coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

jedrek75    2

jak patrze na to co się dzieje ze swiniami to zastanawiam sie czy niedługo nie bedą tylko brzóski rosnąć bo wtym kraju nie ma gospodarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

dla nich to może marne grosze ale nie dla nas bo gdzie w Polsce zarobisz 7 do 8tys zł na miesiąc.

ale dla nich to nie całe 2 tys euro, za które zrobimy wszystko na każde zawołanie, najgorszą robote w najgorszych warunkach, którą nikt z tamtych nie chce robić. Na złotówki to jest sporo, ale tam zarabiać i tam żyć to już bardzo cienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Zacznijmy od tego, że to nie Niemcy Unie "wymyśliły", a Polacy jeżdżą robić te najgorsze rzeczy właśnie dlatego, że jeszcze mogą zarobek przeliczać na złotówki. Z reszta powoli ich miejsca zajmują mniej wymagający Rumuni czy Bułgarzy. I w końcu jakby nie było - nikt nikogo za granice nie wyrzuca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

już nie będę się zagłębiał w historię unii od europejskiej wspólnoty węgla i stali (do której należały Niemcy), ale czy to nie Niemcy mają główny głos w unii i wprowadzają wszystko co chcą? A dlaczego jedziemy za granicę? z biedy, honorem dzieci nie nakarmisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Warto jednak zagłębić się w historię, żeby potem nie pisać byle czego ;) a Niemcy mają największą reprezentację w Brukseli bo 1) mają najwięcej ludności spośród krajów UE, 2) są główną gospodarką Europy i najwięcej wpłacają do wspólnego budżetu Unii. Ja nikomu za granicę nigdy nie zabraniałem jechać ani nikomu tego nie wytykam, każdy ma swój sposób na życie. Co zaradniejsi jeździli już przed wstąpieniem do UE

Edytowano przez lukasz222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Na węgrzech forsują ustawę która całkowicie zmieni zasady obrotu ziemią, a nawet pogoni tych którzy nie legalnie nabyli ją w okresie przejściowym. Austria już protestuje bo to głównie ich rolników i przedsiębiorstw rolnych bedzie dotyczyć. U nas jakoś nie wiele o tym mówią bo jeszcze nam by się coś takiego zamarzyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Jaka średnia powierzchnia gospodarstwa jest u nas a jaka na wegrzech? Ile tam jest takich gospodarstw o powierzchni ponad 500ha?

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

u nas tez trzeba zrobic ustawy dzieki ktorym w polsce ziemie mogli by posiadac na wlasnosc tylko i wylacznie polscy rolnicy ale rolnicy podkreslam nie jakies wielkie kombinaty a ci co maja ziemie w polsce obcokrajowcy to odkupic tak jak to kiedys robiono gdy byla reforma rolna a i pseudo rolnikow zlikwidowac by jak maja dzialalnosc to musieli placic zus a nie ze kupi 1 ha i krus placi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2053

u nas ziemi za 50tys już nie można było kupić, bo jest dwóch dużych mających po kilka tysięcy hektarów, a teraz jeszcze vw przyszedł, kolejna 500ha poszło pod przemysł, a vw przyciągnie setki mniejszych, o powiększeniu gospodarstwa zapomnij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Co sądzicie o cenie 20tys/ha działka o pow. 3,2ha klasa IVa położona 7 km od mojego gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

ceny u mnie w okolicy w przedziale 18-30 tys/ha, woj. lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co sądzicie o cenie 20tys/ha działka o pow. 3,2ha klasa IVa położona 7 km od mojego gospodarstwa.

 

rozsadna cena moim zdaniem

powierzchnia tez jako taka, tzn nie ogódek typu 30 czy 40 arów tylko sensowna powierzchnia, jezeli do tego jeszcze w sensownym kształcie to tylko brac :)

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lech04tr    1

witam. słyszał ktoś o kredytach preferencyjnych z częściową spłatą części odsetek przez ARR, podobno trwają jakieś prace na ten temat, wujek sprzedaje pole po 23 tyś/ha, pierwszy rok gospodaruje na własną rękę i nie mam takich funduszy żeby kupić a taki kredyt by dużo pomógł :) , niech ktoś się wypowie na ten temat lub poda więcej szczegółów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

w banku spółdzielczym lub bgż zapytaj w twojej okolicy czy maja jeszcze limity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lech04tr    1

na ziemie w bs niema już limitu, mają stworzyć coś nowego tylko kiedy oni to utworzą i czy w ogóle coś będzie :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

witam. słyszał ktoś o kredytach preferencyjnych z częściową spłatą części odsetek przez ARR, podobno trwają jakieś prace na ten temat, wujek sprzedaje pole po 23 tyś/ha, pierwszy rok gospodaruje na własną rękę i nie mam takich funduszy żeby kupić a taki kredyt by dużo pomógł :) , niech ktoś się wypowie na ten temat lub poda więcej szczegółów

Są nadal krdyty preferencyjne, np. jak piszesz CSK, ale żaden z tych kredytów nie może być przeznaczony na zakup gruntów ornych. Jedynie komercyjny, np. na 6,7 procent - oprocentowanie zmienne, lub 8 procent oprocentowanie stałe ( podaje tylko przykład z jednego banku )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Zacznijmy od tego, że to nie Niemcy Unie "wymyśliły", a Polacy jeżdżą robić te najgorsze rzeczy właśnie dlatego, że jeszcze mogą zarobek przeliczać na złotówki. Z reszta powoli ich miejsca zajmują mniej wymagający Rumuni czy Bułgarzy. I w końcu jakby nie było - nikt nikogo za granice nie wyrzuca

 

Złotówki i przelicznik nic nie ma do tego, nawet gdyby było u nas euro to i tak ludzie by jeździli bo na zachodzie tych euro po prostu dużo więcej by zarobili. Fakt nikt nikogo nie wyrzuca ale ludzie nie chcą robić za 1600 dla prezesa na nowego merca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Duża część jednak jeździ tam zarobić, żeby tu wydać / utrzymać rodzinę / wyremontować dom / itd. Dlatego swego czasu był taki boom na chociażby sezonowe wyjazdy. Żyć i pracować za granicą to już inna kwestia. Ja tam nikogo nigdy ze sposobu życia nie rozliczam (póki nie szkodzi innym), ale wypada określać pewne rzeczy zgodnie z prawdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u nas padł rekord 50tys/ha. Działka 5ha 3-4klasa. Od tamtego roku wzrost o 10tys. I co powiedzą ci co wróżyli spadek cen.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

to nie jest rekord, u nas na podlasiu 50 tys płaci się już za najgorszą ziemię, ostatnio działka 3,2 ha ziemia 4 klasa, w dodatku zalewana okresowo poszła po 60 tys/ha

za ziemię która nie jest zalewana ale 3- 4 klasa, cenią już po 80 tys. w drugim przypadku mówię o glinie czerwonej, na której najlepiej posiać trawę bo pod siew zboża też kiepsko się nadaje większa jej część

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Jak kogo stać to niech kupują widocznie na wsi jest dobrobyt skoro za takie ogromne pieniądze ziemie kupują .. moim zdaniem kazdego prywatna sprawa ale jeśli za 3 lata bedzie beczał bo nie ma z czego spłacić to kogo to wina panstwa ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pytanie do osób, które kupowały ziemię z kredytem preferencyjnym. Mam 16 ha i obrabiam niecałe 7 ha rodziców, bo pozostawili sobie działkę po oddaniu mi gospodarstwa. Sąsiad chce mi sprzedać łąkę 3,3ha przez miedzę. I tu problem, bo w banku jeszcze nie byłem a czytam w internecie, że od 2014 roku można kupić grunty tylko na powiększenie gospodarstwa do średniej wojewódzkiej. A w warmińsko-mazurskim średnia blisko 23 ha. Wiecie coś więcej na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

no jeżeli dostaniesz jakiś kredyt niskoprocentowy to faktycznie musisz przekroczyć te 23ha.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj