Gość

Case maxxum130 czy new holland t6140

Polecane posty

Gość   
Gość

Który ciągnik jest lepszy case cz nh i jaka jest cena za taki ciągnik z turem case maxxum 130 lub nh t6140

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

te traktory to są praktycznie kopie. Podobnie jak jeszcze steyr. Składane z tych samych elementów, tylko ewentualnie maski i delikatnie kabiny sie różnią. Mechanicznie praktycznie to samo. jedyne różnice sa w wyposażeniu fabrycznym. nh zwykle są wyposażone najbiedniej, case tak średnio a steyery sa kreowane na marke premium.

Co nie znaczy, ze w rozmowie z dealerem nie mozna sobie zażyczyć w pełni wypasionego new hollanda (który jednak o dziwo moze wyjść w konsekwencji drożej niż case czy steyr)

 

Z tym, ze case i steyery składają w Austrii, a nh w Wielkiej Brytanii. (austriacki montaż ponoć dokłądniejszy niż brytyjski)

 

co jeszcze widzę, ze za bardzo nie odrobiłeś lekcji, bo te traktory które podałeś, to nie są swoje odpowiedniki.

odpowiednikiem maxxuma 130 jest t6,160

a maxxum 110 to t6.140.

 

róznica bierze sie stąd, ze case (i steyry) nawiązują w nazwach modeli do mocy rzeczywistej, natomiast new hollandy do mocy maxymalnej osiaganej tylko w okreslonych sytuacjach, jak komputer silnika zezwoli (tzn w transporcie na szybkich biegach i w pracy z wałkiem)

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

Case a NH to nie są praktycznie kopie, tak by można powiedzieć o np, audi vw i skodzie, niby to samo a jednak inne.


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

no to jedziesz: czym sie różnią? oprócz logo w oprogramowaniu kabiny/ maski i innych pierdółek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

ty chyba nie widziałeś Maxxuma MC w środku ?


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a jaka jest cena

 

a jaka jest cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

no i czym on sie niby różni od nh?

 

podobnie jak w maxxumie mozesz miec biedną wersje podstawową i bogatszego multikontroletra, tak w nh sa wersje bez elektrozaworów i z elektrozaworami i licznikami na słupku

 

tylko tak jak wspomniałem wcześniej, nh czesciej sprzedaje sie w biedniejszych wersjach (stad pewnie spotykałes same zwykłe) a case w multikontrolerze.

 

Ba powiem wiecej, nh nawet zdarzaja sie dosc czesto ze zwykłą skrzynią (nie elektrokomand), co sie w case/steyrach bardzo rzadko zdarza, ale jakbys sie uparł, to też mozesz zamówić.

 

edit

co do cen, zaczynaja sie (juz do zapłącenia po negocjacjach) 0d 200-210 netto za podstawowe wersje bez tura.

po dokłądniejsze ceny to juz musisz isc do dealera

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A new holland t6140 ile ma km 143 czy 110 bo nie wiem podają te moce że na ich stronie jest ich aż 4 :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

110KM (to jest to samo co maxxum 110)

 

143 to on ma z tym dopalaczem (przy pracy z wałkiem przekazu mocy i przy jeździe na szybkich biegach (w transporcie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

rużnic jest sporo wystarczy pobrać od dealera szczegułową oferte i bedzie już widać mniej więcej jakie to, chociażby nośności osi w case są wieksze jak w nh, NH serii T6 nie zamówisz z zegarami na słupku, to samo sie tyczy elektrozaworów które są dostepne dopiero ze skrzynia bezstopniową gdzie w case na skrzyni 16/17x16 można je miec w wersji multi, w nh przy skrzyni 16 pompa hyd jest 80l w standrdzie a w case 113l, inny jest trochę podnośnik, osprzęt silnika też może być inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

to tylko świadczy o tym, co napisałem wyzej: traktory nadal są składane z tych samych części, tylko steyr/case są pozycjonowane wyzej.

JAk bym sie uparł, to mógłbym zamówic u dealera case ciągnik z tą słaba osia, hydrauliką 80l słabszym podnosnikiem itp i wówczas dostałbym kompletną kopie nh

 

Być moze w drugą stronę jest ciężej (tego nie wiem)

w kazdym razie jeszcze niedawno szło kupić t6 z elektrozaworami, moze ostatnio coś zmienili z polityką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ile kosztuje case maxxum 130 z turem bo chodzi mi o ciągnik 130 KM głuwnie będzie pracował z pługiem unii 4 agregatem 3 m no i chodzi mi też o ładowacz czołowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

jak chcesz traktor i do tura i do inych robót, to na twoim miejscu mocno bym sie zastanowił nad kubotą m135gx

 

ten traktor, chyba jako jedyny z zachodnich ma przednią os nie na klałach, a na przekładni stożkowej, przez co zawraca on praktycznie w miejscu.

I wcale nie przesadzam, bo przejechałem sie nim na jeżdzie próbnej,

Dostałbyś go za 220 netto plus tur (tu zależy jaki bys chciał, bo deaerzy oferuja albo orygiały, albo jakies francuskie, albo polskie. to juzbys mmusiał isc i pogadać na miejscu niech ci wycenią.

 

Porównanie w tym zawracaniu mam, bo rok temu kupiłem sobie steyra profi 6125 (odpowiednik maxxuma 125 i i t6.(bodajze)165.

I jak przywieźłi mi traktor, to on tak tragicznie skręcał, ze podwórko było mu za małe zeby zawrócić. Potem coś wyregulowali i jakos sie mieszcze, ale i tak cuców nie ma.

A pracy z turem sobie nim nie wyobrażam.

 

Pozatym wszystkie te casy/steyry/ nh maja jedną, ale dla mnie kolosalną wadę- skrzynie biegów. W cieżkiej robocie tak ona jęczy/ piszczy/wyje, że dosłownie wścieklizny mozna dostac. Silnika nie słychać, tylko skrzynie. Po całym dniu pracy ma sie serdecznie dosyć.

 

Gdybym wiedział to przed zakupem, to w życiu bym sie nie zdecydował na ten traktor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

To nie skrzynia wyje tylko przepływający olej to raz a dwa to ze most stozkowy nie nadaje sie do tura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

a olej którędy przepływa jak nie przez skrzynie?

a z resztą nie ważne co- ważne że hałasuje i irytuje.

 

Tak jak napisałem, traktor kupiłem i bede nim jeździł, ale gdybym mógł cofnąc czas i wiedziałbym to co wiem teraz, to na pewno nic bym z cnh nie wziął- właśnie ze względu na tę skrzynie.

 

ps

dlaczego niby most stożkowy sie nie nadaje do tura?

to kubota o tym nie wie montując fabrycznie tury?

 

ps

nie patrz przez pryzmat mtz (bo pewnie to robisz). To nie to wykonanie i nie ten materiał.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

A z jakiego masz rocznika? Znajomy ma ten sam problem z nh T6.165. Na gwarancji to reklamował i mu mówili że te typy tak mają. Ja mam T6030 i jest o niebo ciszej jak porównujemy. Niby do boosta skrzynie EC poprawili żeby była mocniejsza i tak im się ta poprawka udała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

produkowany ma maju 2013.

 

u mnie tez chłopaki z serwisu mówią, ze tak ma być i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sonak    0

kiedyś gdzieś czytałem że można jakiś dodatek do oleju wlać i że ciszej jest ale to z 500 kosztowało. Gdzieś to na tym forum widziałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

bajka.

pytałem serwisanta i mówieł, ze takie coś nie istnieje.

A jeśłi ktoś próbuje to sprzedawać, to z pewnoscią jakis oszust-cwaniak i nie poleca ządnych wynalazków wlewać, bo moga zaszkodzić zamiast pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja myślałem też o zetorze forterra 140 hsx z turem ale raczej przekonuje mnie case bo kabina jest bardziej komfortowa zetor kosztuje z turem 250 tys brutto ale nie wiem jaka cena maxuma 130 albo 125

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrychaV    0

Jeśli kupujesz nowego to sie również zastanów nad maxxum cvx ( nowy model na bezstopniowej skrzyni)my w cvx mamy bezstopniową i tylko polecić. A tato jeżdził maxxumem cvx to mówił że lepiej sie nie da dopracować skrzyni, komfort jak w Vario w Fendt,, prędkość 50km/h i sie jedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
    • Przez Rafalk1990
      Witam, potrzebuję lewe drzwi oraz dolny wałek pedny łączący skrzynię z przednim napędem do Case 845 XL orientuje się ktoś gdzie dostanę używki. Dzwoniłem już do agrofarm i łódzkie Ktery może będą mieli trzeba czekać, ktoś z was zna kogoś jeszcze? Może znacie jakiś zakład który jest w stanie taki wałek dorobić?
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez kuba5150
      Szukam mechanika który zna się dobrze na serii case maxxum 51.. z pomorskiego. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj