coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Dlaczego jest pewne ze nie stanieje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

Mam pytanie do osób znających się na procedurze sprzedaży ziemi przez ANR, w moich okolicach jest straszne rozdrobnienie a ja przegapiłem możliwość wydzierżawienia od agencji ponad 5ha w dwóch kawałkach (dzieli tylko droga), dzierżawca wziął to na 5 lat w dzierżawę, wiem że po 3 latach nabywa prawo do pierwokupu. Gdyby do doszło do przetargu jestem w stanie zaoferować znacznie wyższą cenę niż cena GUS, tylko czy wogóle mam jeszcze szansę na kupno tej ziemi gdy obecny dzierżawca też będzie chciał kupić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Masz szansę tylko wtedy gdy dzierżawca zrezygnuje z prawa pierwokupu to anr wystawi ziemię do przetargu i kto da więcej

ten kupuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

też mi się wydaje, ze nie stanieje, co raz więcej ziemi rolniczej idzie pod warzywa albo sadownictwo, a w tych branżach ceny ziemi są wyższe, no i sporo młodych zostaje na wsi, bo w mieście ciężko o pracę i słabo płatna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

Oby się moje słowa w gówno obróciły - ale teksty pt nie można stracić - i pewny zysk, na pewno nie stanieje - to jak z reklamy amber-gold obawiam się że jęk i szok może być podobny - ograniczone ilość ziemi to bajka w którą chcecie wierzyć, wystarczy że trzodę ,drób i krówki zaczniemy karmić zamiast soją i kukurydzą - na większą skalę glonami i algami - i co się okaże - że połowa ziemi użytkowanej rolniczo jest niepotrzebna - to są strachy na lachy jak w latach 70 z ropą naftową która miała się skończyć w ciągu 10 lat i napewno nie stanieć. teraz się okazuje że jest jej na kolejne 100 lat i wcale specjalnie nie drożeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

Masz szansę tylko wtedy gdy dzierżawca zrezygnuje z prawa pierwokupu to anr wystawi ziemię do przetargu i kto da więcej

ten kupuje.

dzierżawca na 100% nie zrezygnuje z prawa pierwokupu, a gdyby napisać do agencji pod koniec dzierżawy pismo że chciałbym tez kupić tą ziemię? pytanie może głupie ale nie mam pojecia jak to wygląda z kupnem od agencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no dobra a w obrocie prywatnym kiedy nabiera sie prawa pierwokupu i umowa gdzie musi byc bo taka miedzy soba sie liczy czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a jesli np ktos ma umowe u notariusza na 10 lat lub okres pewny to ma prawo pierwokupu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ta ? bo u nas w okolicach to jak jeden kupil to chcial mu zabrac z zasiewem a umowe tamten mial ale dogadali sie ze jaz zbierze z pola to tamten wejdzie w pole tj wlasciciel nowy ? a inny to kupil za bezcen bo mowil ze ma prawo pierwokupu i tylko on moze kupic to jak to jest z tym prawem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

W obrocie prywatnym nazywa się to prawo pierwokupu po 3 latach dzierżawy. A od ANR nazywa się pierwszeństwo nabycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a prawo pierwokupu dziala na takiej zasadzie ze jak pan y daje 60 tys za ha to i ten pan co dzierzawi i ma to prawo pierwokupu musi tyle dac a np jak pan x daje 70 tys za ha to wtedy kupuje ten co dałwiecej ? ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a prawo pierwokupu dziala na takiej zasadzie ze jak pan y daje 60 tys za ha to i ten pan co dzierzawi i ma to prawo pierwokupu musi tyle dac a np jak pan x daje 70 tys za ha to wtedy kupuje ten co dałwiecej ? ????

 

 

dokładnie!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forterra11441    109

Jest jeszcze taki zapis, że jak kupi ten co da więcej (a cena będzie kosmicznie wysoka), to dzierżawca może oddać to do sądu, że cena odbiega rażąco od średniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Co ty za bzdury komputerek piszesz?

Jest cena notarialnie zapisana i nie ma tu licytacji. Po porostu jeśli sprzedający wystawia do sprzedaży za cenę powiedzmy 70 tys. to albo dzierżawca kupuje za tą cenę albo nie korzysta z prawa pierwokupu i kupuje drugi który tyle daje, a nie ma licytacji, że ten daje tyle, ten więcej a trzeci jeszcze więcej i on kupuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzierżawca akceptuje cenę z aktu i korzysta z prawa pierwokupu albo bierze ten z kim była spisana umowa wstępna sprzedaży i nie ma osób trzecich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

tylko że jeśli ktoś miał umowę wstępną to może ubiegać się przed sądem o "utracone korzyści"- oczywiście odpowiednio uargumentowane.

ja specjalistą od prawa nie jestem ale jeśli ktoś ma prawo pierwokupu to trochę nielogiczne by było żeby stawka nagle miała wędrować w górę bo to by był popis dla kombinatorów (sprzedawców ziemi). gdzieś czytałem (chyba poradnik rolniczy) że z tą ceną to nie do końca jest tak jak napisano we wcześniejszych postach i chyba faktycznie można iść do sądu jeśli cena jest wygórowana- może źle pamiętam przypadek ale może ktoś zna jakiś artykuł w prawie, który to reguluje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

dlaczego nie logiczne, prawo pierwokupu daje pierwszeństwo do zakupu za cenę jaką chce sprzedający, ale jak ktoś inny daje więcej za ziemie,a osoba której przysługuje prawo pierwokupu nie da tyle samo, to wiadomo, że sprzedający może sprzedać temu kto da więcej, do sądu można iść, ale raczej nic się nie ugra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

czylisprzedający może podstawić "pionka" który niby da więcej 20% niż inne ceny transakcyjne i to jest ok? oj coś mi się tu nie podoba i jeszcze ten artykuł z poradnika rolniczego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Żadne niby, wszystko musi iść przez notariusza. Masz kogoś kto Ci taniej sprzeda ziemie niż daje mu ktoś inny. Przy tych stawkach nie ma kumpli,kto daje najwięcej ten kupuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

czylisprzedający może podstawić "pionka" który niby da więcej 20% niż inne ceny transakcyjne i to jest ok? oj coś mi się tu nie podoba i jeszcze ten artykuł z poradnika rolniczego...

 

Rodzice tak kiedyś kupowali, dali 10% więcej niż dzierżawca i dzierżawca guzik mógł zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    199

Tak tylko jeśli zaoferujesz cene wyższą niż dzierżawca A nie daj boże w akcie notarialnym wpisać zaniżoną cenę to jest podstawa unieważnienia aktu przez dzierżawce i zwrócenie temu kto kupił sumy transakcji i przejęcia ziemi po cenie z aktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Powracając do tematu 2 ha leżące przy mojej działce ze starym zrujnowanym budynkiem 60tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj