coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

pawelol111    1337

Tyle że choćby w Wielkiej Brytanii kelnerka zarobi 10 tys zł z napiwkami a latem nawet 200 funtów dziennie samych napiwków. Ludzie tam mieszkania kupują po 250 tys funtów i żyją. U nas za najniższą krajową nie ma szans na godne życie a zapieprzać trzeba tu i tam. Wstyd to kraść. A kto ma możliwość lepszego życia spróbować to niech jedzie i chwalić tylko za odwagę. 

 

Warchest - a jak jest u nas jak sąsiad kupuje ciągnik nowy albo ziemi? Zawiść, najlepiej żeby ciągnik mu spaliło a plony wymokły. I nie jeden z nas zazdrościł. Tak więc nie szukajcie winnych, zacznijmy od siebie zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

jak u mnie na wsi sasiad ciagnik kupi to wcale mu nie zazdroszcze tylko nawet ciesze bo jakby mi sie ciagnik czy zepsul czy co to bedzie mnei kto pociagnac czy tak dalej albo jak przyczepe kupi czy cos takiego totez dobrze bo mozna czy od niego pozyczyc czy on moze mi pomoc w jakijes robocie to ja mu pozniej swoim odrobie i jest dobrze a nie , a z ziemia u mnei to wogole obrotu nie ma takze i co kupowac nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

 

To nie jest takie pewne ze za 10 lat sprzedasz za 70,może byc i tak jak z frankiem.

 

 

 

@Krassus chcesz mi powiedzieć że 40 TPLN zarobku w ciągu 10 lat to jest dobry interes? ehhh wy specjaliści od ekonomi....

 

ziomster--- zauwaz ze to jest dyskusja o zysku z uprawy zbóz

 

 

Kaszlak7
  • photo-51602.jpg?_r=1402504869
  •  
  •  

ziemia to wyjątkowo pewna inwestycja.

 

 

Kilka lat temu pewna waluta tez była pewną inwestycją i co?

 

 

I to że trzeba było być totalnym idiotą, żeby wierzyć że dana waluta nie ruszy z kursem poważnie przez następne 30 lat. Nieruchomości to jednak pewniejsza inwestycja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

jak u mnie na wsi sasiad ciagnik kupi to wcale mu nie zazdroszcze tylko nawet ciesze bo jakby mi sie ciagnik czy zepsul czy co to bedzie mnei kto pociagnac czy tak dalej albo jak przyczepe kupi czy cos takiego totez dobrze bo mozna czy od niego pozyczyc czy on moze mi pomoc w jakijes robocie to ja mu pozniej swoim odrobie i jest dobrze a nie , a z ziemia u mnei to wogole obrotu nie ma takze i co kupowac nie ma

 

Dokładnie, jest nowy sprzęt to może się kiedyś przyda pomoc, a przy okazji można opić nowe zabawki sąsiadów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co Wy gadacie o tym franku, że to niepewna waluta? Przecież frank to najlepsza inwestycja jaka mogła się przytrafić..I piszą że 10% zysku rocznie to mało?! Każdy rozsądny inwestor brał by taki zysk w ciemno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

Daczego  nie rozumiesz mojej kalkulacji ,po pierwszeto moje gospodarstwo ,pisałem za dobre ziemie III a i II klasa ,a wielu narzeka z przyzwyczajenia ja sobie radziłem za komuny to znaczy mój ojciec ,a teraz też nie narzekam nawet ostatni rok bardzo dobry ,plony super dopiero zaczynam sprzedawac pszenice po 800 ,rzepak 1500 ,jak tu narzekać i wylicz kalkulacje I ktoś tu pisal o kredytach ja ich niemam racej oszczedności które trzeba mieć ,jak znajdzie się sprzedawca ziemi skąd szybko znajdziesz kase żeby wyprzedzić konkurencje A ZIEMIA NIEMA SIĘ SPŁACAĆ ZAWSZE BĘDZIE MIAŁA WARTOŚĆ ,LICZY SIE RACHUNEK EKONOMICZNYILE ZINWESTUJESZ NA ROK ILE ZAROBISZ

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

ok. 20 km ode mnie jest do nabycia ciekawy grunt w jednym kawałku - 142 ha, ale niestety cena powala ok. 4 500 000 zł. daje to ok. 32 000 zł/ha. to dużo, jak ten region. większość gruntów IV klasa. przy takiej powierzchni powinno być maksymalnie 2 000 000 zł za całość (14 000 zł/ha), a i tak człowiek zakredytowałby się po uszy. kiedyś takie grunty (np. byłe PGR-y) praktycznie za flachę można było przejmować, a teraz w totolotku trzeba szukać szansy.

 

linki: bezpośrednio i przez biuro nieruchomości.

 

http://olx.pl/oferta/na-sprzedaz-zwarty-kompleks-gruntow-rolnych-CID3-ID8pA0p.html#312a81d797

 

http://olx.pl/oferta/ziemia-rolna-142ha-blisko-olsztyna-0-prowizji-od-kupujacego-CID3-ID89Lf3.html#ed80775137

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Kiedyś była ziemia tania bo PGRy zlikwidowano i nagle przybyło setek tysięcy hektarów na które nie było chętnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Daczego  nie rozumiesz mojej kalkulacji ,po pierwszeto moje gospodarstwo ,pisałem za dobre ziemie III a i II klasa ,a wielu narzeka z przyzwyczajenia ja sobie radziłem za komuny to znaczy mój ojciec ,a teraz też nie narzekam nawet ostatni rok bardzo dobry ,plony super dopiero zaczynam sprzedawac pszenice po 800 ,rzepak 1500 ,jak tu narzekać i wylicz kalkulacje I ktoś tu pisal o kredytach ja ich niemam racej oszczedności które trzeba mieć ,jak znajdzie się sprzedawca ziemi skąd szybko znajdziesz kase żeby wyprzedzić konkurencje A ZIEMIA NIEMA SIĘ SPŁACAĆ ZAWSZE BĘDZIE MIAŁA WARTOŚĆ ,LICZY SIE RACHUNEK EKONOMICZNYILE ZINWESTUJESZ NA ROK ILE ZAROBISZ

Czyli co ma się ta ziemia robić ?? Zawsze będzie miała wartość ?? Zagwarantujesz to ?? Jak tak, to czym ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

Jak straci na wartości to chwilowo,a po 10 latach to 30000 już sie spłaci i będzie tania ,ale w moim rejonie to nigdy bo duże gospodarstwa  sprzet każdy ma że by obrobił drugie tyle,Jaro umnie to ten kawałek z sasiadem bym łyknął od razu warunek że klasa nie gorsza jak IV z przewagą IV A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

ok. 20 km ode mnie jest do nabycia ciekawy grunt w jednym kawałku - 142 ha, ale niestety cena powala ok. 4 500 000 zł. daje to ok. 32 000 zł/ha. to dużo, jak ten region. większość gruntów IV klasa. przy takiej powierzchni powinno być maksymalnie 2 000 000 zł za całość (14 000 zł/ha), a i tak człowiek zakredytowałby się po uszy. kiedyś takie grunty (np. byłe PGR-y) praktycznie za flachę można było przejmować, a teraz w totolotku trzeba szukać szansy.

 

linki: bezpośrednio i przez biuro nieruchomości.

 

http://olx.pl/oferta/na-sprzedaz-zwarty-kompleks-gruntow-rolnych-CID3-ID8pA0p.html#312a81d797

 

http://olx.pl/oferta/ziemia-rolna-142ha-blisko-olsztyna-0-prowizji-od-kupujacego-CID3-ID89Lf3.html#ed80775137

 

cena jeszcze w miarę ale weź takiego 'fiuta' uprawiaj:

 

205775273_1_1000x700_ziemia-rolna-142ha-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

A gdzie są ci co modry darli że zachód nam ziemie wykupi?? Taki kawał... leży... czemu żaden Helmut czy Fransuła się nie skusi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

oj tam jeszcze maja szanse zeby sie opamietac i przebic cene wyjsciową :lol:  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    474

Aż dziw ze  ktoś musiał ogłoszenie wstawić , taki kawał super gruntu który spłaci się po 10 latach albo i mniej  na pniu powinien połknąć jakiś rozwojowy ...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Ale po co ma się spłacać??Przecież sam zakup i posiadanie ziemi to już wielki prestiż  :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Jak może amortyzować się coś co nie zużywa się?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

tylko nikt noramlany rolnik co ma 20 -30 ha nie porywa sie na takei kawalki ja co mam 25 ha to chetnie bym kupil ziemi ale 5 ha max 10 w cenie nawet te 50 tys to mi sie oplaci ale kolo domu mozna d oroboty isc jeszcze i powoli splacic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

no jasne kupic grunt koło domu jak piszesz np 5 ha i jeszcze isc do roboty - czyli kupic i zapier**lać najlepiej za 5 zł na godzinę, na dodatkowe 5 ha zamiast godnie życ z 25 ha- po prostu rece opadaja, moze od razu idz do AUSCHWITZ  :lol:  :lol:  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

z 25 ha ciezko teraz wyzyc a co dopiero za kilka lat a sprzedawac napewno nie chce i nie bede albo trzeba w prawo albo lewo to ja wole dokupowac i sie rozwijac a nie za kilka lat upasc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

To coś cienko gospodarzysz albo ziemie macie tam słabe. Bo np. mój wujo użytkuje 46ha II i III klasy głownie (nigdy się nie przyznał ile ma swojego, ile dzierżawi a ile kredytu). Z tego remontuje obejście i dom (nowe dachy, kostka na podwórku), żyje dostatnio a w 2012 roku kupił nówkę Passata za 125k zł. Skoro jemu się dobrze żyje z 46ha to Tobie powinno się żyć choć przeciętnie, a piszesz że ciężko z tego wyżyć. 1ha pola w moich stronach daje co najmniej 2 tys. zł zysku netto, to jest rocznie 50 tys. zł., 4150 zl miesięcznie, chyba całkiem nieźle jak na pracę jednej osoby ?? Pójdzie baba do roboty za bodaj marne 1500zł i jest ponad 5.5 tys. miesięcznie na rodzinę. Mało ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

1ha pola nie daje zadnego zysku :D Ile wysilku ktos w to wlozy tyle bedzie z tego mial i tyle ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Jak 3/4 zarobku wkłada się w zakup gruntót to nie dziw się, że ledwo można przeżyć z 25ha. Sprzedawać zamiaru też nie ma, chce się za wszelką cenę rozwijać więc dla niego i 100ha to będzie mało aby lepiej żyć. Ale na pewno jego dzieci będą na wysokim poziomie żyć. Zakładając, że będzie miał czas żeby żonę znaleźć.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj