coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

sikor86    0

dzierzawa ma być dopłaty i 500zł. podatek gościu będzie sam płacił. pole jest aktualnie uparwiane za podatek i dopłaty ale gość który je uprawia powiedział, ze albo zapłaci odstępne za cesje praw z anr i kupuje to sam albo rezygnuje bo woli kupić niż dzierżawic. ogólnie dopłaty i 500 zł do ha to u mnie w okolicy nikt chyba jescze nie dawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28
Napisano (edytowany)

nie wiem jakie plony tam są u was, ale wg mnie to tylko praca Ci zostanie

Edytowano przez gucik131

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co oni na tej ziemi uprawiają ? Pewnie warzywka co?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

ludzie bierą dzierżawy żeby mieć więcej pola, ale po co tak jak z tego zysku nie ma nie mówię jak warzywa, ale 2,5 tys i zborze, to trzeba dołożyć. wg mnie nie trzeba patrzeć, że ktoś tyle daje, tylko ile można na tym zarobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55
Napisano (edytowany)

ale w naszych okolicach ceny wahają się w okolicach 60 -80 za ha taniej nie kupisz

No o co w zwiazku z tym? na Twojej okolicy swiat sie nie konczy znam kilka przypadkow z mojej okolicy w ktorych oddano gospodarstwa w dzierzawe i przeniesli sie w inny rejon kraju na gospodarstwa 20 razy wieksze( bylo to od 5 do 10 lat temu) i gospodaruja wiadomo splacaja kredyty ale sie rozwijaja a u mnie ile by kupili? moze 20 ha po 60 tysi i mnieli by tylko duzy kredyt i kupe zmartwien bo ich pierwotne 25 ha nie zarobilo by dobrze na odsetki a te 20 dodatkowych ha by ich wykonczylo a nawet 10 ciezko bylo by splacic

Co do dzierzaw to jesli uprawia sie na tej ziemi zboza itp to juz oddanie samej doplaty jest ryzykiem w szczegolnosci na slabszych ziemiach a gdzie tu dac calkiem 2,5 tys nie dosc ze ziemia nie jest twoja to jeszcze placisz za urzytkowanie czegos co za rok moze uprawiac kto inny i caly twoj wklad poszedl w diably

@sikor86- tak z ciekawosci w obrebie jakiej miejscowosci masz mozliwosc wziecia tej dzierzawy?

Edytowano przez timasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plochy2    0

ziemi ekupili prywatni rolnicy od agencji

jeden kupił 18 ha za 178

2 kupił 13 ha za 162 tys i jezszce było 10 ha ale to niewiem kto kupił

plochy2 z kad jesteś bo ja mówie o tej ziemi za lubrancem

 

z kąd? z kątowni kolego.. z kątowni :D Ja okolice Radziejowa. Dokładniej Dobre :) mówimy o tej samej sprawie. Mam rodzine blisko Lubrańca i początkowo wiary dać nie chciałem że takie ceny xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestka5465    0

Witam. Proszę o radę prowadzimy 60 ha gospodarstwo główną uprawą jest ziemniak, mam możliwość kupienia 150 ha w jednym rozłogu ziemia raczej dobra taka pod rzepak i pszenice oddalona o 10 km droga asfaltem, cena 40 tys za ha czy opłaca mi się ? mógłbym wtedy powiększyć areał ziemniaka co by powiększyło przychody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Podstawą to jest pytanie ile masz wpłaty własnej i dopiero wtedy można rozmawiać o opłacalności inwestycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Heh tutaj pomocy raczej nie uzyskasz. Jedni doradzą kupno inni powiedzą żeś głupi :P Musisz sam na chłodno przekalkulować czy interes się opłaci. Ale jeżeli masz chęć pracować i nie boisz się ryzyka to wg mnie warto zainwestować. Kilka lat temu mieliśmy okazję kupić 120 ha z budynkami i dwoma domami za 1,1 mln ale strach zwyciężył i do dziś nie moge tego wybaczyć rodzicom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

panowie są teraz dofinansowania na zalesienie, bo mam możliwość zakupy 2,5 ha z czego 1 ha to stok dwustronny nie do uprawy) ile coś takiego może być wartne klasa 4 i 5. w tym momencie na stoku rosną jakieś drzewa samosiewy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Witam. Proszę o radę prowadzimy 60 ha gospodarstwo główną uprawą jest ziemniak, mam możliwość kupienia 150 ha w jednym rozłogu ziemia raczej dobra taka pod rzepak i pszenice oddalona o 10 km droga asfaltem, cena 40 tys za ha czy opłaca mi się ? mógłbym wtedy powiększyć areał ziemniaka co by powiększyło przychody.

 

W sumie to 6 mln. - sporo kasy.

Jeżeli z ostatnich kilu lat średni dochód z ha osiągasz powyżej 2tyś. rocznie plus dopłaty to możesz rozważyć taki zakup. Natomiast jeżeli tą inwestycję mają spłacać jeszcze dzieci twoich dzieci to bym odpuścił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

musisz to przekalkulować, na pewno cena jest dobra, jeżeli poradzisz sobie finansowo z takim obciążeniem to w dłuższym okresie czasu zyskasz, bo na pewno ta ziemia zwiększy swoją wartość z czasem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

u nas nic nie jest na pewno. Wystarczy że dopłaty się skończą co po ostatnich wyborach jest całkiem możliwe. Cena ziemi na zachodzie jest równa ze swoją wartością a u nas jest bardzo zawyżona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

To prawda. Jeśłi skończą się dopłaty ziemia zaraz zacznie spadać i wtedy może cena będzei adekwatna do właściwej wartości ziemi. Może bo i tak znajdą się oszołomy co będą płacić po 150tys./ha


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Kurcze podajcie moze Panowie jakas podstawe zniesienia doplat jakie dzialanie podjeto w tym kierunku itp? bo jakos nic nie widac zeby tak mialo sie stac

Co do zakupu 150 ha po 40 tysi za ha to nie jest jakas okazja ale przy pierwotnym areale 60 ha to juz jest spore ryzyko sam procent od tej sumy kredytu to juz duza kasa ale kazdy ma wolna wole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na moim terenie ziemia w ciągu kilku lat skoczyła wnet o 200 % albo i więcej, pełno chętnych na kupno jeden przez drugiego sie przebijali, cena zbóż była wysoka to likwidowali, świnki krówki, bo myśleli ze bedą mieli piękne życie i co, już teraz kilku wstawia świnki i krówki bo z ziemi nie da sie wyżyć i inwestować, wiem to ze swojego doświadczenia, cena zbóż spada i wczyscy panikują, kilka lat i ludzie ziemie bedą oddawacza bezcen bo sie to nie bedzie opłacało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Wystarczy że nasza kochana UE będzię bardzo chciał Ukrainy to mamy pozamiatane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Witam. Proszę o radę prowadzimy 60 ha gospodarstwo główną uprawą jest ziemniak, mam możliwość kupienia 150 ha w jednym rozłogu ziemia raczej dobra taka pod rzepak i pszenice oddalona o 10 km droga asfaltem, cena 40 tys za ha czy opłaca mi się ? mógłbym wtedy powiększyć areał ziemniaka co by powiększyło przychody.

 

Ja bym to kupił na dwóch. Zawsze liczę że nie można więcej kupić niż masz bo możesz nie ujechać.

W pierwszym roku musisz dużo zainwestować, zastanawiam się czy tyle masz.

Dasz radę tak obrócić kasą?? Pomyśl jeszcze że musisz obsiać to pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Tak jak wyżej szukaj jakiegoś wspólnika, chyba że masz z 1 bańkę odłożoną to wtedy będziesz miał na wkład i na uprawę pola, nie ma co ukrywać na 150ha nie kupisz paliwa,nawozów i nasienia za 50k, a jeszcze trzeba doliczyć koszty napraw maszyn ewentualnie usługi gdyby np. kombajn w żniwa poważnie nawalił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

Witam. Proszę o radę prowadzimy 60 ha gospodarstwo główną uprawą jest ziemniak, mam możliwość kupienia 150 ha w jednym rozłogu ziemia raczej dobra taka pod rzepak i pszenice oddalona o 10 km droga asfaltem, cena 40 tys za ha czy opłaca mi się ? mógłbym wtedy powiększyć areał ziemniaka co by powiększyło przychody.

zakładając przychody bez wielkiego szału:

1k dopłata, 1k zysk czyli 2k

2k x 150ha= 300k

300k / 40k = 7,5ha rocznie się spłaca

150ha / 7,5ha = 20lat spłacania przy minimalnym można powiedzieć zysku 1k z ha + dopłata która nie wiadomo czy będzie po 2020 także ryzyk fizyk, jak masz zaplecze żeby to obrobić i przekonasz czymś bank żeby Ci to skredytował to jak najbardziej ja bym wchodził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

Kurcze podajcie moze Panowie jakas podstawe zniesienia doplat jakie dzialanie podjeto w tym kierunku itp? bo jakos nic nie widac zeby tak mialo sie stac

Co do zakupu 150 ha po 40 tysi za ha to nie jest jakas okazja ale przy pierwotnym areale 60 ha to juz jest spore ryzyko sam procent od tej sumy kredytu to juz duza kasa ale kazdy ma wolna wole

bo to jest budżet tylko do 2020roku i nic nie wiadomo co będzie później , są kraje które chętnie zlikwidują wspólną polityke rolną , z której pochodzą dopłaty bezpośrednie . Także nic nie jest pewne.

a co do tj inwestycji , to musisz wziąć pod uwagę wydajność parku maszynowego , bo jak będziesz musiał jescze dokupić maszyny (kreyt lub leasing , to możesz tego nie dźwignąć. Chociaż cena ziemi wg mnie - dla kogoś kto ma środki finansowe - jest atrakcyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

zakładając przychody bez wielkiego szału:

1k dopłata, 1k zysk czyli 2k

2k x 150ha= 300k

300k / 40k = 7,5ha rocznie się spłaca

150ha / 7,5ha = 20lat spłacania przy minimalnym można powiedzieć zysku 1k z ha + dopłata która nie wiadomo czy będzie po 2020 także ryzyk fizyk, jak masz zaplecze żeby to obrobić i przekonasz czymś bank żeby Ci to skredytował to jak najbardziej ja bym wchodził

 

No dobra ale trzeba na to wziazc kredyt i powiedzmy 1 milion wkladu wiec zostaje 5 mln do splaty na 6% rocznie bo nie ma juz preferencyjnych

wiec mamy

5mln na 6% - odsetki 300 tys w pierwszym roku i jesli splata kapitalu na 20 lat to jeszcze 250 tysi kapitalu wiec w pierwszym roku mamy do splaty -550 tys zl z odsetkami

w drugim roku z odsetkami do splaty jakies - 535 tysi

wiec zysk z doplatami na poziomie 300 tys zl z tych 150 ha wystarczy na odsetki wiec zeby cos na tym zarobic to trzeba z ha uzyskiwac jakies 4 tys zl zysku wiec zadanie nie jest łątwe pozostaje wydluzyc okres kredytowania na 30 lat to troszke zmiejszy raty

 

@anto- ale to jest gdybanie bo ostatnio wszyscy tez gdybali ze jak poprzedniprogram sie skonczy to doplat tez nie bedzie i jakos sa wiec nie podjeto dzialan majacych na celu ich zdjecie inna sprawa jest to ze jesli doslo by do zniesienia doplat to najpewniej nastapilaby fala bankructw w przetworstwie i wielu innych galeziach przemyslu zwiazanych z rolnictwem a o tym zdaja sobie spraw nawet najwieksi wrogowie doplat wiec i panstwo dostalo by w d*pe a oni lubia kase

Edytowano przez timasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

ale biorąc tak duży kredyt na tak długi okres nie powinno się liczyć że część kredytu spłaci się dopłatami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj