coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

miwigos    3439

A kto teraz kupuje jak nie sąsiedzi i co ma sie zmienić ,czy to jest istotne czy sasiad ma na pole 100 metrów czy 10 kilometrów

TIMASZ a tobie to chyba cały świat nie pasuje jesteś darmozjad na utrzymaniu tatusia co

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

masz jakiś bank spółdzielczy w okolicy ??? to idz sie spytaj :) o ten kredyt - z tego co sie orientuje to bs zawsze miały jedne z lepszych kredytów, w moim bs jest bodajże kredyt za zakup czego kolwiek na poziomie 4,5 % . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

Kredyt pod zakup ziemi jako inwestycja w BS jest tanszy tylko trzeba miec 10% wkladu wlasnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

masz jakiś bank spółdzielczy w okolicy ??? to idz sie spytaj :) o ten kredyt - z tego co sie orientuje to bs zawsze miały jedne z lepszych kredytów, w moim bs jest bodajże kredyt za zakup czego kolwiek na poziomie 4,5 %

 

4,5%? Tylko że RRSO będzie wynosiło pewnie ok 9% a to już trochę zmienia postać rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

A kto teraz kupuje jak nie sąsiedzi i co ma sie zmienić ,czy to jest istotne czy sasiad ma na pole 100 metrów czy 10 kilometrów

TIMASZ a tobie to chyba cały świat nie pasuje jesteś darmozjad na utrzymaniu tatusia co

Ale mi pocisnąłeś- normalnie szok  :lol:  :lol: Ta retoryka :lol:  Po twojej wypowiedzi  zaraz smigam szukac drugiego, oraz trzeciego etatu i oczywiscie zakupie ziemie ktora bede splacal z tych zajec dodatkowych, ktore pozwola mi wyrobic 6000 roboczogodzin rocznie- po prostu cos wspaniałego  :lol: napewno taki plan zajęć  jest marzeniem wszystkich na tym forum, a jesli ktos mysli inaczej jest darmozjadem i TERRORYSTĄ :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

fakt o wkładzie własnym zapomniałem :( trzeba by było troszkę uzbierać :) a z tym RRSO to nie jest chyba tak tragicznie :D ale trzeba sie przejsc do BS i dokładnie dowiedziec bo w kazdym jest troszke inaczej - w kazdym razie zycze powodzenia w zakupie tej ziemi :)  p.s. a ten facet musi odrazu wszystko sprzedać ?  nie dało by sie jakosc czesciami ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opowiadała mi to pani doktor na uczelni i to jej jestem skłonny wierzyć, a nie anonimowym znawcom krasnali.. Po drugie nie popadał bym tu w skrajności, że dodatkowa praca to już wywalony jęzor, jeszcze takich nie spotkałem.. Jak pracujesz to co za różnica czy z pracy kupisz samochód, zrobisz remont czy przejesz, pieniądze zostaną wydane. A jak kupisz ziemie to powiększysz warsztat pracy. Znam ludzi którzy uprawiają po 20 ha i pracują, lubią role, nawet inwestują w gospodarstwa, kto im zabroni? Jak kogoś nie zadowala minimum to pracy się nie boi.. I posługiwanie się terminami "najlepszy" to myślenie z gimnazjum, trzeba być (...) i nie mieć pojęcia o agronomii, żeby twierdzić ze ilość areału to jedyny wyznacznik poziomu gospodarstwa..

Edytowano przez gospodarny1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1810    13

a w opolskim juz sie najedli drogiej ziemi poblokowali kredytami i teraz przyszła kolej na małych gospodarzy ;)

transakcje z ostanich tygodni 3a i 3b poszła po 35 tyś zł  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Opowiadała mi to pani doktor na uczelni i to jej jestem skłonny wierzyć, a nie anonimowym znawcom krasnali.. Po drugie nie popadał bym tu w skrajności, że dodatkowa praca to już wywalony jęzor, jeszcze takich nie spotkałem.. Jak pracujesz to co za różnica czy z pracy kupisz samochód, zrobisz remont czy przejesz, pieniądze zostaną wydane. A jak kupisz ziemie to powiększysz warsztat pracy. Znam ludzi którzy uprawiają po 20 ha i pracują, lubią role, nawet inwestują w gospodarstwa, kto im zabroni? Jak kogoś nie zadowala minimum to pracy się nie boi.. I posługiwanie się terminami "najlepszy" to myślenie z gimnazjum, trzeba być (...) i nie mieć pojęcia o agronomii, żeby twierdzić ze ilość areału to jedyny wyznacznik poziomu gospodarstwa..

 

Kurcze teraz sie okazało ze mysle jak gimnazjalista? a ty nawet nie umiesz przeczytac ze zrozumieniem postu od którego to sie zaczeło- mianowicie  gosc ma 25 ha i chce dokupic 5 ha ale zeby było to możliwe to chce iść do pracy aby wogole dał rade spłacać raty- czy to jest normalne? nie lepiej zmienic profil gospodarstwa i ciagnać kase z tych 25 ha lub obrabiać ziemie i kasować ta wypłate beż obciązen finansowych które nam ciążą? jakijest sens "inwestycji" które nie prowadzą do wzrostu stopy życiowej lecz zmuszają nas do podjęcia dodatkowych zobowiązań? i co mi z takiego powiekszania warsztatu pracy jak mam tylko kłopot?

Pokarz mi gdzie napisałem ze ilość areału to jedyny wyznacznik gospodarstwa- no gdzie tak napisałem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a jak teraz chce kupic ziemie to jak to wyglada ile zadatku sie daje i spisuje sie jaka umowe bo to u notariusza sie spisuje ze zadatek sie dalo a wiadomo zanim sprawy wszystkie sie pozalatwia i kredyt uruchomi to czasu troche zajmie i by ktos nie podkupil ma ktos wzor takiej umowy a i w ziemie po zniwach bedzie sie wchodzic dopiero po zbiorach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

to on bedzie mial taka umowe i to zadatek sie daje teraz a realizacje za ile czasu wpisac ? bo jak umowe notarialna dzierzawy ziemi to notariusz kazal zeby przyjsc juz ze swoja umowa a tam tylko podpisy skladalismy ? to jak to w koncu jest niech ktos sie wypowie co niedawno kupowal ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

datę kupna możesz wpisać na wrzesień jak pasuje, zazwyczaj tak robię, byłem 2 tyg temu u notariusza dałem 20tys zadatku, a właściwy akt we wrześniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

bgż, mam już potwierdzoną zdolność, na tą chwilę 6% - oprocentowanie zmienne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

to on bedzie mial taka umowe i to zadatek sie daje teraz a realizacje za ile czasu wpisac ? bo jak umowe notarialna dzierzawy ziemi to notariusz kazal zeby przyjsc juz ze swoja umowa a tam tylko podpisy skladalismy ? to jak to w koncu jest niech ktos sie wypowie co niedawno kupowal ziemie

Będzie miał taką umowę, sporządzi "przedwstępny" akt notarialny (to nie fachowa nazwa, ale nie chce mi się iść do papierów patrzeć), nie za darmo rzecz jasna. Umowa dzierżawy to inna bajka, akt notarialny jest zbliżony do wyroku sądowego. Nie radzę załatwiać nic na "zwykłą" umowę a tym bardziej na gębę. Co do kredytu, firmy specjalizujące się w doradztwie rolniczym są z reguły na bieżąco z aktualnymi ofertami kredytów dla rolników w poszczególnych bankach. Pomagają, też nie za darmo :unsure: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Notariusz sporządzi  akt przedstepny   z kwotą zadatku i datą właściwego aktu,  zapłacisz połowę  opłaty notarialnej,  potem właściwy akt, i drugą część opłaty.

Ja przy zadatku dałem połowę kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

bgż, mam już potwierdzoną zdolność, na tą chwilę 6% - oprocentowanie zmienne

 

to masz pod zastaw tej ziemi kupowanej ? a to juz nie ma 4 % w BGZ bo wczesniej sie dowiadywalem to bylo na ziemie 4 % kredyt z dofinansowania arimr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

wczoraj dostałem symulację z bgż na 20 lat bez swojego wkładu tj, 6.02 procenta ,raty malejące,spłacane co miesiąc tyle że facet przez 1 dzień o 50 tys zdrożał,myśli że na durnia trafił,a on nawet tych działek co chce sprzedać to nie znajdzie bo przez ostatnich 10 lat co mu sprzedałem to na polu był tylko raz.Ma czas do końca lutego ,jak się ze mną nie dogada to doplaty biorę ja,a nie on.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

to masz pod zastaw tej ziemi kupowanej ? a to juz nie ma 4 % w BGZ bo wczesniej sie dowiadywalem to bylo na ziemie 4 % kredyt z dofinansowania arimr

zgadza się pod hipotekę kupowanej ziemi. Kredytów z dopłatami na ta chwile nie ma, może w połowie roku coś będzie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Notariusz sporządzi  akt przedstepny   z kwotą zadatku i datą właściwego aktu,  zapłacisz połowę  opłaty notarialnej,  potem właściwy akt, i drugą część opłaty.

Ja przy zadatku dałem połowę kasy.

Dokładnie tak się to odbywa w "bezpieczny" sposób.

 

wczoraj dostałem symulację z bgż na 20 lat bez swojego wkładu tj, 6.02 procenta ,raty malejące,spłacane co miesiąc tyle że facet przez 1 dzień o 50 tys zdrożał,myśli że na durnia trafił,a on nawet tych działek co chce sprzedać to nie znajdzie bo przez ostatnich 10 lat co mu sprzedałem to na polu był tylko raz.Ma czas do końca lutego ,jak się ze mną nie dogada to doplaty biorę ja,a nie on.

Myśli tak bo już niejeden cwaniak właśnie na durnia trafił i sprzedał po 60-80 tys. za ha, a dureń się jeszcze cieszył że interes życia zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ricardo    5

A kto teraz kupuje jak nie sąsiedzi i co ma sie zmienić ,czy to jest istotne czy sasiad ma na pole 100 metrów czy 10 kilometrów

TIMASZ a tobie to chyba cały świat nie pasuje jesteś darmozjad na utrzymaniu tatusia co

 

Kolego nie wiem z jakiego rejonu jesteś, ale u nas w kujawsko-pomorskim to mało kiedy sąsiad kupuje ziemie. Jakby sąsiedzie mieli kupować to u nas ceny zatrzymały by się na góra 50 tyś./ha, a tak są nawet wyższe ponad dwa razy, ziemie u nas kupują przedsiębiorcy inni nie związani z rolnictwem, to oni robią u nas ceny i jest garstka roników mogących kupować za ceny 50 tyś/ha i wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ricardo    5

I co Ci przedsiębiorcy robią z tymi wykupowanymi za grubą kasę hektarami ??

 

Dają w dzierżawy lub sami uprawiają np. jeden bez nazwisk :) kupił w ciągu 4lat koło 300 ha na terenie mojego powiatu ma firmę budowlaną i inwestuje kasę w grunty. Ludzi w pracy traktuje nie dobrze i słabo płaci, na kimś trzeba oszczędzać żeby można kupować grunty i nie tylko bo co roku ma nową furę za 400-500 tyś. Jak ma normalny rolnik ma konkurować z osobą która ma kilka milionów zł gotówki. Nie że mu zazdroszczę, ale mi chodzi o to aby tacy ludzie nie związani z rolnictwem nie mieli dostępu do zakupu ziemii tylko osoby w 100% związane z rolnictwem.Znam jeszcze kilka przypadków z moich okolic np. 2 przedsiębiorców ma kupione po ponad 30 ha i te grunty oddają rolnikom w dzierżawę po 1,5-1,6 tyś/ ha biorą plus ich wszystkie dodatki czyli zwrot akcyzy, całe dopłaty i ich dzierżawcy płacą podatek gruntowy, wyjdzie że dostają z ha koło 3 tyś.. Ja osobiście nie narzekam, ale co mają powiedzieć zwłaszcza młodzi rolnicy którzy przejmują gospodarstwo, zero szans na powiększenie gospodarstwa chyba że wygrają w lotto.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj