coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

finance    0

Ziemia różnie kosztuje w różnych miejscach, ale zasadniczo jeśli ktoś sprzedaje to nieważne komu, byle się opłacało.


Kocham przyrodę w jej naturalnym wyglądzie, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudas83    6

No i poszło działki sprzedawane przez ANR cena 80tys za hektar kujawsko -pomorskie gmina Żnin .Kogo niby stac...to kupuje,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

W marcu jest przeterg ANR na pole w sąsiedniej wsi. Jeden kawałek 13ha. Ponad 8ha IVb, ponad 4 V i około 0,5ha VI. Drugi kawałek, przez drogę 10ha IVa i b ok. 2,5 ha łaki (teren przy rowie trochę podmokły, dlatego łąka). Cena wywoławcza ok. 13,500 PLN za ha. Przetarg ograniczony. Chyba nikt nie wystaruje. Czy warto się za to brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Chłopie daj mi taką oferte a to kupie byle było w mojej wsi .. obydwa kawałki


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ja bym się nie zastanawiał, do przetargu zawsze można stanąć - kwestia na jakiej kwocie za ha się skończy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1810    13

No i poszło działki sprzedawane przez ANR cena 80tys za hektar kujawsko -pomorskie gmina Żnin .Kogo niby stac...to kupuje,

jaka klasa ziemi i w jakim areale??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Sprzedaż ziemi rolnej jest zwolniona z podatku, chyba że jest to działka z przeznaczeniem pod budownictwo lub przemysł.

Mylisz się, jeśli sprzedaż ziemię rolną poniżej 5 roku od kupna, przepisu, zapłacisz 18 % podatku do US. Tak samo jest z domem. mieszkaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

ja bym się nie zastanawiał, do przetargu zawsze można stanąć - kwestia na jakiej kwocie za ha się skończy?

Na 90% procent nikt nie wystartuje. Rozmawiałem z ludźmi nikt nie jest zaintersowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

a gminy sąsiadujące, ludzie z nich też chyba mogą stanąć do przetargu - moim zdaniem oprocentowanie jakie proponuje ANR jest dalej atrakcyjne (ok. 3.75% na 15 lat)

w grudniu kupując ziemię wziołem kredyt komercyjny na 14% z możliwością wcześniejszej spłaty, więć jak go spłacę do końca roku nie będzie tragedii, pracuję na etacie, mam firmę i prowadzę gospodarstwo i jak jest mozliwość dokupuję ziemię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

w pażdzierniku w sąsiedniej wsi do przetargu na 3ha kl. IIIb stanęła 1 osoba. Do przetargu na działkę 6 ha (klasa od IVa do V) też stanęła tylko jedna osoba. Obaj z sąsiedniej gminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

 

Na 90% procent nikt nie wystartuje. Rozmawiałem z ludźmi nikt nie jest zaintersowany.

A te 10%, radze ci nie wierz ludziom tylko miejswój rozum te działki są duże i jeszcze można na raty rozłożyć .

W moich okolicach realna cena ziemi to ok 10 tys. ale to są małe działki, jakby trafiły się takie jak te to bym dał nawet 15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Mylisz się, jeśli sprzedaż ziemię rolną poniżej 5 roku od kupna, przepisu, zapłacisz 18 % podatku do US. Tak samo jest z domem. mieszkaniem.

z jednej strony masz racje, ale nie do końca.

jeśli sprzedaż ziemie rolną przed upływem 5 lat od jej nabycia dalej osobie która prowadzi gospodarstwo nie bd płacił podatku. a po 5 latach możesz sprzedać komu chcesz. sprawdzone na faktach.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaca19855    11

Jest jeszcze jedna ulga oprocz sprzedazy rolnikowi jest tzw ulga mieszkaniowa, mozna z niej skorzystac jesli z jakis powodow sprzedamy grunt przed uplywem 5 lat to aby uniknac podatku od dochodu mozna skorzystac z ulgi mieszkaniowej tzn pieniadze ze sprzedazy przeznaczyc na remont lub budowe domu i udokumentowac te wydatki fakturami przez okres 2 lat, po dwoch latach robimy rozliczenie z US, jesli nie wydalismy wszystkich pieniedzy to podatek placimy od pozostalej do wykorzystania kwoty. Interesowalem sie troche tematem w lipcu ubieglego roku poniewaz mialem oferte na dzialke z nie mam jeszcze ukonczonych 5 lat posiadania gospodarstwa

 

A stawka podatku wynosi 19 a nie 18 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego sajgon czytaj ten temat dokładnie :D widzisz jakie tu ceny ludzie podają, zazdroszcze Ci takiej okazji i położenia, gdyby w Łomazach gdzie miaszkam, ktos wgl. coś sensownego sprzedawał to bym się popłakał chyba ze szczęścia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483
Napisano (edytowany)

Moze się trafi okazja jakaa i u mnie :)

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

z jednej strony masz racje, ale nie do końca.

jeśli sprzedaż ziemie rolną przed upływem 5 lat od jej nabycia dalej osobie która prowadzi gospodarstwo nie bd płacił podatku. a po 5 latach możesz sprzedać komu chcesz. sprawdzone na faktach.

A tego notariusz mi nie mówił i czekałem przez to rok. Robiłem umowę przed wstępną, z zadatkiem.

Co miasto to inny obyczaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

No i poszło działki sprzedawane przez ANR cena 80tys za hektar kujawsko -pomorskie gmina Żnin .Kogo niby stac...to kupuje,

 

Dokładnie kolego 87tyś/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qomar    0

podkarpackie - atakuje 1,43 hektara w jednym kawałku IVa orne za 33700zł dojazd asfaltem niedaleko domu i w tym część około 30-40 arów budowlanego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

cena to za całosc tak ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

Kolego sajgon czytaj ten temat dokładnie :D widzisz jakie tu ceny ludzie podają, zazdroszcze Ci takiej okazji i położenia, gdyby w Łomazach gdzie miaszkam, ktos wgl. coś sensownego sprzedawał to bym się popłakał chyba ze szczęścia :)

To nie jest takie proste. Co wyrośnie dochodowego na 4-5 klasie? Kiedy cena, nawet ta wywoławcza się zwróci? Ceny 80tyś nie chcę komentować bo takiej kasy bym nawet nie dał za 1klasę. Takich ludzi to ja nie rozumiem. Przy egekucji komorniczej pewnie powiedzą, że to wina rządu, że nie dba o polskie rolnictwo. Tylko czy takie teorie wstrzymają działanie komornika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro0    11
Napisano (edytowany)

Ja mam ziemie 4-5 klase i na plony nie narzekam a ceny to rok rokowi nierówny. 80 tys za ha moze zwrócic sie bardzo szybko albo i nie, wystarczy dobry rok na warzywa i nie bedziesz załował zakupu ziemi, i jeszcze jak wszyscy chca miec pszenice po 1000 co roku ziemie najlepiej za 20 tys dorobic sie wszystkiego w 2 lata i jeszcze zeby rzad regulował rynek prawnie zeby rolnik nie stracił to ja sie nie dziwie ze w miescie krzywo na nas patrza.

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolego sajgon nie oglądaj się tylko kupuj. jak ja bym miał taką ofertę u siebie, to bym kichał ten mój piach, za 22600... a na tej ziemi, nie ma bata, zawsze lepiej i więcej Ci urośnie niż na 6kl... no Chyba że ktoś się nie zna, lub zaniedba,to wtedy co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

właśnie mi notariusz to powiedział, bo kupowałem od gościa, który miał gosp 4 lata. i mógł sprzedać bez problemu.

z mieszkaniem to tak jak piszesz ja to pominąłem, bo tylko o ziemi się interesowałem.

ja zakup ziemi nie traktuje raczej w sferze "kiedy mi się to zwrórci"

może i nigdy. ale mam więcej pola mam co robić, maszyny są wykorzystane bardziej a i obrót jest większy.

a, że ziemi na świecie nie przybędzie to w każdej chwili można sprzedać ją po tej samej cenie albo i drożej przeważnie.

więc te pieniądze są niejako ulokowane w niej i cały czas są.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj