coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damian40000    86

to nie jest rekord, u nas na podlasiu 50 tys płaci się już za najgorszą ziemię, ostatnio działka 3,2 ha ziemia 4 klasa, w dodatku zalewana okresowo poszła po 60 tys/ha

za ziemię która nie jest zalewana ale 3- 4 klasa, cenią już po 80 tys. w drugim przypadku mówię o glinie czerwonej, na której najlepiej posiać trawę bo pod siew zboża też kiepsko się nadaje większa jej część

rekord w mojej gminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nawet nie wiem czy są jeszcze szanse na niskoprocentowy kredyt. Czy będzie liczyć się jak w programie MR dzierżawa z rodzicami spisana u notariusza podnosząca mi wielkość powierzchni gospodarstwa do średniej wojewódzkiej tak aby móc skorzystać z kredytu. A może to działa inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vel_james    0

Jestem tutaj, aby się Was poradzić, czy cena, która jest mi oferowana za ziemię jest dobra. Sprzedaję ziemię 1 h to III klasa, zaś drugi H to ziemia IV klasy. Cena za te dwa hektary to 54 tysiące w woj. łodzki. Ziemia jest uprawiana, zadbana. Nie ma możliwości, aby ją przekształcić na ziemię budowlaną, niestety media sa oddalone w znacznej odległości. Dlatego moje pytanie, czy cena 54 tysiące za te dwa hektary jest dobra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idzkos    14

nie wiem jak w łodzkim ale na podlasiu za 1ha. potrafia dac nawet 100tys :D wiec 54 za 2 ha. to mało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

tak zróbcie zaraz w całej polsce srednia 100tys i bedzie super tylko ciekawe kto to wytrzyma ja sobie nie wyobrazam kupowania po takich cenach u nas 20tys to juz ciezko przełknąc.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vel_james    0

Te dwa hektary, które chce sprzedać to ziemia rolna, a nie rolno-budowlana, ale jak dają na podlasiu 100 tys. za 1 ha, to jak Ja dostaje za moje 2 ha 54 tys. to wydaje się to być bardzo mało. Jednak kiedy przeszperałem internet to równiez na podlasiu działki rolne są po 2 zł z m2. Kurcze, teraz bądź tu mądrym..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Do vel_james wszystko załeży w jakim rejonie mieszkasz, czy jest szał za ziemią, wg moich informacji sam jestem zainteresowny kupnem ziemi w tym województwie to cena jest od 10 tys do 50 tys za hektar, wszystko zależy gdzie i ilu może być chętnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

nie wiem jak w łodzkim ale na podlasiu za 1ha. potrafia dac nawet 100tys :D wiec 54 za 2 ha. to mało ;)

święta prawda :) u nas czyste szaleństwo na ziemię, ale ja jak mam wydać 100 tysięcy to ja te plony do końca mojego życia mogę sobie od kogoś kupować i bez pracy, bez zużywania maszyn. ja nie widzę sensu ale zbierze się paru idiotów i sobie ceny wzajemnie nabijają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vel_james    0
MARAKAM rozumiem ,no i wszystko też jest pewnie uzależnione od tego, czy jest mozliwosc przekształcenia tego an działke budowalną, czy daleko są media od tej ziemii. W moim przypadku raczej nie ma mozliwosci na przekształcenie tego na ziemie budowlaną, droga asflatowa, wszystkie media są daleko. Dlatego też mysle, ze więcej chyba za nią nie dostanę, wiec to 54 tys za dwa hektary, gdzie 1 ha to III kalsa, a 2 - IV klasa nie wydaje się być ta cena niewdzięczna. Tak sobie myśle. Edytowano przez milanreal1
czcionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cena jest dobra. To że idioci płacą po 100 tys za ha to nie znaczy ze w całym kraju tak jest i tak ma być. Oczywiste ze kazdy by chciał jak najdrożej sprzedać lub jak najtaniej kupić, ale nie słuchaj oszołomów którzy mówią o kosmicznych cenach. To skrajne przypadki i nie wszystkie są przemyślane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

dokładnie, to są bardziej sporadyczne przypadki, spowodowane koncentracją dużych rozwijających się gospodarstw i po prostu brakiem ziemi, dla przykładu 20km dalej ode mnie można kupić nawet po 18 tys za hektar dokładnie takiej samej ziemi a czasami nawet lepszej, a u mnie ceny już nawet po 80 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Jestem tutaj, aby się Was poradzić, czy cena, która jest mi oferowana za ziemię jest dobra. Sprzedaję ziemię 1 h to III klasa, zaś drugi H to ziemia IV klasy. Cena za te dwa hektary to 54 tysiące w woj. łodzki. Ziemia jest uprawiana, zadbana. Nie ma możliwości, aby ją przekształcić na ziemię budowlaną, niestety media sa oddalone w znacznej odległości. Dlatego moje pytanie, czy cena 54 tysiące za te dwa hektary jest dobra?

 

jaki powiat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arekson    0

Witam ile mogę chcieć za 2.0100ha za grunty orne?

oczywiście jeden kawałek w miarę prosty ale jest kilka klas a mianowicie:

3b 0.2500h

4a 1.0200h

4b 0.3800h

5 0.3600h

Woj. Świętokrzyskie powiat pińczowski gmina złota :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arekson    0

Eee no chętni raczej by byli tylko chce się zoriętować ile mniej więcej bym za to pole mógł dostać a pole leży w miejscowości Zawarża :P A tak dokładniej koło lasu dojazd drogą asfaltową :P

Edytowano przez Arekson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja ziemi nie kupuję ale gdybym sprzedawał to taniej jak 50 tys za ha bym nie oddał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

a jakbyś kupował to pewnie 20 000 byś nie dał?

 

 

Kupować a sprzedawać to dwie różne rzeczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

ja bym kupował nawet jak by była po 50 tys, tańszą też bym nie ppogardził he he, bo to i tak u nas było by tanio, dajcie tylko mi tu ziemi :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ja bym kupował nawet jak by była po 50 tys, tańszą też bym nie ppogardził he he, bo to i tak u nas było by tanio, dajcie tylko mi tu ziemi :unsure:

 

i co bedziesz z nia robil?? zapraszam do siebie, sprzedam Ci 10 ha po 70 tys i bede sie smiał :)


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj