coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek73    579

No są tacy co i więcej płacą, bo i 900-1000 plus dopłata, ale podatek mnie nie obchodzi. I tylko zboże-rzepak siejemy. I nie ma nic do wzięcia. Jak tylko ktoś powie że chce wydzierżawić to od razu z pięciu się zjawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Jak obsiejesz jen hektar żytem na sprzedaż to głupota, ale jak wyżywisz nim dobrą krowę czy trafisz na dobry rok na jakieś warzywo to zysk jest nie mały

a może taniej to żyto kupić nawet do wyżywienia tej krowy? A po co warzywo? Może akurat to żyto będzie po 2 tyś/ tona

Właśnie w temacie o opłacalności hodowli trzody jest dyskusja odnośnie takiego liczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

w opolskim

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek3110    239

w opolskim po 23tyś za ha III klasa nie wierzę

gdzie :o?

bo już jade z kasą (mam na 20arów odłożone xD)

a tak serio to w jakim rejonie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniusie23    10

U nas w okolicy ostatnio poszło 120 ha po PGR-e za 89 tys. za ha Kupił to jeden gościu za prawie 11 milionów złotych Woj.łódzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

No średnio po tyle by było. Ale po pierwsze kształt pola jest wyjątkowo fatalny krótkie i szerokie pomijam już kliny ale z 3 stron nie ma równej miedzy tylko schodki i jak się orze to trzeba 7 poprzeczek robić orze 2 razy dłużej niż foremne długie kawałki... w dodatku jak mokro to ciężko wjechać. No, a druga sprawa to miałem to dostać za sporo mniejsze pieniądze bo to od rodziny ;) ale się jednak wuja rozmyslił gdy pojawił się kupiec za większe pieniądze...cóż Wiem, że w opolskim ceny są wysokie ale są pola i pola. A takimi mniejszymi kawałkami to nie ma u mnie dużego zainteresowania w dzierżawe to biorą co leci ale z kupowaniem już tak wesoło nie jest tu więcej jak 30tys to się nie dostanie zresztą średnia cena z IIIkl w banku to bodaj 32tys w moim powiecie. Pozatym w mojej miejscowości niema chętnych lub nie są w stanie kupować bo miejscowi pooddawali pola kilka lat temu do rolników z sąsiedniej miejscowości a tym się nie widzi kupowac działki po 2ha z dojazdem 5km, a miejscowi nie są w stanie lub nie sa chętni. Dla odmiany te same bambry 2 wioski dalej byli w stanie kupować po 80tys zaha ale to były pola po kilkanaście ha w jednym kawałku foremne blisko ich pól.

 

Jak ktoś chce to jest jeszcze z 6ha w 2 kawałkach po 3ha do kupienia bodaj ~25tys ale słabsze pola IV-Vklasa od roku chętnych brak

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Po 20tyś to teraz ziemia VI klasy

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

O widze kolega się chyba nie wczytał dokładnie w to co napisałem albo nie wierzy, trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stajek95    0

Słuchajcie jaki padł rekord w mojej okolicy, czynsz dzierżawny wysokosi 6,1t za hektar na niecały rok od ANR bez możliwości przedłużenia i prawa pierwokupu za 10ha iv a i b . Na pozostałe działki wielkości 20 ha po 5t nabili!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Paranoja się dzieje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

...ta zaostawi po sobie wiele smrodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

jak nabrali sprzętu z MGR mając wzrost GVA to teraz wszystko wezmą w dzierżawę aby mieć wzrost opłacalności nawet na papierze.

 

Pomijam fakt prania pieniędzy bo to oczywiste.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniusie23    10

Tak piszę o Głownie Pan Sylwester Imiołek podobno tyle dał przebił dotychczasowego dzierżawcę pana Ptasińskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Słuchajcie jaki padł rekord w mojej okolicy, czynsz dzierżawny wysokosi 6,1t za hektar na niecały rok od ANR bez możliwości przedłużenia i prawa pierwokupu za 10ha iv a i b . Na pozostałe działki wielkości 20 ha po 5t nabili!

Tylko czego 6,1t za hektar :)? Pszenicy (domniemywam, że tak), żyta? A może buraków lub jakiegoś warzywa, np. cebuli to wtedy nie dużo ;). W mojej okolicy też padają rekordy- 50tys zł za 1ha IV/V kl., 120tys zł za 1ha II/III, dzierżawa 1,5-2,0tys zł za 1ha (lub 1tys + dopłaty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Jeśli miałbym płacić po 1 tys za ha to wolałbym wszystko zwierzętom kupić a nie martwić się o to czy mi urośnie. Prawie nie mam dzierzaw ale aż taki głupi nie jestem żeby dopłacać żeby ktoś leżał do góry brzuchem i wodzil za nos.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

tylko co za ten 1000zł teraz kupisz? 10 bali podpleśnialej sianokiszonki albo 800kg paszy z otrąb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Statek wszystko zależy od specyfiki produkcji. A tym przypadku mój rejon jest bardzo specyficzny, bo typowo warzywniczy. Najlepiej przeliczać dzierżawę na plon a nie pieniądze. Dla przykładu w największym uproszczeniu jeśli ja dam 1/5 mojego plonu, a moja produkcja opiera się głównie na zbożu to niech to będzie pszenica i policzmy średni plon 6t/ha to moja dzierżawa to 1,2t/ha. Teraz można łatwo liczyć cenę w zależności ile kosztuje pszenica- jeśli 800zł to dzierżawa wynosi 960zł za 1ha.

Warzyw nie mam, ale z zasłyszanych informacji wiem, że taka cebula, która wiedzie prym w okolicy wydaje od 30 do nawet 50 t/ha. Możemy przyjąć dolną granicę czyli 30t/ha to 1/5 tego to 6t. Ceny też są różne, akurat w tym roku dochodziła do 1zł/kg. A nawet jeśliby była po 0,5zł/kg to czynsz dzierżawny mamy 3 tys zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meer    5

Wychodzi na to że mamy najbogatsze rolnictwo w europie .. Rzadko kogo stać w europie dać po 100 tys zł za ha a w polsce prosze. Nie wiem co ludzie myślą że pszenica bedzie po ponad 1 tys zł ? Sami na siebie bat kręcą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Gdyby była normalna praca za cywilizowaną stawkę tj około 10 EUR za godz nie było by takiej przepychanki w rolnictwie A że są niewolnicy do pracy za 5 zł na godz to mamy co mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

Wychodzi na to że mamy najbogatsze rolnictwo w europie .. Rzadko kogo stać w europie dać po 100 tys zł za ha a w polsce prosze. Nie wiem co ludzie myślą że pszenica bedzie po ponad 1 tys zł ? Sami na siebie bat kręcą

no juz nie przesadzaj ze w europie rzadko kto placi 100 tys za ha w zl to tam tylko kupuja bo tam sa takie ceny wezmy np holandie po ile tam ziemia niemcy danie itd tam sa takie ceny na codzien ale my nie mozemy sie porownywac do nich bo jakie u nich rolnictwo jest bogate a u nas jak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Za tą ziemię za 100tys będzie płacił pracownik zarabiając 5 zł na godz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj