coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jaroWM    44

już praktycznie dogadane 10,7 ha + dom 160m2 + obora 170m2 (poniemieckie do naprawy/remontu - można wydzielić i sprzedać w tym stanie osobno za ok. 60 000 zł).

w tym użytków rolnych 9,75 ha, większość RIIIb, trochę RIVa i inne obsiane koniczyną. grunt nie podmokły, w ładnym kawałku, praktycznie graniczy z ziemią brata (1 sąsiad pomiędzy).

 

cena za całość ok. 225 000 zł, zakup z pomocą swojej kasy, MR i pożyczek od rodzeństwa (w 3 lata bym ich spłacił) - biję się z myślami, ale chyba trzeba w to wchodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

A gdzie tyle warta? Jest jakiś cennik ile co warte? Ziemia ma taką wartość ile ktoś jest w stanie za nią zapłacić.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

U nas agencja teraz wystawiła 7,8 ha  klasa 4 a i b i 1,5 ha 5 za 280 tys, jestem ciekaw ile jeszcze dobiją. Jest pieciu chętnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

są rejony PL, gdzie ziemię można wyrwać po kilkanaście tys/ha, a jest też np. kujawsko-pomorskie, gdzie na przetargu z Agencji wylicytowano działkę 1 ha za 172 000 zł (w tym wątku jeden z forowiczów napisał wcześniej)...

 

MR jest powiedzmy w trakcie załatwiania - Pani prowadząca mówiła, aby napisać pismo w uzasadnieniem oraz nowy biznesplan (miałem na traktor). musi być zgoda Agencji. jeśli jej nie będzie, to też się kupi - tylko dłużej będzie się spłacać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

 3 klasa ziemi w tej cenie to dobra oferta, w twojej okolicy moze sa jakies wieksze gospodarstwa na sprzedaz? albo ktos moze chce odstapic dzierzawe agencyjną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Taka mentalność. Rozmawiam ze znajomym i narzeka, że świnie są nieopłacalne, że tylko robota mu zostaje z tego a gdy pokazuje mi chlewnie nową to żali się, że gdyby miał większe podwórko to jeszcze większą by postawił. I weź to zrozum.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

bo nie którrzy idą na całość ale jeśli dalej taka opłacalność bedzie to sporo gospodarstw wypadnie  obiegu głównie tych co biorą ponad siły


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Tu nie chodzi o opłacalność. Moi  znajomi postawili taki budynek i muszą mieć do końca kredytu te świnie tak jak założyli w biznes planie.

Najlepiej zapytajcie się. Jaką cenę maja wpisaną w biznes planie.

Wracając do tematu w moim rejonie ziemia agencyjna po 80tyś/h myślę że prywatnie nikt nie chciałby dać. kuj-pom

Najlepsze że kiedyś pobrali za darmo tą ziemie tzw.kułaką a teraz za grubą kasę sprzedają.

 

Zastanawiam się na co ANR wyda tą $$$ za tą ziemia - przecież to mało nie jest. Moim zdaniem przepier....ą

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nic tylko kupowac po 80 tys i to na kredyt 5% oczywiscie :D

biznes zycia murowany

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Kupiłem tydzień temu 1,5ha za 30300zł na przetargu w UG. 3klasa ziemi, w tym część działki jest sklasyfikowana jako zagrodowo- budowlana. Miesiąc temu kupiłem 1,12ha za 12tys zł. Obie działki sąsiadują z innymi moimi działkami. W życiu by mi przez myśl nie przeszło kupować ziemi za 50tys/ha i więcej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

nie masz konkurencji to możesz tanio kupować. Nie każdy ma takie szczęście. U mnie już kilka osób w okolicy dało po 50tys/ha taniej nic już nie kupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

 3 klasa ziemi w tej cenie to dobra oferta, w twojej okolicy moze sa jakies wieksze gospodarstwa na sprzedaz? albo ktos moze chce odstapic dzierzawe agencyjną?

 

o dzierżawach nic mi nie wiadomo, jeśli chodzi o gospodarstwa, to ani większych, ani mniejszych za bardzo nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glicer    25

Po miesiącu raczyłem odebrać list,i oczywiście go otworzyć.Tak sobie mysle ze za 0,5 ha pod obwodnice za 240000 to godziwa zapłata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

no to całkiem godziwa zaplata wychodzi po 48 zl za m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

nie masz konkurencji to możesz tanio kupować. Nie każdy ma takie szczęście. U mnie już kilka osób w okolicy dało po 50tys/ha taniej nic już nie kupi.

ale jaki jest sens takiego zakupu? nie raz pisalem. Niech ktos mi da po 50 i z miejsca oddam 10ha. Kupie 2 mieszkania i za wynajem bede mial 20 tys bez martwienia się czy wyrośnie czy nie.czy popada czy nie. 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

statek, chyba nie wynajmowałeś komuś mieszkania, i nie bierzesz wszystkich kosztów pod uwagę:P

1,2,3 klasa to 50/ za ha mogę dać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

ostatni rekord na przetargu agencyjnym to 170 tyś za ha poprzedni wynosił 152 tyś a jeszcze wczesniejszy 117 tyś ha. i tak oszołomi między sobą sie przebijają i ciągle mało ale widać im się opłaca. i nawet tutaj argumen że ziemia to lokata kapitału myśle nie ma zastosowania bo  nie wiem czy za życia to odrobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

statek, chyba nie wynajmowałeś komuś mieszkania, i nie bierzesz wszystkich kosztów pod uwagę :P

1,2,3 klasa to 50/ za ha mogę dać

Ja wynajmuje mieszkanie dla studiującej córki we Wrocławiu. Koszt 1200 zl + media ok 300. Takiej wielkości mieszkanie kosztuje ok 200 tyś zł .

Koszty wlaściciela to zużycie mebli , AGD  i malowanie. Myślę ze nie stanowi to większej kwoty jak 1000 zł rocznie , z uwagi że wartość calego umeblowania i AGD nie przekracza kwoty 5000 zł.

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Czy do was jeszcze nie dotarło że liczy się przyjemność z pracy na polu, wyższość nad sąsiadem i możliwość pochwalenia się liczbą hektarów? Jakie to ma znaczenie że za cenę 1 ha 5 klasy można kupić 100 ton pszenżyta gdzie plon 100 ton osiągniemy po 30 latach pracy. Plon... bo żeby uzyskać zysk z tego 1ha odpowiadający 50 tys zł pracować trzeba lat 60. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj