coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Michalmeer    483

za jakoś czas sie skonczy góra 5 lat .. kiedy zniosą dopłaty ziemia już nie bedzie atrakcyjna dla kupujących czekajacych tylko na kase ..


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ziemia tyle jest warta ile za nią kupujący jest skłonny zapłacić a ile będzie płacić za rok czy za pięć lat ewentualnie za 10 to nikt nie wie chyba że jest jasnowidzem jak niektórzy na tym forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no i o to chodzi, jest razor jest porządek :)

 

Zaglądam tu po dłuższej przerwie i aż mnie skręca jak czytam posty "...20tyś za wykup z agencj, kl 5..." :blink: Moją dzierżawę, 3,5ha, pół ha 4kl, reszta po połowie 5 i 6 to agencja zarządała 22600zł.... a chętnych tylu że ja pieprzę... dziwi mnie fakt że w innym powiecie gdzie są ziemie klasy 2-4 ceny są identyczne.... paranoja jakaś...

kolejny fakt to taki że w agencji jest burdel i sprzedają ziemię tak na pałę że aż głowa boli.... mieliśmy naszą dzierżawę kupić do końca 2013r, ale agencja milczała.... suma sumarum przedłużona dzierżawa do czerwca 2014 i teraz czekamy na dalsze posunięcie spraw...

 

czy u was też takie jaja się dzieją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

@macias611

Obecnie w agencji każdy boi się wziąć odpowiedzialność na siebie a po za tym urzędnik wypełnia tylko procedury narzucone z góry (działa jak maszyna) najlepszym rozwiązaniem dla agencji jest właśnie dzierżawa.

Dla naszego Państwa liczy się tylko kasa jak ktoś ma kasę to może kupić 10 działek po 15 ha.

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Po 18-20tys za ha to chyba z prawem pierwokupu dzierżawa bo na przetargu pewnie by po 50tys .

 

22600 to było w 2013 roku w 2014 ona będzie o 10 tys droższa tj 32600 tyle zapłacisz jak będziesz finalizował zakup.Powód wysokie ceny sprzedaży na przetargach organizowanych przez Agęcję a tym samym podstawa do wyceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Wypowiadał sie prezes agencji i powiedział ze sam był w szoku widząc wpływy z sprzedaży ziemi .. w najlepszych snach tyle nie wyliczyli ... sami sobie podbijamy ceny


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dokładnie nie wiem ale coś ponad 4%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

4,17 % chyba chociaż wuja miał w umowie napisanie nie mniej niż 3 %


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

4,17 albo 4,18 bo na taki % nam agencja proponowała.

Myślę że takich jaj nie będzie abym płacił 10tyś drożej.... ojciec przy podpisywaniu aneksu do umowy dzierżawy podpisywał już jakieś papiery do umowy kupna...

 

trochę z innej beczki: czy jeżeli jestem vatowcem to czy od tej kupionej ziemi mogę odliczyć podatek? babka w agencji mówiła że na ziemię jest podatek 0% i że nic odliczyć już nie można i ona się dziwi po co ludzie biorą faktury....po czym dodała że jeżeli chcemy to oczywiście fakturę też otrzymamy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Jeśli ziemia jest w planie zagospodarowania to VAT wynosi 23% .taka informacje słyszałem

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Życzę ci żeby wszystko było po twej myśli .Jak sfinalizujesz kupno napisz jak jest finał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Fakturę możesz otrzymać, ale z zerową stawką Vat,Tak jak sprzedajesz maszyny z swojego gospodarstwa, zakupione przed przejściem na Vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Od ziemi rolniczej uprawnej nie można odliczyć VAT też się o to pytałem .. Faktore lepiej zabrać papier to papier w tyk kraju na słowo się nie wierzy

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ile u was trwa od złożenia wniosku o wykup dzierżawy do podpisania umowy kupna? Mi zostało 5 miesięcy a w ANR mówią że może trwać nawet rok. Mocno zawyżają cenę w przypadku pierwokupu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

Od ziemi rolniczej uprawnej nie można odliczyć VAT też się o to pytałem .. Faktore lepiej zabrać papier to papier w tyk kraju na słowo się nie wierzy

p

przecież masz akt notarialny , to najważniejszy dokument

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

I z aktem notarialnym ludzi na bruk wywalają .. Jedna kartka więcej nie zaszkodzi


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

I mądrze robią że nie zwracają vat bo jakby tak było to każdy vat-owiec szedłby do US z największą ceną zakupu a sprzedawał za najniższą i były by przekręty.Czytając posty wcześniejsze dotyczące cen ziemi to dla mnie jest coś nie doogarnięcia ze są rolnicy którzy płacą za ziemię 50.000\ha a nawet i wiecej.Faktem jest że jest parcie na wykup ziem w pasie przedwojennej granicy niemieckiej ale to nie oznacza by ziemia na wschodzie kraju była 20 razy droższa niż u naszego sąsiada czyli na Ukrajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Chłopie u mnie w Wlkp nie ma żadnego parcia. Pod kórniki jeden sprzedał po 100 12ha piachu, reszta też tak zaczyna cenić. Niżej 70 nikt nie sprzedaje, a jak się coś pojawi to koło 70, 80 licytują się rolnicy, żadnych niemców się nie spodziewam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

I uważasz to za normalne?.Przecież każdy z nas wie ze jak tylko zabiorą dopłaty to tej ziemi nikt darmo nie będzie chciał.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Fakturę możesz otrzymać, ale z zerową stawką Vat,Tak jak sprzedajesz maszyny z swojego gospodarstwa, zakupione przed przejściem na Vat.

Teraz jak sprzedajesz maszynę którą nabyłeś przed przejściem na vat to wystawiasz fakturę 23%, Od umowy notarialnej bierzesz fakturę i odpisujesz 23% vatu.

W sąsiedzniej wiosce w zeszły, roku była działka 1ha wystawiona po 23tys. na przetargu poszła po ponad 60tys, teraz jest kolejna oddalona od tej wcześniejszej o 200m, wystawiona już po 35tys. Agencja robi kase na kretynach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Nie nazwał bym ich kretynami ale moim zdaniem ludzie nie wiedza co robią


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

o nas jeszcze po 50tys ale jak długo bo nie ma sprzedających a chętni są bo nakupowali maszyn i teraz im brakuje ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Nie chodzi tu o maszyny . Ale patrzcie jeśli ktoś daje tyle pieniędzy to coś musi się z tym wiązać przecież to nie możliwie ze ktoś tego nie kalkuluje przed zakupem

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj