coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jankes123    6

najlepiej to wyjsc z tej uni i wtedy nie ebdzie klopotu z obcokrajowcami a i nie bedziemy sie martwic o ukraine ze nas zaleje zbozem wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

jankes tu masz racje ale czy nie beda zadac zwrotu kasy za wszystkie programy?nikt wtedy nie bedzie nam niczego narzucal itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Ktoś tu chyba tęskni za komuną, wywłaszczaniem i dokładaniem do wszystkiego "bo tylko produkty gospodarki socjalistycznej mogą być dostępne". Wolny rynek charakteryzuje się tym, że kupujący ma prawo wybrać, czy chce zboże z Ukrainy, Polski czy 3 razy droższe z RPA. I na jakiej podstawie chcecie odbierać ziemię komuś, kto już ją legalnie nabył? Może gospodaruje nią lepiej niż wy swoją? Polacy tak samo dobierają się do litewskiej ziemi, gdyby weszła Ukraina to i tam by się prędko znaleźli. „Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1810    13

Przydało by się założyć nowy temat tylko nie wiem jak.

Sprawa dotyczy nowo budowanej linii energetycznej 110kV na gruntach klasy 3a,3B,4a i 4B średnia rynkowa cena ziemi w moim rejonie to 35-45tyś za hektar.

Czy miał ktoś doczynienia już z tauronem i jakie stawki są za służebność przesyłu za m2, mi proponują 2,8zł za metr2 słupów nie będę miał na polu

Proszę o w miarę szybką odpowiedz na moje pytanie

Edytowano przez matek1810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

lukasz222 a co ty tak jestes za tym aby ziemia nasza trafila do obcokrajowcow to co polskie powinno byc w polskich rekach,tak samo staramy sie o zwrot dziel sztuki ktore zostaly wywizione z polski bez prawnie,grunty tez niektore zostaly nabyte bezprawnie jako polak powinienes bronic to co polskiego a jak nie wiesz co to patriotyzm to do wojska tam cie naucza.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1810    13

Przydało by się założyć nowy temat tylko nie wiem jak.

Sprawa dotyczy nowo budowanej linii energetycznej 110kV na gruntach klasy 3a,3B,4a i 4B średnia rynkowa cena ziemi w moim rejonie to 35-45tyś za hektar.

Czy miał ktoś doczynienia już z tauronem i jakie stawki są za służebność przesyłu za m2, mi proponują 2,8zł za metr2 słupów nie będę miał na polu

Proszę o w miarę szybką odpowiedz na moje pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1306

@matek1810 nic nie podpisuj bez radcy prawnego, energetyka to cwane lisy i trzeba być ostrożnym, co do stawki nie będę pisał bo nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

@waldemaros ja już swoje zdanie wyraziłem, skoro nie umiesz czytać, to do wojska - tam Cie nauczą. Pisać, jak przystało na patriotę, też by Ci się przydało nauczyć. Skoro wiesz, że jakieś grunty zostały nabyte bezprawnie, to złóż doniesienie, zaniechanie w takiej sprawie jest karalne praktycznie jak współudział ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Opcja z sąsiadami nie wchodzi w grę, próbowałem ich już o to pytać, ale oni nie chcą nic dokładać i nic robić ... chcą tylko sprzedać. Kilka lat temu była u mnie podobna sytuacja, ludzie sprzedawali ziemię na wyścigi pod autostradę ... jedni po 10 tys za ha, a Ci którzy wiedzieli co w trawie piszczy za taką samą powierzchnię dostali > 100 tys. zł/ha, dlatego zapytałem Was jako bardziej znających się na rzeczy ode mnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

lukasz222 ty masz swoje zdanie a ja swoje.kazdy ma prawo wyrazac swoja opinie.bylem w wojsku w twoim wojewodztwie.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1810    13

Przydało by się założyć nowy temat tylko nie wiem jak.

Sprawa dotyczy nowo budowanej linii energetycznej 110kV na gruntach klasy 3a,3B,4a i 4B średnia rynkowa cena ziemi w moim rejonie to 35-45tyś za hektar.

Czy miał ktoś doczynienia już z tauronem i jakie stawki są za służebność przesyłu za m2, mi proponują 2,8zł za metr2 słupów nie będę miał na polu

Proszę o w miarę szybką odpowiedz na moje pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1810    13

zadaje konkretne pytanie odnoscie stawek za ziemię pod słupy w poscie w którym mowa o cenach ziemi a tu mnie zasypują jakimś pseudo patriotycznym smierdzącym lewactwem jak chcą gadać na takie tematy to niech sobie po mejlują i prosze mnie nie obrażać ze reklamuje kogoś i ile wynosi prowizja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Napisz raz, a nie ciągle to samo, jest temat o odszkodowaniach za linię energetyczną może tam napisz swój post, co do tego ile Ci proponują to więcej raczej Ci nie dadzą, zawsze możesz nie podpisywać i iść na drogę sądową w celu ustalenia odszkodowania oraz służebności za przesył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Mojemu koledze zabrali 20 arów ziemi (10 arów las i 10 łąka) pod budowę S7. Działka leży na wsi, można powiedzieć że w polach. Dojazd drogą polną około 1km od starej 7.

Zaproponowali mu 36 tys, czyli wychodzi 180tys za ha. Ludzie troszkę odetchną na wsi - słyszałem, że cześć wymienia ciągniki, cześć spłaca długi. Cena rynkowa ziemi w tamtej okolicy to 25-35 za ha, więc tym przypadku rolnicy mogą się cieszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

Mojemu koledze zabrali 20 arów ziemi (10 arów las i 10 łąka) pod budowę S7. Działka leży na wsi, można powiedzieć że w polach. Dojazd drogą polną około 1km od starej 7.

Zaproponowali mu 36 tys, czyli wychodzi 180tys za ha. Ludzie troszkę odetchną na wsi - słyszałem, że cześć wymienia ciągniki, cześć spłaca długi. Cena rynkowa ziemi w tamtej okolicy to 25-35 za ha, więc tym przypadku rolnicy mogą się cieszyć.

 

Dzieki za info powiedz mi tylko jeżeli się orientujesz czy to było przed 2010 czy po bo wtedy weszła ustawa wywłaszczeniowa i trochę zjechali z cenami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qomar    0

dziś zakupione 1,49 w jednym kawałku na podkarpaciu klasa Iva i IVb CENA 15410zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

tak na zdrowy rozum co mówimy my ? że jest cieżko na gospodarstwie i to jest prawda .. a co wychodzi przy kupnie ziemi rolnicy płacą prawie po 100 tys za ha .. widocznie polskie rolnictwo nie jest biedne skoro stac ludzi na takie wydatki gdzie są duzo do tyłu .. oczywiscie nie wszyscy


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj