coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

RYZYNH    3

Nie masz racji nie kupowali bo nie było opłacalności jeszcze na lepsze kawałki to jak tanio to ktoś kupił ja kupiłem 13 lat temu 6 ha 3 klasa po 5 tysięcy to wszyscy się w czoło pukali dziś Ci płacą obok po 40 tyś i mówią że okazja pytanie co wtedy robili ano inwestowali w maszyny budynki a dziś ziemi im brakuje jak tak dalej będzie to za dwa trzy lata im sprzedam po 100 ;)

 

Mój ojciec też po tyle kupował ziemie tyle że na kredyt i jeden żyd co od niego kupowaliśmy puścił plotkę, że od niego kupuje i później kasy nie będziemy mieć i innym nie zapłacimy i za dużo tego teraz nie ma. I w tamtych czasach też mieli kasę i nie dziwie się że na przetargach tak podbija ceny bo wtedy ojciec też był na przetargu 20ha w jednym kawałku gliny, a on miał tylko trzydziestkę i bił się do 10tyś/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

semenpl2 ja na takich ziemiach pracuje i powiem Ci tak, według mnie przystępna cena za taką ziemię to 10tyś, no max 15tyś, ale ja za moją dzierżawę daję ponad 22tyś,a chętnych na taką ziemię masa... jak ktoś tu rzekł, ziemia tyle warta ile kupujący jest skłonny za nią dać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczkodan    0
Napisano (edytowany)

no niby tak tylko nie sprzedam za 2zł/m2. Gdzie widziałem tam działki rolne 20zł/m2 a budowlane do 70zł/m2

Edytowano przez koczkodan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nh6030    0

Dostałem dziś propozycje od sąsiada sprzedarzy 4 ha piątej i szóstej klasy którą dzierzawie chce po 50tys za ha co o tym myślicie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Daj mu dwie stówy i niech sam sobie ja uprawia skoro tyle jest warta


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gandzik    2

nie wiem jakie są ceny w twojej okolicy, ale ja nie dałbym więcej jak 50tyz za całość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nh6030    0

kuj pom ceny kolosalne bo ziemi brak 2 klasa poniżej 100tys nie kupi heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczkodan    0
Napisano (edytowany)

Kto mądry sprzeda 4 i więcej hektarów za mniej niż 50tyś. Wiem że w mojej okolicy ceny rolno-leśnej wahają się od 10-30zł a rolno-budowlanej sięga 70zł za metr kwadratowy i rośnie. Przepraszam widziałem prawie 5 hektarów i była tam cena 7.12zł za metr kwadratowy a ziemia ziemi nie przypominała bo znajdowała się w dole i pół metra wody na niej

Edytowano przez koczkodan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25258

Kto mądry sprzeda 4 i więcej hektarów za mniej niż 50tyś. Wiem że w mojej okolicy ceny rolno-leśnej wahają się od 10-30zł a rolno-budowlanej sięga 70zł za metr kwadratowy i rośnie

 

Rośnie to chyba brzoza sosna i jeżyna. Cena 300 - 700tys zł za ha. W takiej cenie to możesz sprzedać 0,2 ha napaleńcowi z miasta po uprzednim przekwalifikowaniu i uzbrojeniu działki. Tu jest mowa o ziemi rolnej, a nie o ambicjach sprzedającego. Niedługo to 1mln będzie niektórym mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczkodan    0
Napisano (edytowany)

Chciałbym zaznaczyć że jest to blisko Warszawy a bliżej góra kalwaria warka chynów tutaj ceny są kosmiczne. Tak jak pisałem do działki dochodzi prąd kanalizacja woda

Edytowano przez koczkodan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

nh 6030, przyjeżdzaj do mnie sprzedam ci 80 ha, po 50 tyś za ha klasa 3, 4a i4b 5, a tak na poważnie ostatnio kupiłem troche gleby klasy jak wcześniej po około 15-16 tyś i w najbliższym czasie więcej nie mam zamiaru płacić chyba że pod samym domem.

te ceny co tu piszecie to zobujstwo 50-70 tyś za ha to jakaś choroba, wyscig szczurów. dla mnie nienormalne,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczkodan    0

Kolego punkt widzenia zależy od punktu siedzenia... Ceny kosmiczne to są w rejonie Warszawa góra kalwaria warka grójec radom tu ceny sięgają ponad 100zł za metr kwadratowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

wielkopolska tez .. jedna pani zapłaciła 90 tys za 1 ha 5 klasy ;)


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25258

Chciałbym zaznaczyć że jest to blisko Warszawy a bliżej góra kalwaria warka chynów tutaj ceny są kosmiczne. Tak jak pisałem do działki dochodzi prąd kanalizacja woda

Wiem gdzie jest Chynów i wiem, że przeważają tam sady. Dla warszawiaka zakup tak drogiej działki położonej około 50km od centrum w terenie sadowniczym, gdzie po opryskach cieczą kalifornijską (a tych ciągle jeszcze nie brakuje) nie idzie oddychać raczej atrakcyjny nie będzie. Kiedyś jedna z najdroższych ziem była w okolicach Wilgi - dawne siedleckie - nawet 150tys za hektar parę lat temu. Ziemia 1-2 klasa mada wiślana. A Ty w Chynowie piaski chcesz sprzedawać po 700tys. Niemniej jeśli masz kupca to się nie zastanawiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Jeśli masz w okolicy słupa który ziemie kupuje dla holendra pod hodowle zwierząt futerkowych i za VI kl płaci 60tyś to o czym rozmawiamy... i to on winduję cene gruntów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25258
Napisano (edytowany)

Na fermę zwierząt futerkowych musi być jeszcze zgoda lokalnych władz. Pod IŁŻĄ woj maz. parę tygodni temu cofnięto pozwolenia na założenie tekowej fermy i klient wyniósł się ponoć w okolice Poznania.

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20131201/POWIAT0210/131139963

 

koczkodan

 

linki do ofert, które mi przesłałeś potwierdzają tylko, że są to ceny za kilkunastoarowe działki budowlane w pełni uzbrojone. Zobacz zainteresowanie nimi - w dwa trzy lata od chwili zamieszczenia około 200 osób obejrzało. A jak chcesz znać ceny w okolicach Radomia czy Grójca to znajdź sobie harmonogramy przetargów ANR Kozienice. Dla pewności pomnóż sobie ceną wywoławczą razy dwa, a i tak nie dobijesz do podawanych przez siebie cen.

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Zdziwił byś sie że zgody nie potrzeba w dzisiejszych czasach potrzeba coś innego ale to nie temat na tą rozmowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczkodan    0
Napisano (edytowany)

Jak widać to każdy by chciał za darmo ziemie

Edytowano przez koczkodan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

za darmo? w moich stronach jeszcze 15 lat temu to ludzie sprzedawali zeby podatku nie płacić to nawet po 500 zł, lub do agencji zdawali żeby rente uzyskać, gdyby nie dopłaty to u mnie na dzisiejszy dzień ziemia nie droższa by była jak 5 tyś. I po co unia?

i teraz miastowi trzymają dla dopłat, ale jak powiedzą że np w 2020 nie będzie doplat to taka panika by była że cena ziemi rypneła by 200-300% w dół bo nie byłoby komu jej kupić. obecnie w moich okolicach jeden gospodarz na wieś jest który coś działa, reszta to amatorzy których nie stać na wykupienie choćby 1 ha własnej dzierżawy z agencji no bo i po co.

a wiadomo grójec - sady, ale ci co sieją zboże i po 70 tyś za ha to dla mnie głupota, chyba że tam jakieś ziemniaki ważywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25258

Jak widać to każdy by chciał za darmo ziemie

 

Troszkę przeginasz. Pytasz się po ile możesz sprzedać swoje ugory, potem sam je wyceniasz pisząc, że ziemia chodzi do 700 tys. zł/ha. Idziesz dalej twierdząc, że w okolicach Radomia ziemia jest po 1mln zł/ha

:blink: ,a potem że każdy chce darmo. Z takimi cenami to idź na jakieś forum deweloperskie, a nie rolników drażnić.

Mam 60km do Radomia, to ile według Ciebie mógłbym wołać za ziemię? Może proporcjonalnie mniej np 10000zł za każdy kilometr od centrum. Byłoby i tak nieźle bo jeszcze zostałoby 400000zł/ha. Sprzedam Ci to dobrze zarobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

za darmo -bierzesz w dzierzawe i ją uprawiasz a właściciel płaci podatek i bierze dopaty i jest według dobrze a jak nie będze dopłat to ci zadarmo odda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

za darmo? w moich stronach jeszcze 15 lat temu to ludzie sprzedawali zeby podatku nie płacić to nawet po 500 zł, lub do agencji zdawali żeby rente uzyskać, gdyby nie dopłaty to u mnie na dzisiejszy dzień ziemia nie droższa by była jak 5 tyś. I po co unia?

i teraz miastowi trzymają dla dopłat, ale jak powiedzą że np w 2020 nie będzie doplat to taka panika by była że cena ziemi rypneła by 200-300% w dół bo nie byłoby komu jej kupić. obecnie w moich okolicach jeden gospodarz na wieś jest który coś działa, reszta to amatorzy których nie stać na wykupienie choćby 1 ha własnej dzierżawy z agencji no bo i po co.

a wiadomo grójec - sady, ale ci co sieją zboże i po 70 tyś za ha to dla mnie głupota, chyba że tam jakieś ziemniaki ważywa

Witam Pawelek98 z jakich okolic jesteś i jaka klasa ziem u was dominuje umie ziemia od 40tys wzwyż są już tacy napaleńcy co płaca czynszu dzierżawnego po 1500zł+dopłaty za dobre ziemie a za piach 700zł +dopłaty


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tragedia ludzie z tymi cenami.... 50 tyś za 6kl. :blink: to już wolę w jakiś sprzęt zainwestować....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

poczekaj na PROW kupisz dostaniesz dofinansowanie pojeździsz 5 lat i sprzedasz z zyskiem nawet jak to wszystko sfinansujesz z kredytu

 

U mnie maszyny z sapardu już pracują u innych

 

ale pieniędzy i tak nie mam bo kupiłem inne /błędne koło/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj