coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jankes123    6

dokladnie wszelkei zaklady zniszczyła teraz np glupie czesci do maszyn to prawie wszystko z chin teraz trzeba szukac zeby jakas czesc kupic nie chinska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

A kto bogatemu zabroni być rolnikiem?

Wyjaśnijcie mi to?

 

Podejrzewam że 50% piszących w tym wątku uprawia ziemię a dopłaty bierze właściciel czyli miastowy kupuje ziemię a ludzie robią za parobka tłumacząc się tym że nie ma ziemi a potrzebuje dla zwierząt. Jakby tak nikt tego nie brał a każdy go z raz czy dwa razy w roku podpieprzył do agencji że krzaki rosną że rowy zamulone to gość by tego nie trzymał. A tak kasa ulokowana, ktoś mu to uprawi, UE da dopłatę. Z tych trzech rzeczy małorolny kasy nie ma, dopłat nie zablokuje ale mógłby nie robić za parobka jeżeli nie ma widoków na wykup tej ziemi. U nas gość wziął 20hektarowe gospodarstwo, średnie grunta, płaci podatek a do dopłaty ubiega się właściciel. No mi by się nie chciało przy uprawach polowych na takich warunkach pracować. W sumie żebym miał tak zaniedbane grunta oraz nie był VATowcem to nie wiem czy sam nie dałbym jakiemuś frajerowi tego w uprawę.

  • Like 1

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

ja jak mam dzierżawę to nie biorę dopłat ale nie płacę podatku z tej ziemi ani dzierżawy.już mnie próbowali wysadzić z tej dzierżawy inni rolnicy bo oni by płacili za dzierżawę dobrze że to kolega mi ją dzierżawi.jak bym miał placić za dzierżawę 1000zł za hektar bo u nas tak chcą to bym zrezygnował bo przy mojej produkcji jest to nieopłacalne.a nie wezmę kredytu 400tys żeby kupić 10 hektarów bo nie dam rady tego spłacić przy dzisiejszej opłacalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

a ja tam bym wzioł z 10-15ha na takich warunkach. Mam 17ha swoich i 9,5ha dzierżawy za średnio 900zł czynszu +podatek dopłaty moje. Ziemię słabe 3-6klasa. Żeby zwiększyć stado bydła potrzebuje ziemi bo teraz na 60szt w tym 20 dojnych ledwo mi paszy starcza. Ceny u mnie to 35-40tys za 4 klasę ale obrót ziemia jest bardzo słaby przez to że sprzedających bardzo mało. Jak coś się pojawi to chwyta ten co się pierwszy dowiedział. Ludzie kartki na drzewach rozwieszają że wezmą w dzierżawę za 2000zł za hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

bo jak ktoś ma produkcję mleczną to może dać 40tys za hektar lub 2 tys dzierżawy.ale tak jak ja mam bydło opasowe i trochę uprawy fasoli to jest to nieopłacalne.a z mlekiem to też różnie może być i można popłynąć z gospodarstwem na kredytach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Bez przesady nawet przy krowach dać 2kzł za dzierżawę nie jest opłacalne, u mnie w wiosce największy rolnik więcej jak 400zł nie da, bo się nie opłaci, a inni dają więcej.

 

a ja tam bym wzioł z 10-15ha na takich warunkach. Mam 17ha swoich i 9,5ha dzierżawy za średnio 900zł czynszu +podatek dopłaty moje. Ziemię słabe 3-6klasa. Żeby zwiększyć stado bydła potrzebuje ziemi bo teraz na 60szt w tym 20 dojnych ledwo mi paszy starcza. Ceny u mnie to 35-40tys za 4 klasę ale obrót ziemia jest bardzo słaby przez to że sprzedających bardzo mało. Jak coś się pojawi to chwyta ten co się pierwszy dowiedział. Ludzie kartki na drzewach rozwieszają że wezmą w dzierżawę za 2000zł za hektar.

 

 

 

Ludzie sami z siebie robią durni do roboty, a potem się dziwią że ziemia droga i nikt nie chce sprzedawać, a po co sprzedawać skoro przyjdzie baran jeden z drugim i co roku będzie płacił 2000zł?

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

ceny dzierżaw wywindował u nas gość co ma kurniki i twierdzi że wychodzi ta tym i tak dobrze bo brakuje mu bardzo dużo zboża. Ma mnóstwo obornika tak że nawózu mało używa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Poczekajcie trochę żywiec po 3,50 mleko za rok po1,0,pszenica po 500, do tego zmierza i się wszystko unormuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

ale policzyć koszty uprawy siewu oprysku zbioru plus te 2000tys to ile można gotowego ziarna kupić ...no i do tego obornik sprzedać i wyjdzie więcej gotowego niż z uprawy bo trzeba też brać pod uwagę warunki atmosferyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

ceny dzierżaw wywindował u nas gość co ma kurniki i twierdzi że wychodzi ta tym i tak dobrze bo brakuje mu bardzo dużo zboża. Ma mnóstwo obornika tak że nawózu mało używa.

 

U mnie w wiosce też jest jeden co ma kurnik, a teraz buduje drugi i mówi że woli kupić gotową pasze/zboże niż płacić 1,5k za dzierżawę, a obornik wymienia na słomę.

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

wszystkiemu winne są dopłaty i te wszystkie programy bo wywindowały cenę ziemi do takich poziomów nie mówiąc o środkach produkcji i wszystkich maszynach bo jest okazja z chłopów ściągać bo ci budują chlewnie kupją ciągniki i maszyny a jak są maszyny to trzeba i ziemie kupować nie ważne za ile bo bank da.ale to wszystko do czasu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meer    5

ceny też wywindowało to że masowo chcą łatac dziurę w budżecie , do nich nie liczy sie kto kupi ale ile zapłaci . polityka PO

 

posprzedawać i odejsć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

bo w Polsce zostało do sprzedania tylko ziemia i lasy bo wszystko inne już sprzedane.a cenę za hektar 100tys w większym kawałku to na pewno nie kupi Polski rolnik bo go nie stać co by nie produkował...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert92    0

No w okolicy Zambrowa to wiadomo że ceny takie do 40 tys. to jeszcze w miarę normalnie a do 20 tys. nie ma co się zastanawiać znam takich co i po 50 by dali od ręki jak by było obok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Prawda jest taka, że cenę ziemi w Polsce wywindowali sami rolnicy! Dam prosty przykład, u nas ANR wystawiło ziemię po 20-23tys za ha - na przetargu wszystkie kawałki zostały sprzedane po 42-43 tys za hektar (ziemia od IV do VI klasy) a jeden kawałek z przewagą drugiej klasy poszedł po 70tys za hektar... Byłem na takim spotkaniu z kierownikiem ANR w Legnicy który mówił, że na wysokość cen wywoławczych ziemi z zasobów skarbu państwa ma oczywiście wpływ finalna cena uzyskiwana w tychże przetargach. Jak sam przyznał cena uzyskana na przetargu jest najczęściej dużo wyższa od ceny wywoławczej...

Tak naprawdę największą krzywdą dla polskiego rolnictwa były te ostatnie 2-3 lata wysokich cen na produkty rolne, wielu z nas wydawało się, że tak będzie zawsze. Wielu się zadłużyło do granic możliwości i teraz kiedy ceny spadają zaczyna się lament...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

rolnicy myśleli ze takie ceny będą wieczne, może trochu przytrze nosa co niektórym i zaczną myśleć trochę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

.a cenę za hektar 100tys w większym kawałku to na pewno nie kupi Polski rolnik bo go nie stać co by nie produkował...

Rolnik może i nie ale ogrodnik, sadownik, warzywnik jak najbardziej. Wystarczyłoby wprowadzić dopłaty do produkcji a nie obszarowe i wszystko by się ustabilizowało i ziemia wróciła w ręce rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefek1991    12

Panowie mam takie pytanie jakbym kupił w tym roku ziemię akurat ktos inny ta ziemie ma w dzierżawie ale wlasciciel tą dzierżawe rozwiązuje a dzierżawca ma w tej chwili zasiane oziminy i teraz pytanie chodzi mi o dopłaty kto w tym roku ma prawo składać o dopłate komu poprostu sie należy jesli zalużmy za nie dlugi czas byłbym jej wlaścicielem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzechuIS    0

Oczywiście ten co posiał czyli obecny dzierżawca. Z jakie racji chcialbys pobrać doplaty do czegoś czego nie uzytkowaleś??

 

A co do tematu cen ziemi. Mieszkam obok bardzo duzego miasta wojewodzkiego i dla mnie cena 100tys. zł za hektar była by mega okazją. U nas nikt ziemi nie sprzedaje tylko wszyscy dzielą na działki i sprzedają na metry. (100-200zł m2) wiec o jakimkolwiek zakupie ziemi można tylko pomarzyć. Naszczescie pozostaje dzierżawa i tylko to mnie ratuje.

Edytowano przez GrzechuIS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

u mnie agencja miała wyłączyć 16ha dzierżawcy (pole sąsiaduje z moim), teraz okazało się, że poczekają do końca umowy dzierżawy ( za 3 lata się skończy) i jeszcze mi gość ANR tłumaczy, iż dzierżawca nie będzie miał prawa pierwokupu jak skończy się dzierżawa - dziwne, chyba bajki mi opowiadał?

 

 

gdzie u nas ANR ma tyle ziemi ? to jest w kawałku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
...Ludzie sami z siebie robią durni do roboty, a potem się dziwią że ziemia droga i nikt nie chce sprzedawać, a po co sprzedawać skoro przyjdzie baran jeden z drugim i co roku będzie płacił 2000zł?
no właśnie ;)

 

ceny dzierżaw wywindował u nas gość co ma kurniki i twierdzi że wychodzi ta tym i tak dobrze bo brakuje mu bardzo dużo zboża. Ma mnóstwo obornika tak że nawózu mało używa.
czyli przedsiębiorca mający kurniki

 

Rolnik może i nie ale ogrodnik, sadownik, warzywnik jak najbardziej. Wystarczyłoby wprowadzić dopłaty do produkcji a nie obszarowe i wszystko by się ustabilizowało i ziemia wróciła w ręce rolników.
1. dopłaty do produkcji jak najbardziej

2. ogrodnik, właściciel kurników, szklarni, tuczarni to przedsiębiorca wg mnie - takich to na ZUS powinno być stać bo i takie mają dochody.

 

....Wielu się zadłużyło do granic możliwości i teraz kiedy ceny spadają zaczyna się lament...
i niestety komornik puka do drzwi.

 

prawo do dopłat ma ten kto uprawia
nie zawsze tak jest.

 

Oczywiście ten co posiał czyli obecny dzierżawca. Z jakie racji chcialbys pobrać doplaty do czegoś czego nie uzytkowaleś??
kupiłem teraz łąkę, w sumie grunt orny na którym w zeszłym roku pasły się krówki czyli łąka. Ja nie siałem, teraz idzie to do wyorania. Kto ma brać dopłaty? Posieję jęczmień jary w 2014r.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefek1991    12

jak to z jakiej paki a to z takiej ze od tego roku jestem jej wlascicielem facet moze jej przecież jej nie uprawiac ale juz nie chce byc taki wiec to co zasiał niech zbierze ale wydaje mi sie ze jemu dopłaty sie nie należą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzechuIS    0

Kupileś grunt na którym Ty posiejesz jeczmien jary i oczywiscie Tobie należą sie dopłaty do tej uprawy, a tam było wyraźnie napisane, że kolega chce kupic ziemie która obecnie znajduje sie w dzierżawie i dzierżawca posiał juz tam oziminy. Zgodnie z prawem jemu naleza sie doplaty i to on zbierze plony, bo umowa dzierzawy nawet jezeli zostanie wypowiedziena obowiazuje do momentu zebrania plonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj