Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Damianb89

Trzpienie kosiarki

Polecane posty

Damianb89    64

Witam mam kosiarke Z 042 i jak zauważyłem trzpienie kosiarki są po każdym koszeniu jagby piłowane czymść od góry. I tu moje pytanie nożyki tak wycinają trzpienie? A jeżeli tak to co jest tego powodem?

Damianb89    64

Niemam jak bo jestem na mobilnej wersji. Ale postaram ci się opisać. Ta główka trzpienia która wchodzi w otwór talerza jest z wierzchu jakby scinana delikatnie i niewiem co to powoduje nożyki? Jeśli tak to czemu?

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Marcin349
      Myślałem żeby poodcinać wszystko zostawić same koła i oś, opony może by założył od jakiejś osobówki szersze, felgi odwrócić żeby to trochę poszerzyć i na górę zrobić ramo tak gdzieś 180x2,5m a burty jakieś 0,5m co wy na to ? Przyczepka z wywrotem.
    • Przez mkowals1
      Witam,
      czy ktoś zakładał 12 noży zamiast 6 do kosiarki rotacyjnej polskiej o szerokości 1,65
    • Przez vitoma
      Czesc

Jakies 10 dni temu zaczłem powoli remontowac kosiarke Aedes AS3200 która zakupiliśmy w styczniu 2013 - do tej pory jej nie uzywalismy. Kosiarka sprowadzona z Niemiec przez czlowieka ktory pracował nia u Niemca.

Kosiarka była sprawna mechanicznie, ale osoba ktora ja sprzedawała pomalowała calosc pedzlem tuz przed sprzedaza. Cos tam było czyszczone przed pedzlowaniem, ale zostało duzo rdzy i generalnie wiadomo jak to wyglada powloka z pedzla. Dodatkowo 1 kółko było zgiete, wiec "zregenerowalismy" odrazu wszystkie 3szt.

Tak wiec - jak na ogol u mnie - rozbiórka, gruntowne czyszczenie/szlifowanie, epoksydy, akryle, szpachle, lakiery..itp. itd.

Tak to mniej-wiecej wygladało.

Nowe uchwyty do wezy hydro.

Wytarte rolki podkaszaczy- wytoczylismy nowe z samosmarownego poliamidu.

+ urwana sprezyna .

Nowa sprezyna dorobiona na wzór orginału w zakładzie Żywockiego w Warszawie.

Rura gruboscienna potrzebna do regeneracji kół.

Migomacik troszke się naspawał . Do takich akcji to juz by się przydał uchwyt chłodzony wodą.

No i efekt - prawie koncowy .

Bolce też trzeba było dorobić.

Potem była próba czy oby wszystko gra - a jeśli nie to na co zwrócić uwage przy remoncie.

Naklejki będa jak orginał a to dzięki szwagrowi oraz asharotowi B) .

Tu pekniete, tam zardzewiałe...

Częsci beda piaskowane, ale najpierw usunelismy z nich cała farbe tarczami listkowymi - żeby nie nabiło za wiele godzin na piaskarce .

Takie tam wzmocnienia z blachy 2ki . Widze ze pekanie tych osłon to standart w tym miejscu w Aedesach AS, na allegro był jakiś czas temu AS3600 i miał też nakładki w tych miejscach.

Potem odkrecanie 10tek srub, wybijanie młotami kilku sworzi i wałków no i jest- wszystko rozebrane do ostatniej srubki.

Niestety poprzedni "malarz" uzywał przed pedzlowaniem szlifierki ze zwykła tarcza do szlifowania- narobił w wielu miejscach wiele rys . Trzeba bedzie podkładować i pewnie troche szpachlować.

Takie ochronki lbów srub nozy ktos wczesniej wymyslił- całkiem sprytne bo lby nie scieraja sie i potem mozna je bezproblemu odkrecic kluczem.

Ja zrobiłem to troche ładniej i to na wszystkich 8 nożach a nie tylko na 4 głownych.

Łączniki przekładni niestety sa wytarte.

Później wyjątkowo "czysta i przyjemna" robota z myciem czesci ze smarów .

No i wszystko mam juz gotowe do piaskowania.

A to trzeba jeszcze wyczyscic, pomyc i spisać co kupić.

Korpus także już ogołocony z warstw farb.

Nowa osłona z otworem serwisowym Walterscheida.

No i nowy wałek Walterscheid W2200-25.

Teraz pytanie do was - gdzie kupie taka rure z frezem ? Potrzeba mi min. 50cm odcinek.

pozdrawiam
      Piotrek
    • Przez Maciek_0607
      Witam. Jestem tu nowy. Więc przepraszam jeśli zrobiłem coś nie tak
      Chiałbym uzyskać pomoc ponieważ mam zamiar kupić używaną kosiarke rotacyjną 165cm. Mam ursusa 3512 i niecałe 2ha łąki W związku z tym prosze aby ktoś mi podpowiedział na co mam zwracać uwage przy kupnie. Z góry dziękuje za pomoc