coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

magnum123    288

50-70 tyś hektar i nawet nie mo za bardzo możliwości kupna, na przetargach większe kawałki biją do 120 za hektar. kiedy to ma się zwrócić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

gdzieś za około 30 lat .. wtedy robi 10 ha zeby splacić jeden . i tak sami sobie szkodzą


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

ziemia to warsztat pracy w tym zawodzie ...zwrócic to się może flaszka wypita na szybkiego ... inwestycja na lata która pracuje na siebie i nie traci na wartości - nikt nie ukradnie i nie skoroduje jak jakiś złom ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Jak nikt nie ukradnie jakie majątki ludzie mieli kiedyś i co zabrali rozparcelowali oi tyle a ich na wygnanie jaką masz gwarancję że za nim tą ziemię spłacisz że nie zabiorą?Czemu wobec tego przed wejściem do uni ludzie ziemi nie kupowali? Bo żyto było po 200 zł pszenica 350 a kuku po 100 Teraz przez kilka lat jest dobra koniunktura na zboża ale wiecznie tak nie będzie i duża część co dziś po te 120 tyś kupuje może zostać bez ziemi i dachu nad głową B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Kiedy polska była w uni żyto było po 200 zł .. tamtych majątków ziemskich dobrze ze niema i źle że były .. pgr tez nie powinno nigdy być a jak już to ziemia powinna trafić do rolników na nie do byle kogo kto miał układy


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Masz rację ale dziś tych po kilka tysięcy ha też nie powinnobyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483
Napisano (edytowany)

Nie powinno i kosciol też nie powinien mieć ziemi

Edytowano przez Michalmeer
  • Like 1

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Gmina Lubawa ostatnia prywatna transakcja po 60 tysi za ha zakupiono 15 hektarow gospodarz sprzdal ziemie z powodu braku nastepcy zakupil ja wlasciciel skladu budowlanego zapewne jako lokate kapitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1810    13

jak ktoś taki kto prowadzi dochodowy interes kupuje ziemie za gotówke jako lokate kapitału to się zgodzę z tym .

 

przy tym oprocentowaniu kredytów i rat w ANR po wyżej 30tyś za ha nie opłaca się zapłacić lepeij dzierżawić bez stresu ze komornik nas bedzie scigał. Wysokie oprocentowanie zrobi u nas rynek zachodnioeuropejski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A kto te 15 ha będzie uprawiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1810    13
Napisano (edytowany)

w moim rejonie jest 50ha 3-4kalsy do sprzedania za 70tyś/ha, 30 ha w jednym kawałku reszta w kawałkach 1-4 ha, chętnych brak

Edytowano przez matek1810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Nie na pewno oda napalonemu rolnikowi bez dopłat i jeszcze po tysiaku za hektar oczywiście zapewne bez umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

w moim rejonie jest 50ha 3-4kalsy do sprzedania za 70tyś/ha, 30 ha w jednym kawałku reszta w kawałkach 1-4 ha, chętnych brak

Z jakiego rejonu jesteś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

skoro ktoś kto ma tysiąc i więcej ha i stać go na wykup ziemi po 100tyś za ha i kupuje na raz po kilkadziesiąt ha, to niech dopłaty takim zabiorą i dadzą mniejszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

dokładnie ! wielkich włascicieli ziemskich trudno nawet nazwać swinią bo gdy swinia sie nażre to odchodzi od koryta a tamci nie

  • Like 1

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

a ja jestemze swietokrzyskiego i nikt nic nie sprzedaje ani nie chce dac w dzierzawe achetnych duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semenpl2    0

mam pytanie z innej beczki ale tez zwiazane z cenami ziemi:) ile uwazacie ze mozna zapłacic za 1 ha ziemi 5-6 klasa tak zeby było to ekonomicznie uzasadnione mowie tu o dokupieniu ziemi na kredyt do funkcjonujacego gospodarstwa nie u zaczynaniu od 0 prosze o opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228
Napisano (edytowany)

Jak nikt nie ukradnie jakie majątki ludzie mieli kiedyś i co zabrali rozparcelowali oi tyle a ich na wygnanie jaką masz gwarancję że za nim tą ziemię spłacisz że nie zabiorą?Czemu wobec tego przed wejściem do uni ludzie ziemi nie kupowali? Bo żyto było po 200 zł pszenica 350 a kuku po 100 Teraz przez kilka lat jest dobra koniunktura na zboża ale wiecznie tak nie będzie i duża część co dziś po te 120 tyś kupuje może zostać bez ziemi i dachu nad głową B)

popadasz w skrajnosci ...pytanie jaki to ma sens ?... czemu nie kupowali ? a no z tych samych powodów co zawsze - bo się nie opłaci,

bo za drogo, a poco jak i tak dobrze, bo zabiorą itp... tak więc ta sama śpiewka od 20 lat ... a teraz co, palec w nocniku ;) może warto puknąc się w pierś :blink:

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ronik    27

@henio Skąd wiesz że nie kupowali bo jakoś u mnie popyt zawsze na ziemię był w promieniu 20 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczkodan    0
Napisano (edytowany)

Witam.Mam do sprzedania działki i mam związane z nimi pytania o ceny.

1 działka jest rolno-leśna 5,6ha

położenie mazowieckie powiat grójecki gmina Chynów

miejscowość wioska Zbyszków

Działka znajduje się pomiędzy 3 miejscowościami

9km-Góra Kalwaria

15km-Warka

5km-Chynów

 

Działka znajduje się przy samej drodze. Przez drogę przechodzi woda kanalizacja i prąd Jeżeli chodzi o klasę ziemi to jest różna zależnie od położenia na działce(Sad,las sporo dębów,piachy,bagna)

 

2 działka Rolno-budowlana 4,5ha

Położenie

gmina ta sama tylko inna miejscowość dokładnie Rososz(oddalona od 1 działki w linni prostej około 700m)

 

Jest to ziemia klasy 3-4 na działce znajduje się budynek gospodarczy na działce znajduje się woda z hydrantem(dla atrakcji jest na działce studnia)

Rośnie kilka drzewek ze 3 wisienki ze 2 jabłonie kilka sosenek,brzózek,lipa i parę krzaków takich jak bzy i parę jaśminów

 

Ile mogę za nie wziąć za metr kwadratowy?

Edytowano przez koczkodan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

popadasz w skrajnosci ...pytanie jaki to ma sens ?... czemu nie kupowali ? a no z tych samych powodów co zawsze - bo się nie opłaci,

bo za drogo, a poco jak i tak dobrze, bo zabiorą itp... tak więc ta sama śpiewka od 20 lat ... a teraz co, palec w nocniku ;) może warto puknąc się w pierś :blink:

Nie masz racji nie kupowali bo nie było opłacalności jeszcze na lepsze kawałki to jak tanio to ktoś kupił ja kupiłem 13 lat temu 6 ha 3 klasa po 5 tysięcy to wszyscy się w czoło pukali dziś Ci płacą obok po 40 tyś i mówią że okazja pytanie co wtedy robili ano inwestowali w maszyny budynki a dziś ziemi im brakuje jak tak dalej będzie to za dwa trzy lata im sprzedam po 100 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

każda działka jest tyle warta, ile będzie chciał ktoś za nią zapłacić.

dla każdego będzie to inna cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczkodan    0
Napisano (edytowany)

Witam.Mam do sprzedania działki i mam związane z nimi pytania o ceny.

1 działka jest rolno-leśna 5,6ha

położenie mazowieckie powiat grójecki gmina Chynów

miejscowość wioska Zbyszków

Działka znajduje się pomiędzy 3 miejscowościami

9km-Góra Kalwaria

15km-Warka

5km-Chynów

 

Działka znajduje się przy samej drodze. Przez drogę przechodzi woda kanalizacja i prąd Jeżeli chodzi o klasę ziemi to jest różna zależnie od położenia na działce(Sad,las sporo dębów,piachy,bagna)

 

2 działka Rolno-budowlana 4,5ha

Położenie

gmina ta sama tylko inna miejscowość dokładnie Rososz(oddalona od 1 działki w linni prostej około 700m)

 

Jest to ziemia klasy 3-4 na działce znajduje się budynek gospodarczy na działce znajduje się woda z hydrantem(dla atrakcji jest na działce studnia)

Rośnie kilka drzewek ze 3 wisienki ze 2 jabłonie kilka sosenek,brzózek,lipa i parę krzaków takich jak bzy i parę jaśminów

 

Ile mogę za nie wziąć za metr kwadratowy?

Ale ile mogę za nie dostać bo jest kilka osób chętnych tylko że sami mi każą podać cenę w m2? Edytowano przez koczkodan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj