Skocz do zawartości

Polecane posty

kaseton    2

Witam, kupiłem nie dawno ursusa c 330, gdy wkręce tą plastikową koncówke do bloku skrzyni co się przykręca na nią ten pancerz od linki mth to nie wskazuje obrotów, wskazówka ani nie drgnie. Dopiero gdy skróciłem koniec tego plastika co wchodzi do bloku skrzyni i zakleiłem go klejem to od wtedy jest. Czy to wina tego wałka co wchodzi do ślimaka? Czy takie szajskie linki robią

kaseton    2

Ok dzięki za odpowiedź, a da się go zmienić bez rozpoławiania traktora?

I mam jeszcze pytanie, u mnie żeby włączyć pompe hydrauliczną trzeba tak mocniej popchać, nie tak jak wałek wom, bo wom lekko wchodzi.

Włączam to oczywiście jak jest włączony 2 stopien sprzęgła

Wiadomość z agroFakt.pl

tomn95    14

Może ktoś z was mi pomoże. Dziś przy oryginalnym obrotomierzu ułamała mi się wskazówka ponieważ przez pewien czas było słychać piłowanie i wskazówka przekręciła się dookoła i zawadziła o ten ogranicznik. Pojechałem kupić nowy. W agromie mieli tylko KOR więc byłem zmuszony go kupić. Po założeniu go wskazówka wolno reaguje na gaz a w dodatku chyba zaniża obroty. Czy da się coś z tym zrobić? Czy da się wymienić w starym obrotomierzu  z nowego ten element w który wchodzi linka ?

Roki212    83

KOR to badziew właśnie zaniża lub zawyża obroty ...

U sąsiada pokazywał 2200 obr a tak na prawdę było 1800 obr, przy max obrotach zamiast 2400 ten z KOR zamykał licznik.

Nic nie wykombinujesz jak masz możliwość zwróć go i tyle. Zamów sobie w necie oryginalny Mera

http://allegro.pl/licznik-motogodzin-mtg-c330-c360-fabryczny-ursus-i5707356212.html

tomn95    14

Bylem dzis drugi raz w agromie i okazalo sie ze byl jednak ten licznik mera tylko drugi sprzedawca wczoraj go nie widzial. Wymienilem kupilem linke i zobaczymy. 12 miesiecy gwarancji do czegos zobowiazuje.

m3tysek    0

Witam. Pękła mi linka obrotomierza po 6 dniach od wymiany...... zaraz czas na pryskanie rzepaku a tu nie widać obrotów a na słuch to wiadomo:D jakie jest pryskani..... jest możliwość wymiany jej bez rozpoławiania ciągnika na  pół? linka strzeliła tak jak zawsze przed samym kwadratem przy sprzęgle. Przeszukałem całe google i nic może ktoś ma jakis sposób na c328 na wyciągniecie kwadrata bez rozpoławiania  ciapka, myślałem zeby na linke dać jakiś klej do metalu i ja wsunąć co wy na to??? jest szansa prosze o pomoc z góry dziekuje 

m3tysek    0

A po co rozpoławiać ciągnik do wymiany linki ??

A jaki masz sposób na wyciągnięcie kwadrata linki ? linka urwała się na samym dole kwadrat został na dole to nie c330 tam jest inaczej z tego co wiem.... w c328 niby trzeba rozpołowić ciapka chyba, że macie jakiś sposób. Nasmarowałem linke klejem do metalu i ją włożyłem ma nadzieje ze rano kwadrat wyjdzie jutro z ranca..... Czekam na wasze sposoby wyciągania kwadratu:D

Edytowano przez m3tysek

m3tysek    0

Też tak myślałem na początku ale za mała średnica jest rurki w którą wchodzi linka żeby coś tam włożyć, jutro spróbuje włożyć wiertło i może się uda jakoś delikatnie nawiercić i wyciągnąć razem z wiertłem, ale marne szanse;/ coś czuję, że będzie trzeba rozpoławiać ciapka;/

Magnes neodymowy . Ale jak już włożyłeś linkę z klejem to magnes nic nie da. Powiem ci że nie mam c328 i nie wiem jak tam jest podłączone . Ale logicznie myśląc to musi linka iść do przekładni ślimakowej na silniku . Jeżeli taka przekładnia jest to trzeba by było ją odkręcić i dopiero się męczyć . Pewnie trzeba by było rozebrać tą przekładnię żeby usunąć fragment linki .

m3tysek    0

W c330 jest całkiem inaczej nie trzeba rozpoławiać ciągnika żeby linke zmienić widziałem u sąsiada jak to robi małe szczypce śrubokręt i kwadrat wyciągnięty a w c328 linka jest dłuższa i nie widać kwadrata. Decyzja podjęta w czwartek ciapek na pół dzięki za pomoc ale bez rozjechania ciągnika sie nie da. Dlatego to zmienili w c330 Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez bartekm66
      witam
      mam problem z obrotomierzem - licznikiem motogodzin w moim zetorze 7045
      otóż obroty wskazuje normalnie ale motogodziny to różnie czsami potrafi "zaciąc się"i nie pracowac przez 10 i wiecej godzin a czasami kręci jak szalony
      czy jest to wina samego licznika czy tez może pradniczki przy silniku
      miał ktos taki przypadek ???
    • Przez Rafal8888
      Witam mam taki problem, zmieniałem silnik w kombajnie i mam założony od stara i tam jest inne wyjście na wałek napędzający prądniczkę obrotomierza w starym miałem na czworokąt podobny jak przy kluczach nasadowych, a w pompie która jest w nowym silniku ma wyjście na obce pióro a pompy nie przekładałem bo w nowym silniku tez były dwa smoki a zapomniałem sprawdzić wyjście na napęd prądniczki. Zmiana pompy nie wchodzi w grę ponieważ to się wiąże z wyjmowaniem silnika co byłoby czystym absurdem. Ma ktoś jakiś pomysł jak to ogarnąć? Z góry dziękuję.
    • Przez mikipost
      Witam,posiadam Clasa 98s maxi z 92r. Mam problem ze wskazaniami obrotów silnika.Obrotomierz zaniża mniejwiecej o połowe obr. Natomiast podczs jazdy nie przełancza mi na predkosc jazdy tylko cały czas pokazuje obroty silnika.Z góry dziekuje za pomoc w rozwiązaniu zagadki.
    • Przez gajor01
      Witam możecie mi powiedziec gdzie znajduje sie czujnik od obrotomierza w tym ciągniku.Bo Ciagnik najpierw o dziwo nie chciał zapalic a jak zapalił to zaczeła wzkazówka skakac.A jak cos to nie wina akumulatora bo kreci bardzo dobrze teraz
    • Przez andrzej207
      Witam potrzebuję pomocy w sprawie alternatora i obrotomierza ponieważ ładowanie i obrotomierz zaczyna działać dopiero (zaskakuje) po dodaniu gazu do oporu wtedy działa poprawnie według mnie przyczyna tkwi w alternatorze tylko nie wiem czy w diodach czy regulatorze szczotki dobre sprawdzone jest kilka podobnych tematów ale wszędzie brak konkretnych odpowiedzi,Może ktoś rozwiązał ten problem i podzieli się wiedzą .