coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ricardo    5

I znowu czytamy o abstrakcyjnych cench... W ubiegłym tygodniu czytałem wywiad z niemieckim rolnikiem, gdzie było prezentowane jego gospodarstwo - płaci 200 euro za hektar dzierżawy i zakup hektara to 10-12 tys. euro. Czekamy aż przyjadą kupować u nas po 20 tys/ha.

 

Kolega ma racje w landach wschodnich ceny dzierżaw to 200-300 EURO dopłata oczywiście dzierżawiącego, ceny ziemii 10-15 tyś. EURO, landy zachodnie w skrajnych przypadkach do 30 tyś EURO, przeważnie 12-18 tyś EURO, problemem nie tylko Niemiec ale większości krajów zachodnich UE jest brak następców w gospodarstwach, średni wiek rolnika to ponad 52 lata w krajach zachodnich UE, tam młodzi wolą iść do miasta zamiast robić na ziemii nawet na części dużych gospodarstw, tylko u nas taka paranoja z cenamii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

kolego w polsce tez jest duzo gospodarstw bez nastepcy a ceny sami windujemy na przetargach ktos uslyszy i tez chce po 50tys za ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

cos nie chce mi sie wierzyc ze taka tania ziemia w niemczech to po co w zachodniopomorskim podstawiaja slupy i ziemie wykupuja po ponad 100 tys zł ? a w danii niby ze kryzys a tam ziemia u nich 70 tys euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ricardo    5

cos nie chce mi sie wierzyc ze taka tania ziemia w niemczech to po co w zachodniopomorskim podstawiaja slupy i ziemie wykupuja po ponad 100 tys zł ? a w danii niby ze kryzys a tam ziemia u nich 70 tys euro

 

kolego podaj mi przykład gdzie i kiedy ziemia na przetargu w zachodniopomorskim poszła za ponad 100 tyś zł/ha, bogaci niemcy co chcą ładować grubą kasę w ziemię kupują w Afryce przez spółki, za kilka milionów euro ma tam w zależnoście od państwa od kilku do nawet kilkudziesięciu tyś ha po co u nas mają drogo kupować. Pierwsze słyszę żeby ziemia w Dani była po 70 tyś euro/ha podaj kolego konkrenty przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1

Powiat inowrocławski, przetarg agencyjny, ubiegły tydzień. Ziemia dochodziła do 127 tys za ha. Głównie warzywnicy kupowali..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

 

Kolega ma racje w landach wschodnich ceny dzierżaw to 200-300 EURO dopłata oczywiście dzierżawiącego, ceny ziemii 10-15 tyś. EURO, landy zachodnie w skrajnych przypadkach do 30 tyś EURO, przeważnie 12-18 tyś EURO, problemem nie tylko Niemiec ale większości krajów zachodnich UE jest brak następców w gospodarstwach, średni wiek rolnika to ponad 52 lata w krajach zachodnich UE, tam młodzi wolą iść do miasta zamiast robić na ziemii nawet na części dużych gospodarstw, tylko u nas taka paranoja z cenamii.

 

Byłem w zeszłym roku w fabryce claasa. Własciciel gospodarstwa pokazowego mówił, że ziemia kosztuje u nich 10-12k euro, dopłaty o ile pamiętam ok 250 euro a dopołata do kukurydzy na biogaz ok 1000 euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

 

kolego podaj mi przykład gdzie i kiedy ziemia na przetargu w zachodniopomorskim poszła za ponad 100 tyś zł/ha, bogaci niemcy co chcą ładować grubą kasę w ziemię kupują w Afryce przez spółki, za kilka milionów euro ma tam w zależnoście od państwa od kilku do nawet kilkudziesięciu tyś ha po co u nas mają drogo kupować. Pierwsze słyszę żeby ziemia w Dani była po 70 tyś euro/ha podaj kolego konkrenty przykład.

 

mi mowił pewien czlowiek ze tam ziemia po 70 tys euro ktory tam był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ricardo    5

Kolego PL01 wierzę w takie ceny jak piszesz w powiecie inowrocławskim tylko napisz ludziom którzy to czytają że tam idą do sprzedaży ziemie I i II klasa, wiesz nie którzy naczytają się i będą gdzieś tam w Polsce wołać po tyle za piachy :).

Co do cen ziemi w Danii mogę się zgodzić że w ekstremalnych przypadkach cena może dojść do 70 tyś EURO/ha , ale normą są tam ceny 15-25 tyś EURO/ha.

Ceny ziemi w Polsce trochę zwariowały nie da się tego ukryć, ale ja znam miejsce w Polsce gdzie ziemia dochodziła w transakcjach do 120 tyś/ ha już w 2004 r., oczywiście ziemie I klasa, obrót prywatny w rejonie warzywniczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2062

jeszcze dwa, trzy lata i ceny ziemi spadną o 20-30%, złoto już mocno potaniało na giełdach (było 1900USD/uncja jubilerska, a jest 1200), teraz spada ropa,

pszenica była po 1tys., teraz jest 700, a pewnie będzie jeszcze taniej

na rynku obowiązuje zasada: nic wiecznie nie rośnie i nic wiecznie nie spada

 

ciekawostka: obecnie jedną z najlepszych (najmocniej rosnących) giełd na świecie jest giełda ... grecka!!

 

przyjdą chude lata w rolnictwie to i ziemia będzie tańsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

ricardo a co to za region u mnie dochodzi do 40-50 tys za ha bylem kiedys w takiej miejscowosci chelmce kolo radziejowato mowili ze ziemia u nich po 30tys ale nikt nie sprzedaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jeszcze dwa, trzy lata i ceny ziemi spadną o 20-30%, złoto już mocno potaniało na giełdach (było 1900USD/uncja jubilerska, a jest 1200), teraz spada ropa,

pszenica była po 1tys., teraz jest 700, a pewnie będzie jeszcze taniej

na rynku obowiązuje zasada: nic wiecznie nie rośnie i nic wiecznie nie spada

 

ciekawostka: obecnie jedną z najlepszych (najmocniej rosnących) giełd na świecie jest giełda ... grecka!!

 

przyjdą chude lata w rolnictwie to i ziemia będzie tańsza

 

 

ponoc złoto jest sztucznie zanizane bo najwieksi gracze teraz skupuja wielkie ilosci złota z rynku (chiny, indie, banki centralne itp)

takze z tym złotem to moze byc tylko zagrywka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Powiat inowrocławski, przetarg agencyjny, ubiegły tydzień. Ziemia dochodziła do 127 tys za ha. Głównie warzywnicy kupowali..

do waldemaros: ta ziemia jest oddalona od tych Chełmc k.Radziejowa o ok.4km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

no to ladnie jacek taka cena ze masakra ja tam bylem po amaca to mowili ze taka cena ale wcale nie musieli mowic ze to prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWEL0128    8

http://www.nbportal....-farmy-w-afryce

 

ziemia będzie coraz tańsza

ja jestem za tym aby ziemia była tańsza ale ten artykuł jest z 2009 roku i od tamtej pory sporo podrożała, a chiny wydzierżawili tysiące hektarów od Ukrainy w zeszłym roku i w tym roku ściągną rekordową ilość kukurydzy do siebie. Wszystko przez to że kraje rozwijające się jedzą coraz więcej mięsa a co za tym idzie popyt na pasze. Ziemi nie przybywa tylko ubywa pod infrastrukturę, moim zdaniem i tak jest droga a jak będzie jeszcze droższa to będzie stać nielicznych.

 

ventador jak jest na coś popyt to zawsze drożeje a nie tanieje nie pisz głupot, wystarczy znać podstawy ekonomi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1

Kolego PL01 wierzę w takie ceny jak piszesz w powiecie inowrocławskim tylko napisz ludziom którzy to czytają że tam idą do sprzedaży ziemie I i II klasa, wiesz nie którzy naczytają się i będą gdzieś tam w Polsce wołać po tyle za piachy :).

Co do cen ziemi w Danii mogę się zgodzić że w ekstremalnych przypadkach cena może dojść do 70 tyś EURO/ha , ale normą są tam ceny 15-25 tyś EURO/ha.

Ceny ziemi w Polsce trochę zwariowały nie da się tego ukryć, ale ja znam miejsce w Polsce gdzie ziemia dochodziła w transakcjach do 120 tyś/ ha już w 2004 r., oczywiście ziemie I klasa, obrót prywatny w rejonie warzywniczym.

 

Cały powiat inowrocławski to nie tylko I i II klasa ziemi, ziemie są bardzo różne. Ale oczywiście średnio można przyjąć, że ziemie są dobre.

 

Ostatnio czytałem informacje, że ziemia w NL nie zmieniła wartości w 2013 r wobec 2012. Średnia cena to 50 tys. euro za ha.

 

 

"ricardo a co to za region u mnie dochodzi do 40-50 tys za ha bylem kiedys w takiej miejscowosci chelmce kolo radziejowato mowili ze ziemia u nich po 30tys ale nikt nie sprzedaje"

 

Odnosząc się do tego wpisu waldemaros to w Chełmcach jest kilku dużych rolników kupujących ziemię nie tylko w swojej okolicy i płacąc blisko 100 tys. zł już dość dawno temu. Więc myślę, że cena 30 tys. to mocno zaniżona cena w zagłębiu warzywnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Ciekawe ile wtedy będzie płacić za 1ha kopalnia węgla brunatnego w tych okolicach, bo jak wiadomo na tych terenach występują pokłady tego surowca i kopalnia mocno interesuje się tym złożami. No ale to pewnie dopiero za jakieś 30-40 lat jak wyeksploatują złoże w Tomisławicach. Ziemia kupowana po 100tys za 1ha akurat spłaci się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1003    5

ja zgodziłem 5,25 ha obok domu w dwóch kawałkach które dochodzą do mojego pola za 77000, ale ziemia nie najlepsza jeden kawałek V/VI klasa a drugi III/IV woj. lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

pl01 bylem widzialem u tego jednego co ladowalem amaca na naczepe to ruch jak w rzymie parenascie ciagnikow i amac samojezdny akurat kopali buraki cwiklowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczmarjohn    0

Witam

Panowie chciałbym przypomnieć że za dwa lata kończy się embargo na zakup ziemi w Polsce przez zagranicznych rolników i uważam ze ceny wzrosną zdecydowanie do góry i to uważam będzie znaczna podwyżka każdych gruntów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1

saszeta - no i po co to obrażanie innego uczestnika forum? Ma swoje zdanie i szanuj je, Ty masz swoje i reszta forum szanuje je również

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję małej pomocy kogoś kto się zna na rzeczy. Przyszedł do mnie kupiec, który chce kupić ziemię pod żwirownię, sąsiadom dookoła proponuję po 30 tys/1 ha. Powiedzcie mi po ile chodzą w ogóle takie ziemie (nikt z Nas ani ja ani moi sąsiedzi nie robili badań, ale w najbliższej okolicy jest kilka żwirowni). Mam do sprzedania działkę o powierzchni prawie 1ha, próbowałem znależć coś tutaj na forum, ale tak sie rozpisaliście, że nie byłem w stanie się dokopać :-) Nie wiem czy lokalizacja ma jakieś znaczenie (?) Ale jak coś to woj. łódzkie, powiat łowicki. Nie wiem czy podałem wystarczającą ilośc danych, dlatego jeśli macie jakieś dodatkowe pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj