Zaloguj się, aby obserwować  
BenQ

Deutz Fahr DX 4.50

Polecane posty

BenQ    0

Witam ...co sądzicie o Deutz DX 4.50.Zalety? Wady ? Spalanie ? Na co zwrócić uwagę przy zakupie ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam. ja zawsze patrze na końcówkę wydechu, czy kopci, czy ma luzy na łapach i na stan wizualny typu stan siedzenia w kabinie czy jest wytarte czy nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal2511    6

zdejmij boczne osłony i sprawdź czy nie ma wycieków na silniku bo jak są to będziesz musiał rozbierać wszystko zdejmować głowice i wymieniać uszczelki z pod rurek popychaczy nie wspomnę o dokładnym myciu bo jak będzie się lało a pójdzie w pole to będzie się grzał i to dość mocno a jak będzie sucho to ciężko go jest przegrzać. jak będzie możliwość to sprawdź go pod obciążeniem gdyż mino że może być suchy to jest jeszcze wiskoza która też jest ważna a niestety tania nie jest. spalanie jak dla mnie bardzo małe przeliczając na zrobioną robotę to mniejsze niż c360 jak dla mnie. Zaletą jest osobny zbiornik hydrauliki zewnętrznej bynajmniej w moim Agroprima 4.51 (silnik i skrzynia to samo tylko rożni się wizualnie) jest nie wymieszasz oleju z skrzynia a to dość ważne w tych ciągnikach. bardzo dobra widoczność z każdej strony. wadą jest jak dla mnie trochę wolno reagujący podnośnik ( nie wiem czy każdy tak ma czy tylko mój ale jak dojeżdżasz do końca to musisz się zatrzymać i podnieś) szukaj z biegami LL czyli bardzo wolnymi rzadko ale się przydają. ogólne ciągnik godny uwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

Ja miałem okazje popracować DF Agroprima 4.51

Ciągnik mogę polecić tylko trzeba zwracać uwagę przy kupnie aby nie lał z pod uszczelnień tych rurek popychaczy bo je wymienić to jest mordęga. Silnik oszczędny, fajna kultura pracy, ma niezłego kopa, nie łatwo go zadusić, jak ktoś planuje pracować z turem to ten ciągnik nadaje sie idealnie bo ma osobny zbiorniczek na olej hydrauliczny.

Podnośnik szybko podnosi i ma niezły udźwig, jak na takie gabaryty jest dość zwrotny.

Mi osobiście co nie pasuje w nim to że wsteczny i pierwszy zakres jest na odwrót niż w innych ciągnikach, bo tu trzeba się przyzwyczaić ponieważ nie jest intuicyjnie umieszczony wsteczny.

 

http://olx.pl/oferta/traktor-deutz-fahr-dx-4-51-CID757-ID5NEWt.html#0fc79a4010

 

Ten ciągnik z linku mogę polecić bo nim właśnie pracowałem. Ostatnio miał wymieniane te uszczelnienia rurek popychaczy i przy okazji zregenerowane zostały głowice i wymienione i ustawione końcówki wtrysków. Jest także po wymianie wszystkich olejów i filtrów. Zostały też wymienione łożyska w zwrotnicach oraz uszczelniacze wałków do przedniego napędu. Jest też dość nowa pompa hydrauliczna, dzięki czemu tur i podnośnik działają szybko i płynnie.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BenQ    0

Ok dzięki :) a maskę łatwo rozebrać ? Są jakieś śruby czy są zatrzaski ?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal2511    6

Maskę żeby zdemontować to należy zdjąć komin który rest tylko nakładany nigdzie nie przykręcony zdjęć boczne osłony które są na zatrzaski z przody maski od dołu są dwie zawleczki które się wysuwa to maska się podnosi do góry jak w nowych ciągnikach a żeby ja całkowicie zdjęć to przy kabinie są po dwie śruby z każdej strony czyli łącznie cztery wykręcasz je i zdejmujesz całą maskę czyli od 5 do maks 10 minut roboty są tam jeszcze inne osłony silnika ale to też chwila i silnik jest odsłonięty.

 

Wiskoza to popularnie nazywany wentylator który chłodzi powietrzem silnik jest on napędzany mechanicznie z silnika przez dwa paski klinowe ale sterowany jest hydraulicznie zależy jaka temperaturę ma blok silnika jak pamiętam to ma on chyba cztery biegi jak nie będzie pracował na wszystkich biegach to mino ze może być silnik suchy to i tak będzie się silnik przegrzewał. ogólnie to silnik ma też czujnik (brzęczek) który jak silnik się przegrzeje to brzęczy lecz niestety nie w każdym jest on sprawny na przykład u mnie.

 

Jak johenek powiedział jest dość ekonomiczny. na wiosnę wywoziliśmy słomę ciągał dwie przyczepy ze słoma gdzie zabierał 36 belek średnio po 320 kilo belka to spalanie średnie na godzinę wyszło 6 litrów a zjedna przyczepa (22 bele) jak w żniwa zwożę w sterty to wychodzi 4,5-5 litrów na godzinę a jak podczepiliśmy pod niego rębak to 3,9 litra przy 1800 obr. ten silnik lubi wysokie obroty wiec nie ma co się przejmować spalaniem bo za dużego nie będzie. jest dość żwawy ale niestety brakuje mu półbiegu na podjazdach pod górki.

ogólnie polecam jak najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BenQ    0

Byłem dziś oglądać jednego deutza :D Szczerze ? :D Mechanicznie wszystko pięknie ładnie ...ale widoczność z kabiny nie za dobra ...a zależny mi na pracy turem ....a nawet łyżki nie było widać ..Ale zainteresowąl mnie jeden okaz ;) Landini 8880 ;) wstrzymam sie z zakupem ;) poczekam ..może będzie coś ciekawego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
    • Przez Kacpeer123
      Witam. Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem ciągnika deutz fahr agrotron 6.05 i chciałbym wiedzieć jakie są opinie na jego temat,  co psuje się najczęściej i jak jest z częściami. Z góry dziękuję za odpowiedź. 
       
    • Przez Michał6180
      Witam zastawiam się na zakupem kosiarki dyskowej deutz fahr na centralnym zawieszeniu powyżej 2010 roku mam już jedną na oku i chciałbym się zapytać czym się różnią dyski tnące na 3 nozyki od tych na 2 wady i zalety za wszelkie odp bardzo szokuje 
    • Przez DamianDF
      Witam. Może ktoś spotkał się z podobno sytuacja i jest w stanie coś podpowiedzieć.
      Mianowicie, posiadam deutza fahra 5110G z adblue, którego zabrakło kilometr od domu. Po uzupełnieniu adblue w domu cały czas świeci się trójkąt (żółte ostrzeżenie z wykrzyknikiem) i dioda od adblue, w żaden sposób nie mogę tego wyłączyć, nie kasuje się to też kiedy odlacze prąd. Ktoś coś jest w stanie podpowiedzieć? Czy wgl można z tym jeździć, czy można jeździć bez adblue. Pozdrawiam 
    • Przez sebo92
      Witam. Chciałem się dowiedzieć opinii użytkowników na temat tego ciągnika. Konkretnie interesuje mnie roczniki 1990-1993 ze skrzynią 18x6 z jednym polbiegiem. O silniku wiem, najbardziej interesuje mnie skrzynia i hydraulika. Naprawiał ktoś taką skrzynie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj