coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

uuuuuuuuuaaaaa

jest czym zaszpanowac biggrin.png

dla tych co płaca po 50 tys i wiecej za ha temat powinien brzmiec tak :

jak umoczyc kupe szmalu na nieruchomosciach wink.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

statek, chyba nie wynajmowałeś komuś mieszkania, i nie bierzesz wszystkich kosztów pod uwagę :P

1,2,3 klasa to 50/ za ha mogę dać

 

Za 1/2  klasę to śmieszną cenę podałeś, z wynajmowaniem mieszkań też nie jest tak słodko siostra wynajmuje i ma lokatorów którzy mieszkają i płacą, zaś druga ma lokatorów którzy obiecują że zapłacą ale to już trwa z 3/4 miesiące, jakby miała kolejnych pewnych to by ich "pognała".

 

Zaś znajomy ma 17 mieszkań w stolicy i sobie chwali ale mówi że bywa różnie, to tak jak w rolnictwie żyć z 1 krowy a 20.

 


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

przeciez oni tego nie umocza bo ta ziemia sie nie zepsuej nigdy tak jak np budynek po ilus latach wymaga remontu a kiedys tam bedzie ruina a ziemia co roku zarabia i nie potrzeba kosztow naprawy pozatym za ziemi na ktorej mozna siac pszenice tj 3 4 kalsa to te 50 tys za ha mozna dac bo wiecej to juz trzeba sie porzadnie zastanowic pozatym jak oni kupia to po 50 to w kazdej chwili po takiej cenie sprzedadza plus zostanie im to co sprzatneli z pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

to ile procent rocznie zarabia ziemia po 50 tys za 1ha ?

dajmy na to 3,4 klasa

po policzeniu wszystkich kosztów wraz z eksploatacja maszyn to pewnie wyjdzie jakis 1 tys zł w długim okresie czasu, czasem pewnie i uda sie wyciagnac 3 tys ale czasem trzeba tez kupic jakas maszyne np. ciagnik, maszyny to nie bogactwo to tylko narzedzie pracy takie jak widły czy spawarka

wiec w długim okresie czasu nie bedzie przesada jak ustalimy zysk na poziomie 1 tys zł

daje to zysk na poziomie 2%

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Zanieś do banku wspominane 50 000 zł i oprocentowanie przekaż na cel charytatywny a dokument lokaty przekaż "wnukowi", ja za te 50 000 zł kupię 1 ha i z zyskiem zrobię to samo co ty i ziemię osiągnie "wnuk".

 

A teraz pytanie: Co będzie więcej warte za 50 lat lokata w banku czy ten 1 hektar ???


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Spójrz wstecz. Jak wyglądało ostatnie 50 lat.... Jak nie konflikty zbrojne to pierestrojki albo kryzysy.. koleś miał na koncie równowartość nowego c330 a po 90 roku zostało mu na flaszkę i słoik śledzi. A ziemia? Za bezcen, po 2 tys można było  kupić do oporu bo i zysku z hektara nie było. Zresztą, jeśli nie przyjdzie kataklizm i nie wymrozi upraw to nie spodziewaj się więcej jak 400zł za pszenice. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

12 lat temu kupowałem po 5 tyś, teraz po 50 daje, proszę podajcie mi lepszy interes, co daje lepszy zysk, jakieś 8% wzrost rocznego kapitału nic nie robiąc, po prostu mam i mogę nic na tym polu nie robić.

Jak teraz kupowałem to sam notariusz powiedział że nie ma  lepszej lokaty kapitału niż pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Z mieszkaniem, z ziemią, z maszynami jest tak samo. Jak dbasz tak masz jak nie dbasz to nie masz nic i ciągle narzekasz że mało, że za mało, że źle nie dobrze itp.

 

Wracając do pytania @Sadek:

Wszystko zależy od polityki naszego Państwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

to ile procent rocznie zarabia ziemia po 50 tys za 1ha ?

 

 prawie tyle samo co ziemia warta 20 tys albo 10 tys tej samej klasy ..mało tego masz nadal co najmniej ten sam  kapitał  ( zamrożony )bo ziemia która była warta 50 tys nadal tyle będzie kosztować albo i więcej 

rozumiesz teraz absurd twego rozumowania czy nie ? 

problemem nie jest ile procent zarobisz ? tylko czy Cię stać na tą ziemię  ;)

jednemu  kosmos i  20 tys a innemu 50 tys  jest do  zaakceptowania - i dlatego tyle kosztuje ta ziemia 

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ale nie jest prawdą że ziemia będzie kosztowała tyle samo zawsze i to pokazuje historia. Co jeśli upieprzą ceny mleka i będzie urodzaj przez kilka lat? 

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Tak, są rejony gdzie staniała albo stoi na tym samym poziomie. Gdzie jest drogo? Tam gdzie są tacy co mają albo duże hodowle albo duże obszary i tylko majętność rolnika stanowi o cenie a nie zysk z ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

są rejony gdzie nikt nie kupi ,ale nie o tym mowa ...skoro ludzie piszą że tyle płacą to chyba tam taniej nikt nie sprzeda ....ile można jechać za ziemią ? 10  kilometry to ma sens ,ale dalej ? co kupisz za 20 tys jak kosztuje 50 tys ? durnia będziesz z siebie robił ? tu nie ma zmiłuj bogacze dyktują cenę i reszta może sobie  pomarzyć o taniej ziemi   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

No niestety są rejony gdzie jest "głód" ziemi i ceny są rodem z kosmosu.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja po 14 i  17 km jeżdże i to w innych kierunkach i ma to sens. A zmam takich co i po 40km mają, problem z ziemią nie  z transportem, bo te 17 km robię w 20 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

są rejony gdzie nikt nie kupi ,ale nie o tym mowa ...skoro ludzie piszą że tyle płacą to chyba tam taniej nikt nie sprzeda ....ile można jechać za ziemią ? 10  kilometry to ma sens ,ale dalej ? co kupisz za 20 tys jak kosztuje 50 tys ? durnia będziesz z siebie robił ? tu nie ma zmiłuj bogacze dyktują cenę i reszta może sobie  pomarzyć o taniej ziemi   

Można durnia z siebie zrobić mając 10-15 ha i płacąc 70 tys za ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Czym pomykasz z średnią prędkością ok. 70 km/h, bo jeżeli to jedna prosta to średnia 60 km/h wystarczy ?

 

 

jaka historia ? ziemia cały czas drożeje ..a co ceny nie uwalone ? i co staniała ? 

 

Kolego nie w ciągu kilku miesięcy stanieje, ale niech nie będzie dobrej koniunktury na rolnictwo przez np. przez 2 lata to nie tylko stanieje ale zrobi się jej więcej.

 

Co było z działkami budowlanymi, drożały szybko później stabilizacja i minimalny spadek i ruchu brak, a kto chce sprzedać to schodzi z ceny..


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

jaka historia ? ziemia cały czas drożeje ..a co ceny nie uwalone ? i co staniała ? 

Historia swiata naprzyklad ziemia w kanadzie i Usa  byla po wojnie bardzo droga bo wojna spowodowala wiekszy popyt na zywność, a przed wojna byla ona za bezcen i masowo porzucano ziemie,do lat siedemdziesiatych ziemia dawala bardzo marne zyski  dopiero przelom wiekow spowodowal w ameryce maly wzrost cen a teraz ziemia sporo zyskala na wartosci co nie znaczy ze stale bedzie  zyskiwala na wartosci bo po wojnie tez tak bylo a po dekadzie ziemia mocno staniała. Wiele majatkow ziemskich w prusach wschodnich przed nadejsciem rzadow hitlera bylo na skraju bankructwa dopiero po rozpoczeciu budowy infrastruktury wojennej ziemia zaczela ponownie przynosic zyski

Ceny ziemi wbrew gloszonym tu tezom nie beda szybowaly bez konca do gory , malo tego nie ma tez gwarancji na utrzymanie przez dlugi czas obecnej jej wartosci najlepszym przykladem jest tu irlandia w ktorej ziemia od poczatku kryzysu potaniala nawet o 50%  a to wlasnie dlatego ze wielu ludzi traktowalo ja jako wspaniala lokate kapitalu, a gdy chcieli zrealizowac zyski lub odzyskac srodki okazalo sie ze jakos w dobie niepewnosci i sredniego interesu na plodach rolnych nie ma klienta ktory wybuli 30 tys euro i banka prysla, a to ze zywnosci na swiecie brakuje to kompletna bzdura, bo brakuje biedakow z kasa ktorzy powinni ja kupowac w krajach 3 swiata

Wiec historia pokazala juz wiele razy ze nie ma nic pewnego

Edytowano przez timasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

U mnie za miedzą było do kupienia 1,8 ha w tym 0,6 zagajnika sosnowego 12 letniego 0,4 bagna i 0,8 łąki zalewanej czasem z linią energetyczną na skos przez całą długość, kupił to jakiś kolo za 140 tyś. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

A ja mam w kupnie przy drodze asfaltowej  2 ha  kl 4 kl 5 pewnie 6 też by sie znalazła ale nie jestem pewien za  60 tyś  ceni i sie zastanawiam??? Działka budowlana - ale kto sie na wsi zabitej dechami bedzie budował???


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Można durnia z siebie zrobić mając 10-15 ha i płacąc 70 tys za ha. 

 a po co płacić jak można sprzedać ? kiedyś co za to byś miał ? na gminę oddawali żeby rentę dostać  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Nie w tym rzecz żeby zaraz sprzedawać. Masz rodzinę - 4 osoby do utrzymania, 15 krów, jakieś opasy, 15 ha. Wystarcza na przyzwoite życie. Kupno 5 ha po 70 tys dla takiego gospodarstwa to samobójstwo. O takich przykładach rozmawiamy a nie o sytuacji 200ha i koleś nie wie co z kasą robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

 ale powiedz kogo to obchodzi że nie stać ? kapitalizm ma swoje prawa i silniejszy wygrywa ...dziś może wystarczy ale za parę lat nikt nie przyjedzie po tyle mleka  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Przyjedzie :) Wiesz czemu? Bo dopóki bezrobocie na wsi ukryte i da się z takiej hodowli wyżyć to i rząd ma lżej bo po socjal łapy rolnik nie wyciągnie. Dochód z 1 ha 2,8 tys i nie jedno dziecko ma już po stypendium :) A i ziemi nie sprzedają od tak. Bo kto się pozbywa? Tam gdzie dzieci w mieście lub np nie ma komu robić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 prawie tyle samo co ziemia warta 20 tys albo 10 tys tej samej klasy ..mało tego masz nadal co najmniej ten sam  kapitał  ( zamrożony )bo ziemia która była warta 50 tys nadal tyle będzie kosztować albo i więcej 

rozumiesz teraz absurd twego rozumowania czy nie ? 

problemem nie jest ile procent zarobisz ? tylko czy Cię stać na tą ziemię  wink.png

jednemu  kosmos i  20 tys a innemu 50 tys  jest do  zaakceptowania - i dlatego tyle kosztuje ta ziemia 

 

to ty nie rozumiesz absurdu swojego rozumowania

przyjmujesz ze NA BANK ziemia nie stanieje nigdy, mało tego uwazasz ze zdrozeje z 50 tys na wiele wiecej

jeszcze za twojego zycia zapewne zrozumiesz w jakim jestes błedzie

nie masz pojecia np. o tym co to znaczy banka spekulacyjna, ujemna demografia, kraj zadłuzony bez pomysłów na rozwój, jedyny pomysł to jeszcze wieksze zadłuzanie sie, do tego jak pokazuje historia kazda unia kiedys sie rozpada, my własnie jestesmy niedaleko tej daty, nie widze na horyzoncie jakichs duzych przesłanek na wzrosty

tylko w jednej sytuacji moge sie z toba zgodzic, ziemia bedzie drozec jezeli inflacja zacznie galopowac, wtedy hektar moze nawet kosztowac 1mln tyle ze ten 1mln bedzie tyle wart co np. teraz 10 tys 

wszystko zalerzy od kraju i jego gospodarki, a tu jak jest kazdy widzi i raczej na lepsze sie nie zapowiada

nbp po cichu zaczyna dodruk pieniedzy a wiec za jakis czas zobaczymy inflacje a wiec pewnie spełnia sie twoje marzenia o strasznie drogiej ziemii, nastepnie złotówka spadnie na pysk tak jak juz to miało miejsce i znowu zaczniemy od poczatku, czyli od równowartosci dzisiejszego 5 tys za 1 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj