoje dzierżawy bierze koło 3tyś/ha a sam wydzierżawił ponad 50 ha za kwotę koło 100 tyś. Morał taki że sam nie potrafi, a od innych chce wiele, i jest sporo takich osób u mnie w okolicach, które nie znają się na uprawie ziemii, ale jak wydzierżawiają to chcą grubą kasę. U mnie w województwie niestety jeleni nie brak :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie mam zwyczaju się kłaniać, a dzierżawy mamy po 20 lat i składamy o dopłaty.. Gdybym zaszedł i rzucił grubą kasę na stół to bardziej możliwe że bym w mordę dostał za zniewagę niż coś kupił :D Może ten program odstąpienia ziemie za 5 lat dopłat coś ruszy w tym temacie.. jak nie to etatów jest sporo do wzięcia, 26 dni urlopu, chorobowe, 8h :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Młody jesteś i kozaczysz , myślisz że kogoś nabierzesz na takie teksty . 

Umowy na 20 lat ...dobre hehe .To chyba z gminą bo na pewno nikt normalny na to nie poszedł . 

Grubej kasy nie chcą a na te grosze z tego programu polecą ?  


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

nie mam zwyczaju się kłaniać, a dzierżawy mamy po 20 lat i składamy o dopłaty.. Gdybym zaszedł i rzucił grubą kasę na stół to bardziej możliwe że bym w mordę dostał za zniewagę niż coś kupił :D Może ten program odstąpienia ziemie za 5 lat dopłat coś ruszy w tym temacie.. jak nie to etatów jest sporo do wzięcia, 26 dni urlopu, chorobowe, 8h :P

 

Daj mi 10 ofert na pracę po 8 h. Tylko sensownych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

W dużych miastach by się coś znalazło, ale np. u mnie to nic sensownego nie ma chyba że się ma bardzo mocne plecy to jakąś lepszą fuchę można dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

Ci mali to sprzedadzą ziemie jak nie będzie dopłat, a kto bieże w dzierżawe ziemie i  placi 2 tyś. i nie bieże dopłat to frajer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Daj mi 10 ofert na pracę po 8 h. Tylko sensownych.

 

Poznań. Bezrobocie 3%. Nie pracują tylko Ci którzy nie chcą. Porządny wykwalifikowany pracownik bez problemu moze znalezc prace. Wysokosc płacy zależna od doswiadczenia i posiądanych kwalifikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Ale jakiego ty oczekujesz doświadczenia od ludzi po technikum rolniczym? Chyba, że do Biedronki.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj