Famer21

Pogoda a żniwa 2014...

Polecane posty

Famer21    6

Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolandVip    0

u nas jęczmienie zimowe mają już złoty kolor w przyszłym tygodniu desperaci pewnie pojadą kombajnami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7958

zimy nie bylo to i lata nie bedzie. 24* to i tak cieplo jest u Ciebie u mnie po 18 , ogolnie czerwiec zimny bo to co tam bylo ze 3 czy 4 dni cieplej i pogody to sie nie liczy. Co bedzie dalej ? portal Twoja Pogoda w prognozie dlugoterminowej pisal o upalnym lipcu i sierpniu , jak i rowniez suche maja byc te miesiace, czytalem to tydzien temu, ciekawe czy przeredagowali czy nadal tak przewiduja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad004    7

u mnie dzisiaj już byli żeby za tydzień jęczmień kosić już praktycznie żółty. deszczu za bardzo nie widać wczoraj padał tylko przelotnie temp ok 20 stopni


Valtra-Power Partner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7958

no na slasku tam troche inny klimat , zawsze bylo cieplej jak w innych czesciach kraju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasek    7

U nas w górach to zimno i wieczne przelotne opady i nie zbyt widzi mi się na poprawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

U nas w piątek 27.06 planują kosić jęczmienie. Sąsiad był pytać czy jeśli bedzie pogoda możemy wyjechać.. W sumie nie pada, słońce tam jakieś świeci, ale ciepła brak.. I tak musi słońcem "przystelić bo co to za młucenie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

@rolnikbizon, a jak ten twój bizon stanie w środku pola ?? to dopiero będziesz latał jak wszyscy będa kosić na około... więc tak nie zachwalaj... ;) bo nie przewidzisz wszystkiego...

 

odnosnie pogody.... to jest tragedia... u nas (W-M) to co nie którzy to nawet pierwszego pokosu nie pokończyli... jak w żniwa będzie po 2-3 dni pogody i nie bedzie mocno padać to po trochu będzie się krasc z pola.... tylko najgorsze, że te cwaniaki z punktów skupu będa leciec po cenie za wilgotność... ;[ i na pewno dla nich taka pogoda to istne "żniwa"....


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już się o tym dowiedziałem jak zeszłym roku mi stanoł na środku pola bo silnik się zatarł a pogoda była a też było bieda kombajn ściągnąć więc coś już o tym wiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Tylko jak bizon nawali w polu to do sklepu i polu zrobiony, godzina- dwie i jazda dalej. A jak dżon nawali to hol i 3 dni na części czekasz, nim zrobisz to bizon już obkosi. Sam mam dżona to wiem.. Niebieski bizon moim marzeniem. A pogoda co 2 dni leje i woda stoi na polu w jęczmieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

To Ci co nie mają swojego sprzętu,albo mają krótki urlop na żniwa dostaną sr**zki ^^

 

Żebyś wiedział. Ja mam 3 tygodnie, mamy własny sprzęt, ale to i tak w 3 dni do późnej nocy ledwie się człowiek wyrabia.. Co z tego, że jak jest w tygodniu ładnie jak załamanie pogody w weekend, popada, zleje i trzeba czekać 2 dni (wiatr i słońce) bo inaczej nie ma co wjeżdżać w pole.

Kiedyś było tak, że te 2-3 tygodnie była pogoda po 28-35stopni, w nocy lekka burza, lekkie ochłodzenie do 20paru stopni i wszystko wyschło do wieczora i już szło jechać wieczorem czy rano a drugi dzień i wtedy nie dość, że czlowiek pokosił swoje to jeszcze połowe wioski, bo był czas, a teraz pogoda się robi i ludzie przychodzą żeby kosić, ale no...swoje ledwie zaczęte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

ja mam E516, to z paskami łożyskami nie ma problemu... ale jak coś więcej to juz problem... całe szczęście że mam jednego gościa co dwa 516 rozebrał... to ma gdzie się zaopatrywać w razie czego... ;) ale już się zastanawiam nad drugim kombajnem na 50-100 ha ;) bo wiem ,że długo nie pociągnie ten kombajn... puki silnik się kręci to bedzie chodził... ;)

Jak jest jeszcze tydzień pogody to jakoś da się rade naprawiać i kosic.. ale jak co drugi dzień pada to troche człowieka irytuje...

 

Też wiem coś na temat usług... nam kiedyś silnik w bizonie staną na samym początku żniw...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7958

deszcz irytuje ale jak cos nawali i akurat popada to przynajmniej jest czas naprawic i przejrzec ewentualnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez agrofoto
      Kiedy rozpoczynacie żniwa 2015? Jak pogoda w Waszych regionach? Kiedy spodziewacie się początku żniw? Pierwsze zdjęcia w galerii z tego roku już są, tyle że z Węgier, a kiedy u nas?
    • Przez anka899
      Jaki poplon posiać po żniwach dla krów mlecznych w kiszonkę?
    • Przez JaguarAgro
      Witam 
      Na najbliższy sezon planuje kupić nowy kombajn bo hektarów przybywa a E -512 już nie daje rady , więc prosił bym Was o wszelkie opinie na temat tych dwóch kombajnów. Który był by lepszym wyborem ? solidniejszy ? itp :-)  
    • Przez bizonbs
      Witam wszystkich forumowiczów. W ostatnim czasie w mojej okolicy jest ogromny popyt na usługi kombajnem. Przykładowa cena za Bizon z056 to 350zł/h. Zastanawiam się nad kupnem kombajnu z przeznaczeniem jedynie na usługi. U siebie mam tylko kilka hektarów zboża. Mam własny budżet 60 tys. Nie chcę jednak pakować się w kredyty i brać coś większego. Co możecie polecić? Bizon? Czy coś innego. Od razu zaznaczam że kosa max 5,2m, no i sieczkarnia musi być. Nie wymagam cudów. To ma działać a nie wyglądać, o wygląd ja już zadbam . Proszę o pomoc.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj