coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Prawo podaży i popytu to znaczy brak chętnych na zakup to cena w dół np. do 5 tys za ha jak nie będzie dopłat i chętnych do harówki w rolnictwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Po 5 tys za ha nie będzie z prostego powodu: do pracy w rolnictwie jest wielu chętnych z racji przyzwoitych zysków z ziemi. Jeśli z uprawy np pszenicy zostanie 1500zł + dopłata a nakład pracy w godzinach wynosi:0,5h gruberowanie, 1h orka,1h siew +agregatowanie, 1h nawozy, 2h opryski, 2h koszenie+transport to niestety... gdzie zarobisz 2,5tys za 8h pracy? To nie dawne czasy że c330 tyrał i zanim 1 ha uprawił i posiał to 4 dni mijały. Między innymi powodem takiego popytu na ziemię jest modernizacja parku maszynowego. Masz 20ha kupujesz 100km, masz 100ha kupujesz 160km a operator ten sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Z tą ceną ziemi to sa tak różne jak wiele jest regionów w jednym miejscu można kupić po 10tys w drugim po 100tys. zależy jakie jest zapotrzebowanie. Ja nie tak dawno kupowałem kilka ha przez miedzę po 20 i 25 tys a teraz mam okazję również przez miedzę na zakup po 15tys. więc różnica spora


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z tymi chętnymi do pracy w rolnictwie to bym nie powiedział by była kolejka to jest hatówka od switu do nocy a w sezonie nawet w nocy gdybym nie był uwiązany /kredyty,PROW/to bym to w cholerę zostawił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Ludzie niema się co napalać i kazdy robi jak uważa, przecież ziemi kazdy będzie miał co najmniej metr nad sobą po wieki. A tak na poważnie u mnie w okilicy ceny za słabe stanowiska jaby trochę zmalały. Działka od agencji już czwarty przetarg 1,65 ha za 15 tys stoi, a niedawno była by łyknięta przez gościa który brał wszystko, no niestety w tym roku na 300 ha kukurydza mu sie nie udała. Także rolnictwo to nie tylko ziemia ale i pogoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

gdyby nie było doplat rolnictwo staje sie berdzo mało oplacalne a co to ciągłych niestabilnych cen to juz w ogóle


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

Ceny na pewno są podbijane dodatkowo przez dopłaty obszarowe, dopłaty powinny być do produkcji!!! wtedy ziemia byłaby w rękach rolników i na pewno nie kosztowałaby tyle co teraz. Ja osobiście mieszkam na granicy regionu sadowniczego,w jedną stronę ceny sięgają 80-100tys/ha sadu i kupujących więcej niż sprzedających, w drugą stronę ceny w granicach 10-15tys/ha ugoru, ale nikt nie sprzeda bo chłopaki z pod sklepu czekają tylko na dopłaty. Klasa ziemi w obu przypadkach podobna 3 4a,b 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

zwróćcie również uwage że ten co w mieście to ma 3 czy 5 czy 10 ha maks. i co traktor maszyny pokupuje. już np. taryfiarzom kończą się umowy z anr i gleby nie kupują bo nie mają za co a mogliby z prawa pierwokupu

i 2 sprawa na wsi tak jak w mieście wyścig szczurów jeden ma to to i drugi chce dorównać i niearaz rolnicy sami sobie ceny gleby podnoszą.

a może by tak za te 70 tyś przez siedem lat na jakies fajne wycieczki pojeździc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebel21    22

Ja ostatnio kupiłem 2ha po 6tys/ha Łąka trwała:) blisko domu krówki beda miały raj w lato:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a co nie mówiłem że będzie po 5 tys, na razie po 6 tys ale czekajmy na spadek cen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Czasem się trafi taniej :)

Gdyby u mnie takie ceny były to szczerze mówiąć brałbym bym bez niczego.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18bamber    87

Lubelskie na pograniczu z mazowieckim 0.55ha łąki w tym kilka ary lasu 8tys zł a ziemia klasy 3a chyba 3,5ha 75tys zł czyli 1ha wyszedł 21430 zł gdzieś no i odpis po 900 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Kto mądry sprzeda 4 i więcej hektarów za mniej niż 50tyś. Wiem że w mojej okolicy ceny rolno-leśnej wahają się od 10-30zł a rolno-budowlanej sięga 70zł za metr kwadratowy i rośnie. Przepraszam widziałem prawie 5 hektarów i była tam cena 7.12zł za metr kwadratowy a ziemia ziemi nie przypominała bo znajdowała się w dole i pół metra wody na niej

W centrum Warszawy mieszkasz? Czy naoglądałeś się ogloszeń na allegro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

w ostatnich latach jest takie parcie na rolnictwo z prostej przyczyny:

nie ma pracy w Polsce za uczciwe pieniadze, dlatego kazdy woli zajac sie własnym gospodarstwem, bo z jedenego i drugiego taki sam zysk, czyli mierny, ale na swoim to przynajmniej zaden kierowniczek-cwaniaczek nie goni itp dopłate dadza i jakos sie zyje, stad tez te ceny ziemii, bo chetnych duzo z braku innych perspektyw na zycie, a ceny mamy zachodnie, tylko zarobki jak w Afryce

gdyby była robota za powiedzmy 4 tys na reke to nikt by sobie nie zawracał głowy gospodarkami 10, 20 czy 30 ha, które wcale nie sa takie dochodowe, no chyba ze ktos dopłaty bierze i nic nie inwestuje to wtedy ma czysty zysk, dlatego zarówno przez dotacje jak i brak pracy mamy taka sytuacje

Edytowano przez ventador
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

To wszyzdko wyjaśnia :) ja tam po 18 za ha mogę się obkupić po pachy 4-5 klasa z pola bym wcale nie schodził tylko na razie funduszy brak :P jak ktoś daje 50-70 tyś za ha a nawet i 40 to niech się pier***nie pustakiem odemnie taka rada może mu przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

aby mieć zyski z gospodarstwa nie musi być dużo gleby tylko sensownie robić, jakaś hodowla czy coś innego, ja kupowałem bo miałem okazje i jeszcze pare ha dokupie i wystarczy. więcej gleby więcej sprzętu i tak w koło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Lubelskie na pograniczu z mazowieckim 0.55ha łąki w tym kilka ary lasu 8tys zł a ziemia klasy 3a chyba 3,5ha 75tys zł czyli 1ha wyszedł 21430 zł gdzieś no i odpis po 900 zł.

 

Troszkę pociągnę temat notariusza - zapłaciłeś tylko 900 zł od wartości 75000zł?

Ja u siebie dałem 1100 zł za 25000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Lubelskie, ceny od 4 tysięcy do 20 Gleby 4-5 troszke 3 klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7
Napisano (edytowany)

gdzie w lubelskim takie ceny???

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebel21    22

Jeszcze w Lubelskim tanio ciekawe jak długo:) ja za 12tys zapłaciłem 800zł hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

woj lubelskie 1.54 ha kupione za 17tys ugor 5,6 klasa


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

u nas w okolicy jest gospodarka cła na sprzedanie 12 ha ziemi i budynki oraz dom po remoncie ale cena zaporowa 1,5 mln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

szczerze wam powiem ze jak ludzie tak zaczna sprzedawać to ludzi na wsi znacznie ubedzie .. nie liczac tego ze masowo małe gospodarstw znikną .. moim zdaniem ceny nie sa dobre dla nikogo


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj