Runder

wykaszarka spalinowa co wybrać

Polecane posty

MFrolnik26    214

Ważne żeby nie zmieniać oleju, tylko cały czas taki sam używać, ja do nac-a leję olej husqvarny, 1:40 tak jak w instrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVBOL    0

Dokladnie, teraz Stihl to w 90% Chinczyk, ale jesli chce ktos za ladny napis placic 3 razy wiecej to nikogo nie bede powstrzymywal :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Pracowałem zawodowo (nadal pracuje w sezonie) husqvarnami i są to niezawodne sprzęty. W domu zajeżdzam model 335R który pochodzi ze stanów i ma wygodne uchwyty a w Polsce jest to model 333. Silnik to 2,2 KM i własnie nie kupuj wykaszarki o mocy mniejszej niż 2 KM !!! Zawodowo pracuję na 343FR i 345Rx i nie ma trawy której bym nie pokosił. Nie raz po prostu nie widać mnie z chaszczy a i tak daje rade z żyłką. Do domowego użytku jednak ta moc nie jest aż tak potrzebna i polecam Ci wykaszarkę o mocy nie mneijszej niż 2 KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

8 lat temu kupilem stihla 85, byla tylko raz na regulacji i wymianie filtrow i do dzis bez zarzutow, bardzo malo pali. Do ogrodu i podkosic w rzadku w malinach wystarczy i sam jej do tego uzywam. Zbiorniczek paliwa wystarcza po przejsciu 300-400m przy podkaszaniu rzadka w maliniach, zalezy jakie i czy duzo chwastow przy zylce 3mm.

 

3 tyg temu kupilem tez kosiarke wikinga bo stara juz slabo cykala to po 10 min pracy poszedl wielki dym z silnika, odwiozlem do serwisu, na nastepny dzien sprawdzili okazalo sie ze jakas srubka sie odkrecila w silniku zrobila dziure w bloku, caly olej wyciekl i zatarlo tlok. Na szczescie uznali to na gwarancji a koszt gwarancyjny dla nich mowili ze wyszedl 1100zl (: Teraz chodzi normalnie ale zdziwko bylo jak dym poszedl po 10 min od wlaczenia silnika (: Tylko wkurzylo mnie to ze z serwisu oddali mi ja niezle obtarto z obu stron, a przeciez nowa kosiarka i juz zeszpecona ): A co domocy to chyba troche sciemniaja, bo niby napisane ze ten viking ma 5.75 (brigs straton) konia a chodzi tak samo albo nawet slabiej jak moja stara z silnikiem tecumseha 3.5 konia kiedy byla w formie.

Edytowano przez sim200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Te "firmowe" pomarańczowe mają teraz bebechy chińskie - nawet stihl:) Ja 3 lata temu kupowałem i postawiłem na Japończyka (tak jak na auto;)

Moja kosa to ta Shindaiwa: http://www.shindaiwa...p=kosy&m_id=111

Sprzęt tańszy od przereklamowanych pomarańczowych a za to profesjonalny i ciekawy technicznie - dwusuw z zaworami, tzw. czterotakt... Inaczej się tym pracuje, nie trzeba trzymać na tak wysokich obrotach, w porównaniu do klasycznego dwusuwa pali też zdecydowanie mniej. Trwałość wg mnie zadowalająca przez 3 lata wykaszałem 2 razy rocznie chwasty zasadzonym lesie - 2,5ha + przydomowe tematy. Niedługo będę wymieniał piłę spalinową, teraz mam starą husqvarnę. Na 99% kupię Shindaiwe:)

Kup sobie 452s, super pilarka, mam taką w domu od wiosny, mój brat ma wcześniejszy model od 4 lat a znajomi robią zawodowo na takich pilarkach w lesie i też sa zadowoleni. Co do kosy to mam taką samą jak ty, już trzy lata i podobnie jak ty jestem z niej bardzo zadowolony. Zresztą mój szwagier sprzedaje i serwisuje między innymi Shindaiwę i ECHO, sprzedał ich już setki, głównie dla użytkowników profesjonalnych( ZULe, utrzymanie zieleni miejskiej itd) i naprawdę można powiedzieć, że jest to górna półka wśród kos i pilarek. Kto raz spróbował sprzętu z kraju kwitnącej wiśni nie chce już innym pracować...

Co do NACa to jest to poprostu hińska tandeta. Świetna jedynie w serwisie bo często się psuje, łatwo naprawia(wymienia się całe moduły) i przez to naprawy są w miarę kosztowne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YanYsz    6

Kup sobie 452s, super pilarka, mam taką w domu od wiosny, mój brat ma wcześniejszy model od 4 lat a znajomi robią zawodowo na takich pilarkach w lesie i też sa zadowoleni. Co do kosy to mam taką samą jak ty, już trzy lata i podobnie jak ty jestem z niej bardzo zadowolony. Zresztą mój szwagier sprzedaje i serwisuje między innymi Shindaiwę i ECHO, sprzedał ich już setki, głównie dla użytkowników profesjonalnych( ZULe, utrzymanie zieleni miejskiej itd) i naprawdę można powiedzieć, że jest to górna półka wśród kos i pilarek. Kto raz spróbował sprzętu z kraju kwitnącej wiśni nie chce już innym pracować...

Co do NACa to jest to poprostu hińska tandeta. Świetna jedynie w serwisie bo często się psuje, łatwo naprawia(wymienia się całe moduły) i przez to naprawy są w miarę kosztowne...

 

No i właśnie nadeszła chwila na zakup pilarki:)))

Czy ta 452s jest w miarę lekka??? Chodzi mi o to że moja stara husqvarna 51 jeszcze daje radę ale jest to ciężka pilarka dosyć i nadaje się bardziej do cięższej pracy. Zresztą wymaga trochę inwestycji a teraz mam do przecinki i okrzesywania trochę młodego lasu + prace związane z obcinaniem gałęzi z drzew przy drogach, rowach i tp... Więc wpadłem na pomysł żeby hsq zostawić do zadań specjalnych a kupić coś do częstszej lekkiej pracy.. No i chcę raczej czerwoną:) Nada się to 452S do takich zastosowań??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

No i właśnie nadeszła chwila na zakup pilarki:)))

Czy ta 452s jest w miarę lekka??? Chodzi mi o to że moja stara husqvarna 51 jeszcze daje radę ale jest to ciężka pilarka dosyć i nadaje się bardziej do cięższej pracy. Zresztą wymaga trochę inwestycji a teraz mam do przecinki i okrzesywania trochę młodego lasu + prace związane z obcinaniem gałęzi z drzew przy drogach, rowach i tp... Więc wpadłem na pomysł żeby hsq zostawić do zadań specjalnych a kupić coś do częstszej lekkiej pracy.. No i chcę raczej czerwoną :) Nada się to 452S do takich zastosowań??

Ja miałem właśnie husqwarne 51. Na jej miejsce weszła pilarka STIHL ms 250. Bardzo lekka i żwawa pilarka. Dziś jej już nie mam w produkcji pod oznaczeniem MS 250 ale jest jako MS 251


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez fd65
      czy są jakieś tarcze,noże lub coś w tym stylu dzięki czemu przy pomocy kosy spalinowej stihl FS 120 mógłbym kosic trawę na siano ? bo kosą ręczną nie umię a mam 40 arów na pochyłym sadzie i chciałbym to zebrać.
    • Przez michal97
      Witam.
      Posiada ktoś może kosę spalinową Florabest o mocy 1,8 km z Lidla?
      Jest to dobra kosa?
      Służyłaby ona do obkaszania traw wokół gospodarstwa czyli zbyt dużo pracy nie będzie miała.
      Jakiej jest ona produkcji? Bo widziałem na innych forach że niektórzy mówią że jest niemiecka jak większość rzeczy w Lidlu a niektórzy mówią że jest to składanka chińskich i japońskich części.
      Polecilibyście mi ją?
      Z góry dzięki za odpowiedź
    • Przez lancrolny
      Witam
      Jako że jestem tu nowy to troszkę o mnie. Jestem młodym rolnikiem, zajmuję się hodowlą bydła.
      W wolnych chwilach lubię połowić ryby, pochodzić po internecie.
      Mam następujący problem, jestem właścicielem małej działki o dużym nachyleniu. Nie chce tam jeździć traktorem więc pomyślałem o zakupie kosiarki listwowej jakiejś troszkę lepszej. Wiem że są jeszcze takie rotacyjne spalinowe ale nie wiem czy to zda rezultat. Możecie mi polecić jakąś kosiarkę lub inne rozwiązanie.
      Z góry dziękuje ^^
    • Przez Mati2812820
      Witam. Mam takie pytanie: Czy można dawać trawę królikom, którą się cięło kosiarką spalinową? Czytałem o tym na różnych forach i jedni mówili, że tak, a inni że nie... Dawał ktoś z Was kiedy swoim zwierzątkom siano po takiej kosiarce i czy one po nim nie zdechną ze względu na zanieczyszczenie spalinami, itp.?
    • Przez lukaszdra
      Witam mam prośbę czy mógł by mi ktoś doradzić kosę spalinowa sthil potrzebna będzie do koszenia badyli i wysokiej starej trawy cena do 1500 zł zainteresował mnie sthil fs 87 proszę o doradzenie mi dzięki wielkie pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj