coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Jurmiczek    11

Obserwując rynek to kilkanaście lat temu ziemia w pomorskim kosztowała 10-sięcio krotnie więcej

Edytowano przez Jurmiczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Mysle ze po 80.000 za ha

 

Kto da 80k za 5-6 klasę?

 

W latach 90tych była większa oplacalnosc i łatwiej było splacic te 7 tys niż teraz 20. Olej napedowy po 1.5 a saletra po 600 zł. Pszenica po 350zl.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

Z tego co pamiętam to w 97r gdy mleczarnia zaczęła odbierać mleko bezpośrednio z gospodarstwa to cena była około 1-1,1zł, ropa 1.7zł, opałówka 60groszy saletra bodajże poniżej 400zł i wtedy to była opłacalność, można było mniej hodować i dobrze żyć.

 

Statek - z tym spłacaniem to bym polemizował. Kiedyś gospodarstwo miało 7-8ha, 5 krów, 4 maciory. Dziś z 15ha można utrzymać 20 krów - dokupując paszę i żyć przyzwoicie.

 

Zależy gdzie, u mnie w wiosce gospodarstwa miały przeważnie tyle samo ziemi co i teraz nie licząc dzierżaw bo rolników nie ubyło więc i nie było gdzie kupować, jedynie to w latach 80 było można ziemi kupić.

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

co rejon to inaczej, ale opłacalność na pewno po 1995 do 2000 była najwyższa. Oczywiście relatywnie do cen surowców.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie opłacalność to jak mi się zwróci za pracę mego sprzętu po kosztach jakie swiadcze usługi u innych rolników plus koszta na nawozy,paliwo,podatki, i inne za jakie płacę gotówką to jest OK a jak wyjdzie nadwyżka to mam na inwestycje lub wolną gotówkę a ona jest duża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Na ostatnim przetargu agencyjnym nabili 152000 za hektar. Napiszę słownie sto pięćdziesiąt dwa tysiące złotych bo może ktoś pomyśli że się o jedno zero pomyliłem, i pobili w ten sposób ostatni rekord cenowy który wynosił 118000 za hektar. IDIOCI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

No idioci i banda kretynów z kapitalem:) inaczej nie mogę tego opisać. Mieszkanie za 1ha albo dom w surowym z działka. Kiedy Pszenica zejdzie do 600 i znowu będą protestować Ci sami którzy płacili niebotyczne kwoty. Tak jak było w sierpniu 2013

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

U mnie opłacalność to jak mi się zwróci za pracę mego sprzętu po kosztach jakie swiadcze usługi u innych rolników plus koszta na nawozy,paliwo,podatki, i inne za jakie płacę gotówką to jest OK a jak wyjdzie nadwyżka to mam na inwestycje lub wolną gotówkę a ona jest duża

 

Prawidłowo to się powinno wyplacac sobie pensję taka jak się uważa i z niej utrzymywać dom i rodzinie. Rozgraniczyc gospodarstwo od reszty. I to co zostanie inwestować.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1

Na ostatnim przetargu agencyjnym nabili 152000 za hektar. Napiszę słownie sto pięćdziesiąt dwa tysiące złotych bo może ktoś pomyśli że się o jedno zero pomyliłem, i pobili w ten sposób ostatni rekord cenowy który wynosił 118000 za hektar. IDIOCI

 

Możesz dokładniej podać lokalizację gdzie tyle już ziemia kosztuje?

 

Nie obrażajcie tych inwestorów płacących ogromne pieniądze za ziemię. To ich pieniądze i robią jak uważają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Tylko że oni dając taką kasę nabijają cenę wszystkim. W tym i mi.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

własnie w tym problem ziemia powinna być wyłącznie dla rolników .. czyli ubezpieczony w krus i pracujący tylkona gospodarstwie .. no ale polska


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

to był sarkazm, wydaje mi się, ze osoby inwestujące duże pieniądze w ziemie, bardzo dokładnie to kalkulują, a większość osób tutaj denerwuje że im podbijają ceny i sami nie mogą kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

niestety ale ziemia bedzie caly czas drozala tak jak na zachodzie to jakie ceny ziemi sa a i tak nie maja tamci rolnicy gdzie kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1

Zgadzam się z moim przedmówcą. Ceny ziemi będą rosły i to szybciej niż się niektórym wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj