coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

8 ha to dla mnie trochę za dużo. Szczerze to się wystraszyłem bo to różnie bywa, do 5 ha bym wziął bo to naprawdę ładny kawałek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

z mieszkaniami też jest podobnie, rosły dosyć szybko, każdy mówił, ze niedługo bańka pęknie, i ostatnie 2 lata mieszkania taniały, ale raptem staniały tylko kilka procent, jak gospodarka spowolniła, a teraz znowu zaczynają drożeć

 

Ceny rosły bo były programy wspierające zakup mieszkania. Obecnie deweloperzy nachapali się i mają zapas kasy to nie muszą obniżać cen, jeśli rząd przez minimum 2 lata nie wprowadzi żadnego programu to ceny mocno polecą do dołu gdy kasa zacznie się kończyć. TEN PROGRAM NIE POWINIEN SIĘ NAZYWAĆ MIESZKANIE NA SWOIM TYLKO DEWELOPER NA SWOIM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co Ty kolego biadolisz? Jest program "mieszkanie dla młodych" po 1, a po drugie skoro mają tyle kasy odłożonej to zobacz wyniki finansowe kilku i wybij te tezy sobie z łba...jak taki bezmyślny to napisz jeszcze że PROW to powinien się nazywać Program Rozwoju Dealerów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

ceny rosły już mocno przed programem rodzina na swoim, ale ostatnie 2-3 lata, czy szczyt programu rodzina na swoim to okres stagnacji, może lekkiego spadku cen, a teraz ruszył program mieszkanie dla młodych a ceny też zaczęły lekko rosnąć, jednak jak widać ceny mieszkań w miastach nie są do końca zależne od programów, ale od kondycji polskiej gospodarki, w okresach największego wzrostu pkb ceny rosły, w spadku spadały, w miastach, firmy i korporacje szybko reagują na zmiany w gospodarce, jak jest ona w dobrej kondycji to podnoszą płace i zatrudniają nowych pracowników, a jak w gorszej to jest odwrotnie, ludzie którzy boją się o prace, lub którym obniża się pensja boją się brać kredyty na 30 lat na zakup mieszkania, to takie moje obserwacje, bo przez ostatnie 2,5 roku dosyć bacznie śledziłem rynek mieszkań w Warszawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20
Napisano (edytowany)

Co Ty kolego biadolisz? Jest program "mieszkanie dla młodych" po 1, a po drugie skoro mają tyle kasy odłożonej to zobacz wyniki finansowe kilku i wybij te tezy sobie z łba...jak taki bezmyślny to napisz jeszcze że PROW to powinien się nazywać Program Rozwoju Dealerów...

 

A to sory nie wiedziałem że jest jakiś nowy program. Z PROWem jest trochę inaczej bo możesz kupić, a przynajmniej można było kupić używaną maszynę a mieszkanie musiało być nowe więc wiadomo kto na tym najlepiej wychodził.

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbycho77    11

W moich stronach ceny zaczynają się od 25000 do 70000 za hektar ,.zależy kto kupuje i jaka powierzchnia .Za jaką cenę można by było kupić ziemię nieużytki z rosnącymi juz drzewami , mam okazję taki kawałek zakupić tylko nie wiem ile mozna zaproponować .Ziemia to 3 klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

wiesz, że na wycinke drzew trzeba pozwolenie, można bez ale jak życzliwy sąsiad doniesie gdzie trzeba to będzie problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ale pozwolenie darmowe jest bodajze a ile mozesz zaproponowac no jak za te 25 jak mowisz by ci chcieli to najgorsze zarosla mozesz kupic nawet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Ten kraj to Etiopia. Mają czarnoziem ale zdecydowana większość to pastwiska i ugory. Rząd zamiast podszkolić miejscowych w technice uprawy to woli wydzierżawić tą ziemie. To właśnie w tym kraju jest największe gospodarstwo świata - Hindus dzierżawi 300 tys. hektarów. To jest paradoks, kraj śpi na czarnoziemie a ludzie cierpią głód i dostają żywność od UNESCO.

 

bzdura. najwięcej areału ma pod sobą firma Ivolga z Rosji - ponad 1,5mln ha gruntów w Rosji i Kazachstanie.

Następnie największe gospodarstwo rolne na półkuli zachodniej - El Tejar z Argentyny, które posiada ok 1,1mln ha ziemi.

A żeby było bliżej, to na Ukrainie największe gospodarstwo sięga 700tys ha ziemi.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

witam mam pytanie, czy mogę zakupić ziemie bez budynków, czy komornik wystawiając nieruchomość (grunt orny, łąka, pastwisko) może nie wiedzieć że tam stoją budynek i mieszkają w nim dziadkowie jest obora i stodoła, a do tego sprzedaje 1/2 udziału, w księdze wieczystej w zapisie budynki pisze ''brak wpisów'' jak to rozgryźć o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

to widocznie budynki zbudowane bez planów i zezwoleń, komornik prawdopodobnie nawet nie widział działki tylko sugerował się samymi dostępnymi papierkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

witam mam pytanie, czy mogę zakupić ziemie bez budynków, czy komornik wystawiając nieruchomość (grunt orny, łąka, pastwisko) może nie wiedzieć że tam stoją budynek i mieszkają w nim dziadkowie jest obora i stodoła, a do tego sprzedaje 1/2 udziału, w księdze wieczystej w zapisie budynki pisze ''brak wpisów'' jak to rozgryźć o co chodzi?

co za różnica co jest napisane. Od pasożyta się nie kupuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

ja od komornika bym nic nie kupił nawet gdyby było za pół ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja i owszem gdyby tylko była okazja. Jak nie ja to ktoś inny kupi. To nie wina kupującego, ze ktoś zbankrutował. Każdemu może to się przytrafić, jutro mogę to być ja i nie sądzę, żeby ktoś przyszedł i mnie pożałował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

jak dasz uczciwą cenę i komornik też będzie uczciwy to banrutowi to pomoże. Ale zazwyczaj ten sprzedaje za bezcen i najpierw zabezpiecza swoją wypłatę. A bankrut zostaje w jeszcze gorszej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Tylko że bankrutem jest wujo mojej żony, (alimenty, alkocholik) i raczej mu pomoge, bo jak kupi ktoś obcy to go wygoni i sprzeda dom, a ja nie(meldunek ma na sąsiedniej działce u swoich rodziców dziadków żony) A po zagłębieniu się w papiery okazuje się ze sprzedaje też działkę 1/2 udziału na której stoi dom dziadków i kilka innych współ, bo do tej pory myślałem że właścicielem jest dziadek i ma spisany testament, ale okazało się że od 1998 roku współwłascicielami są wujo żony i moja teściowa, a dziadki mają służebność wpisaną jak się okazało na działce znajdującej się w polach którą kupił 5 lat temu taki biznesmen od dziadków, a wg kwitów od komornika na działce gdzie jest dom dziadków nie ma mowy o żadnych budynkach, tylko grunt orny, łąka, pastwisko. W KW nie ma też mowy o służebności dziadków i budynkach, o co z tym wszystkim chodzi????? Możliwe że wszystkie budynki stoją (na papierze) na działce którą kupił biznesmen, a komornik nic nie wie o tym?

No in co z tym zrobić, nie kupować tak jak piszecie od komornika?

 

II sprawa

Mam w kupnie 14 ha pola, tylko jest jeden psikus, na ok 6 ha właśnie skończyli robić rekultywacje po wywozie urobku z kopalni, (było tam bagno) nasypali tam na urobek 1,2 m ziemi torfowa gliniasta, ilasta różna jałowa i żyzna zmieszana i zrobili melioracje wykopali rowy i przez to podzielili ją na 3 części, jest sens zakupu takiej działki, będzie się coś rodzić na niej? Ile mogę dać za nią, myślałem coś ok, 100- maks140 tys. czy za dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174
Napisano (edytowany)

brać

rok na próbę coś posiać, później badanie gleby, wapno, kreda, odkwaszanie itd; jak normalna cena to brać

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

A ja bym się zastanowił. Podgleb tam nie wiadomo jaki, mieszanka różnych gleb. Pod trawę to może i ok ale np z ziemniakiem tam nie wejdziesz. Zboża też mogą mieć place gdzie będzie rosło aż się wywali albo będzie pusto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

ziemniaków nie planuje tylko zboże, urobek po ubiciu jest mało pszepuszczalną warstwą ale są porobione rowy, jeszcze kopią dzisiaj widziałem, wygląda to w nmiare ok 40% jest pod urobkiem, a 60 naturalne pole, najwyżej siać żyto i na urobku tylko chwasty opryskać i dopłaty wziąść, a reszte uprawiać normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    199

bzdura. najwięcej areału ma pod sobą firma Ivolga z Rosji - ponad 1,5mln ha gruntów w Rosji i Kazachstanie.

Następnie największe gospodarstwo rolne na półkuli zachodniej - El Tejar z Argentyny, które posiada ok 1,1mln ha ziemi.

A żeby było bliżej, to na Ukrainie największe gospodarstwo sięga 700tys ha ziemi.

750tys i do 2015 ma osiągnąć 900. Koleś ma lekko ponad 30 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

jak ktoś ma szerokie plecy to wszystko osiągnie, bo na pewno uczciwie nie zarobił na to zwłaszcza ,że taki młody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Mam okazję kupić kilka ha jest jeden problem sprzedający chce zaliczkę a sprzedaź czyli akt notarialny po żniwach jak spisać umowę aby zaliczka nie przepadła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

najlepiej u notariusza - ja tak robiłem - spisałem przedwstępną umowę sprzedaży kosztował to mnie 260zł , pamiętej aby był wpisany zadatek (jak będzie chciał cię wykiwać będzie musiał oddać zadatek razy 2) - przy zaliczce tego nie ma. po 6m-c była umowa sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dokładnie, ja po roku miałem akt właściwy. ale płaciłem połowę za akt, a przy właściwym akcie drugą połowę, razem 1300 około, a u drugiego teraz płacę 2600 ale klient zarzyczył żeby tylko u tego notariusza robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj