coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
aro1975    324

 

 

gdzie u nas ANR ma tyle ziemi ? to jest w kawałku ?

napisałem przecież że, graniczy z moją działką :) - dwie działki jedna 10ha, druga 6ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzechuIS    0

jak to z jakiej paki a to z takiej ze od tego roku jestem jej wlascicielem facet moze jej przecież jej nie uprawiac ale juz nie chce byc taki wiec to co zasiał niech zbierze ale wydaje mi sie ze jemu dopłaty sie nie należą

 

Skoro kupiłes ziemie objeta umowa dzierżawy Ciebie równiez ona obowiązuje choć zawarł ja jeszcze poprzedni właściciel. Jak bys kupił ziemie objeta np. 8 letenia umowa dzierżawy (z data pewną) to przez 8 lat musiałbys ją respektowac...takie jest prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefek1991    12

ale ta dzierżawa bedzie zerwana wiec nie rozumiem czemu tak jest zrozumiem to ze ta osoba zbierze plon to zrozumiale ale ze jeszcze wezmie za to doplaty to ja mam ponad rok w plecy. zero korzyści ani nie moge na chile obecną zasiac by móc zebrać swój plon ani wziąć z tego doplaty bez sensu to w taki rakie każdy mógłby tak kombinować i zasiewać oziminami by móc zabrac doplaty to wygląda na to że najlepiej kupować po żniwach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1832    3

Prawo do dopłat ma ten kto uprawia,liczy się stan na 31 maja,a co dierżawy zalezy czy na okreslony czas i jakie warunki wypowiedznia z datą pewną niewypowiesz niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
jak to z jakiej paki a to z takiej ze od tego roku jestem jej wlascicielem facet moze jej przecież jej nie uprawiac ale juz nie chce byc taki wiec to co zasiał niech zbierze ale wydaje mi sie ze jemu dopłaty sie nie należą
Najprościej to się dogadać z nim albo zabierasz i dopłaty i plon albo same dopłaty ;)

 

Kupileś grunt na którym Ty posiejesz jeczmien jary i oczywiscie Tobie należą sie dopłaty do tej uprawy, a tam było wyraźnie napisane, że kolega chce kupic ziemie która obecnie znajduje sie w dzierżawie i dzierżawca posiał juz tam oziminy. Zgodnie z prawem jemu naleza sie doplaty i to on zbierze plony, bo umowa dzierzawy nawet jezeli zostanie wypowiedziena obowiazuje do momentu zebrania plonu.

Wypowiedzenie zależy od tego co jest w umowie - przyjęło się że jest po sprzęcie plonu ale nie musi być - zależy od umowy. Jak umowa ustna to można wszystko. Jak się kupuje z dzierżawcą ważne to co sprzedający powiedział.

Zawsze można zawyżyć czynsz dzierżawny do takich granic że gość zrezygnuje ;)

 

...Jak bys kupił ziemie objeta np. 8 letenia umowa dzierżawy (z data pewną) to przez 8 lat musiałbys ją respektowac...takie jest prawo.
umowę można zawsze zmienić za porozumieniem od ręki a bez porozumienia po zebraniu plonu (niestety wszystko zależy co jest w umowie dzierżawy a jak wiele nie ma to chyba KC o tym mówi).

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Aro to w Bezwoli takie działki są ? :D

Są, w latach 90 ludzie oddawali ziemię państwu za renty i takim sposobem powstawały większe działki które przejmował PGR Planta jak nikt nie chciał kupić od gminy, np. działka 10ha powstała z dwóch gospodarstw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzechuIS    0

Najprościej to się dogadać z nim albo zabierasz i dopłaty i plon albo same dopłaty ;)

 

Wypowiedzenie zależy od tego co jest w umowie - przyjęło się że jest po sprzęcie plonu ale nie musi być - zależy od umowy. Jak umowa ustna to można wszystko. Jak się kupuje z dzierżawcą ważne to co sprzedający powiedział.

Zawsze można zawyżyć czynsz dzierżawny do takich granic że gość zrezygnuje ;)

 

umowę można zawsze zmienić za porozumieniem od ręki a bez porozumienia po zebraniu plonu (niestety wszystko zależy co jest w umowie dzierżawy a jak wiele nie ma to chyba KC o tym mówi).

 

Wszystko zalezy jaka to umowa dzierżawy bo jak na gebe to teoretycznie mozna tak zrobić jak piszesz, ale też nie do końca bo umowa ustana jest tak samo ważna jak pisemna z tym ze nie ma daty pewnej i obowiązuje do końca okresu że tak powiem rozliczeniowego (zbioru plonu) i wtedy można ją jednostronnie zerwac. Natomiast jeżeli jest to umowa dzierżawy zatwierdzona notarialnie lub np. w urzedzie gminy z data pewną jest w niej długośc obowiazywania dzierżawy i wysokośc czynszu to jednostronnie nie można zmieniać jej zapisów, przed upływem terminu dzierżawy. Nie ma mozliwośc zmiany wysokosci czynszu dzierzawnego dlatego ze chce tak nowy własciciel, chyba że dzierżawca sie na to zgodzi...w co wątpie:). Możesz ją zerwać jeżeli udowodnisz rażące zaniedbania dzierżawcy (np. nieoplacanie czynszu)

Reasumując jezeli kolega kupuje ziemie która jest oddana w dzierżawe na gebę to w tym roku dopłat nie weźmie a z wejściem na pole musi wstrzymac sie do żniw. W opisanej sytuacji w przypadku kolizji wniosku o dopłaty , agencja napewno przyzna dopłaty dzierżawcy, a wlaścicielowi kare. Jedyne wyjscie to dogadac sie z dzierzawcą i liczyć na jego dobrą wole.

Edytowano przez GrzechuIS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

ale ta dzierżawa bedzie zerwana wiec nie rozumiem czemu tak jest zrozumiem to ze ta osoba zbierze plon to zrozumiale ale ze jeszcze wezmie za to doplaty to ja mam ponad rok w plecy. zero korzyści ani nie moge na chile obecną zasiac by móc zebrać swój plon ani wziąć z tego doplaty bez sensu to w taki rakie każdy mógłby tak kombinować i zasiewać oziminami by móc zabrac doplaty to wygląda na to że najlepiej kupować po żniwach

Jestem teraz w takiej samej sytuacji co ty, ale na pole nie ma żadnej umowy pisanej, tylko ustna, i ten co uprawia bierze dopłaty, a ja wchodzę w wrześniu w pole. Przecież u notariusza określa się kiedy pole zostaje wydane, to co nie prawdę poświadczy, za to sa sankcje karne, ty w pole wchodzisz po zbiorach, a czynsz dzierżawny bierze ten co od niego kupiłeś, po za tym wyraźnie jest napisane, dopłaty bierze ten co uprawie, nie ten co jest właścicielem.

Umowy takiej nie można zerwać dnie na dzień, musi być okres wypowiedzenia.

Nie masz szans na dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Wszystko zalezy od tego jak kest napisana umowa dzierzawy bo od momentu przejecia ziemi czynsz nalezy sie Tobie chyba ze jest to umowa bezczynszowa (zeby wlasciciel mogl wraz ze swoja rodzina ubiegac sie o zasilek czy rodzinne) wtedy nic nie dostaniesz jezeli umowa jest na okreslony czas nawer jezeli jeszcze zostalo pare lat to kolego nie wjedziesz na pole bo caly czas obowiazuje umowa chyba ze w umowie jest zaznaczone ze umowa moze byc wypowiedziana przwd czasem w wypisie z rejestru gruntow powinno byc napisane kto dzierzawi i do kiedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

W okolicach Bezwoli bliżej Radzynia łąki można kupić po 8000 i kupca nie ma.Nawet teraz jest ogłoszenie na portalu ile dzisiaj 37a za 3000 do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

na jakim portału? pytam z ciekawości bo łąki raczej mnie nie interesują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

ile dzisiaj. To juz któreś z rzędu ogłoszenie łąk a były takie i ponad 2ha

 

Edytowano przez Jurmiczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

pewnie łąka zalewowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no to kup i spróbuj sprzedać jako budowlana.Troche na rynku tych budowlanych jest a rynek jest wręcz przesycony i sprzedać działkę budowlaną to jak wygrać w totolotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jak tak dalej w Polsce będzie to dzieci wyjadą do krajów bardziej cywilizowanych jak to ma miejsce teraz a u nas był las i będzie las

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

przecież tak miała wyglądać Warmia i mazury wg Hitlera i jemu podobnych, las do wypoczynku dla Niemców.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie oszukujmy się na wypoczynek tu Niemcy nie przyjadą ,sa na świecie miejsca bardziej atrakcyjne turystycznie np. Ukraina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popatrz co sie dzieje w świnoujściu. Tam całe miasto jest praktycznie wykupione przez niemców ;]

 

Niemcy wolą wpaść do Krakowa. Idąc tamtejszą starówką mam wrażenie że w tych restauracjach sami niemieccy emeryci siedza ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No bo Kraków jest po drodze na Ukrainę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Przez tyle lat zachodnie tereny należały do niemców że traktują je tak jakby im się należały. Nie udało się wygrać wojny to wymyślili unię. Ziemię i tak wykupują bo dla nich jest tania, a zamiast robut przymusowych to sami jeździmy do nich robić najgorsze prace za marne grosze

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

dla nich to może marne grosze ale nie dla nas bo gdzie w Polsce zarobisz 7 do 8tys zł na miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj