coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

19Macin96    1

U mnie w 93r. sprzedaliśmy 10ha bo rodzice uważali że teraz sprzedamy a później kupimy za tę kasę 2 razy tyle bo na 100% zejdzie z ceny.. 3 lata później kupiliśmy 12 ha dobrej ziemi 2 klasy i zostało nam jeszcze kasy która została odłożona z tamtej sprzedaży ( było to kupno ziemi od spółki pgr) Potem rozwinęliśmy gospodarkę do ponad 60ha(wcześniej było tylko ponad 30ha) w obecnej chwili posiadam 50 krów mlecznych i 20 macior oraz 150 tuczników pola mam 70ha... Do czego dążę.. gdybym w obecnych czasach miał dążyć do takiego rozbudowania z początkowych 20ha do 70ha to jest to niemożliwe.. Kiedyś kupowało się pola po 5tyś/ha od spółek rolniczych.. Teraz za zasrane 1ha życzą sobie jak za działki budowlane z mediami czyli nawet 80tyś/ha to jest do niepomyślenia co dzieje się na tym świecie.. I jak tu taki mały gospodarz ma żyć z tego jeśli ma na utrzymaniu całą rodzinę i nie ma innego dochodu.. A dopłaty ledwo starczają na nawozy i trochę paliwa... a gdzie tu opryski, a gdzie tu inne zabiegi polowe, jak o tym się pomyśli to żal d*pę ściska.. Ale najlepiej to wiecie kogo wychu***... Polskiego rolnika !

Edytowano przez 19Macin96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

to się nazywa wolny rynek,wolna konkurencja .Włącz telewizor i usłyszysz jaki to Polska wolny demokratyczny kraj z wolnym rynkiem i po co narzekać 'żyć nie narzekać

Apropo jakie ma szanse rozpoczynający od zera młody rolnik .Myślę iż zero szans

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

dopłata plus 800 zł to dobra stawka ale dla kogo .Ja nie wiem

 

dziś na przetargu agencji ziemia w dobrej kulturze 3 klasy poszła po 60 tys za ha.

Dla wydzierżawiającego <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiek    0

A co myślicie o zakupie działki nad morzem. Chodzi mi o jedną z tych działek http://www.dzialkanadmorzem.pl i niekoniecznie rolną. Dobra, przyznam się, że chcę trochę zarobić na gruntach i stąd moje pytanie. Czy wiecej zarobię na działkach nad morzem czy też w centralnej PL? I pytanie nr 2 - co można uprawiać nad morzem, żeby sie opłącało. Ziemie jak wiadomo są tam średnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

Udało sie dziś kupić 2,5ha za 80tys. Nie tak źle bo istnieje możliwość zabudowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

czy opłaca się kupić czy nie zawracać sobie głowy ziemia klasy 3 drenwana ale po 50 tys za ha tyle rządają sprzedający

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

zależy od okolicy, u mnie taka ziemia by poszła moment, u innych w twarz by się zaśmiali sprzedającemu :)

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Uprawiam ją daje około 6 ton pszenicy lub 10 ton kukurydzy ale mi ziemi wystarcza więc nie będę kupować więcej ziemi więcej pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aleś Ty nie postępowy ;) Takie bluźnierstwo na Agrofoto to nie może być ;) Na pewno nie jesteś prawdziwym rolnikiem ;)


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas jak oddasz całe dopłaty to nie ma problemu z dobraniem ziemi więc nie ma sęsu kupować w takiej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140
zależy od okolicy, u mnie taka ziemia by poszła moment, u innych w twarz by się zaśmiali sprzedającemu :)

Nie no wiem że u Ciebie to sami rozwijajacy się rolnicy:)

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Uprawiam ją daje około 6 ton pszenicy lub 10 ton kukurydzy ale mi ziemi wystarcza więc nie będę kupować więcej ziemi więcej pracy

Bardzo dziwne podejście, przecież ją uprawiasz, więc więcej pracy nie będziesz miał, a tylko wzbogacisz się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

raczej zbiednieje/się zadłuże/i wtedy jeszcze więcej będę musiał pracować na długi a tak wezmę inną w dzierżawę i będę bez kredytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Dług spłacisz, nie płacisz czynszu dzierżawnego, to jest twoja własność, a dzierżawę ci zabiorą i po polu.

A jak gość chce sprzedać, a ty nie kupisz, a i tak po żniwach i tak ci zabierze i inny kupi, a ty się na tego drugiego obrazisz, pewnie kolega, że ci dzierżawę odebrał i kupił a ty mogłeś mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a niech inni długi płacą ,a mój wybór i nikomu nie będę szkodować że się dorabia uczciwie ciężko pracując do emerytury na ten grunt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Nie no wiem że u Ciebie to sami rozwijajacy się rolnicy:)

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

nie wszyscy, wioska około 50 domów, rolnictwem trudni się jeszcze około 20 rodzin, a rozwojowych raptem z 6-7,, tyle że dochodzą sąsiednie wioski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Za taką kasę to d*pa nie rozwój.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

rozwojowych w sensie że kupują sprzęt, dbają o gospodarstwo i w miarę możliwości modernizują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

stanieje .. zabiorą dopłaty i wszystkie pomoce typu prow to zostana tylko Ci którzy naprawde widzą sens i ponad wszystko cenią ziemie .. reszta wyleci .. bo im sie nie bedzie opłacać


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

wg mnie raczej ziemia nie będzie tanieć, tym bardziej, że niedługo cudzoziemcy będą już mogli legalnie, bez wałków ją kupować, wg mnie, cena ziemi, tak jak mieszkań czy niektórych produktów wyrówna się z cenami z europy zachodniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Już widzę jak przyjedzie do mnie Niemiec i kupi działki o wielkośći 2ha. Tacy będą szukali conajmniej 20 hektarowyxh pol i to kilku w blizszej odległości

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

Niemiec jak kupi dużą, to potem będzie kupował i mniejsze w okolicy, zresztą mniejsze działki kupują rolnicy, no i doradcy finansowi coraz częściej jako inwestycje doradzają kupno ziemi, lokaty są oprocentowane na poziomie inflacji, mieszkania są dosyć drogie, więc z inwestycji obarczonych małym ryzykiem coraz częściej jest wybierana ziemia, tym bardziej że w ciągu 2-3 lat jest spora szansa że Polska wejdzie do strefy euro, nie wiadomo jaki będzie przelicznik i większość ogarniętych ludzi będzie chciało się pozbyć pieniądza, a taką miastową klasę średnią raczej na takie mniejsze działki stać, u mnie w okolicy ktoś z miasta kupił z 1,5h i ta ziemia leży odłogiem już z 5 lat, i taki podobnych działek, u mnie w odległości 3-4km jest kilka, przyszłość jest nie do przewidzenia, ale ja na obniżki cen ziemi nie liczę, tylko spodziewam się odwrotnej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj