Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
darekalf    0

tyle co doczytałem to że taki ślimak od 60 podczepia sie pod wałek pompy tylko że coś trzeba dorobić i przerobić i było by fajnie jak ktoś może by dał zdjęcia takich przeróbek

seweryn20    575

A rozumiem. W 60-ce licznik bierze naped od wałka rozrządu a on robi tyle samo obrotów co pompa wtryskowa. Musisz ten ślimak po prostu jakoś zamocować do pokrywki na kole ząbatym pompy i połączyć go z pompą.

darekalf    0

jak dobrze mi sie zdaje to po odkręceniu nakrętki śruby pod pompką ukaże kręcący wałek tylko jak to połączyć żeby nie było bicia i sie to wszystko trzymało kupy??

ktoś pisał o jakimś sprzęgle żeby dorobić, ale zdjęcia bardzo by pomogły albo jakiś filmik na youtube

ogólnie to nie znalazłem kompletnej przeróbki tylko szczątkowe informacje i zero zdjęć

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wyczyśc zegar w środku. Pozbierz i wyczyśc. Godziny dobrze lecą tylko wskazówka szaleje. Godziny nie są zależne od wskazówki. A stara linka pewnie sie ślizgała na tych końcówkach i dlatego były małe obroty

izydor6280    464

mialem nie pisac, no ale bardzo mnie zaciekawilo jak to mth niezaleznie so nabijane

moze mi kolega to wyjasni bo przez cale zycie myslalem ze ta linka napedza wskazowke, a wskazowka licznik, ale widze ze u niektrych jest jakis dodatkowy kabelek czy linka ktora nabija mth :lol:

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Linka połączona jest bezpośrednio z takim walkiem który zakończony jest okrągłym magnesem a przed nim jest osadzony ślimak. Na walku licznika mh jest ślimaczyca czy ślimacznica, wiecie o co mi chodzi. Tak wiec przez przekładnie ślimakowa mamy połączoną linke z licznikiem mh. I to nie moze mieć poślizgu a wiec oszukiwać. A co do wskazówki to jak juz wcześniej wspomniałem na końcu walka od linki jest okrągły magnes. Na osi wskazówki jest malutka sprężyna taka jak w zegarkach i blaszane kółko o szerokości mniej więcej 1 cm. Gdy wszystko jest złożone magnes obraca sie w tym blaszanym kółku, ale dlatego że kółko ma minimalnie większą średnce, magnes nie ma możliwości ocierania sie o to kółko. W chwili uruchomienia silnika magnes zaczyna wirować. Razem z magnesem wiruje pole magnetyczne, które zaczyna obracać to kółko połączone ze wskazówką. Gdy magnes obraca sie powoli, wytwarza niewielką siłę, wiec wskazówka zostaje utrzymana przez sprężyne przykładowo na wartości 500obr. Ale gdy zwiększyny obroty silnika, a tym samym magnesu zwiększy sie siła obrotu pierścienia i sprężyna zostanie bardziej rozciągnięta wskazując obroty 1000. Tutaj nie mamy bezpośredniego połączenia elementów tak wiec jakieś zanieczyszczenia mogą powodować zwiększenie siły potrzebnej do wychylenia wskazówki i mamy gotową niedokładnośc wskazania. Mam nadzieję że coś z tego zrozumieliście. Mam gdzieś stary obrotonierz, jak mi najdzie na oczy to go rozłoże i dam zdjęcia. A jeszcze rada dla szanownego kolegi izydora. Jak sie nie ma pojęcia jak coś działa to sie nie poprawia innych...

Edytowano przez mlodymechanik

asharot    175

Trochę źle sformułowałeś temat postu.

Obrotomierz może źle pokazywać liczbę obrotów,ale mtg zawsze będzie pokazywał dokładnie.

bobytempelton    158

Ja spotkałem się z problemem typu że linka była zwichrowana-krzywa czy tam wytarta i obrotomierz szalał, nawet gdy poruszało się pancerzem linki na pracującym silniku to inaczej pokazywał, po zakupie nowej linki z pancerzem problem zniknął B)

2xandrzej360    63

kurcze tez mam ten problem mechanizm mi nagle przestał działać jutro spróbuje zaklepać linkę tak jak tu radzicie i zobaczy się czy uda się usunąć awarie bez rozpoławiania....

Maniek101    102

Witam, kupiłem nowy licznik motogdzin Mera ( ten za 80 zł :) ) Bo w starym odpadła wskazówka. Po założeniu nowego i podłączeniu linki obroty falują, na wolnych obrotach raz jest 800 a za chwile spada na 0 i tak w górę i w dół. Tak mi się też właśnie robiło w starym i chyba przez to urwało mi wskazówkę. Co to się dzieje? Ten plastikowy korek co się w skrzynie wkręca mam obcięty w pół bo mi obrotów nie łapało, czy to ma coś wspólnego że obcięte jest? Czy to coś innego? :)

Maniek101    102

a jest możliwość naprawienia przekładni bez rozpoławiania bo za dużo roboty by było. Jak wyciągnę linkę z zegara to się kręci ale tak jak by trochę nie równo

Maniek101    102

linkę jak wyciągnę z osłony to wygląda ok, spróbuję jeszcze inną linkę i ten korek w skrzyni może wymienię bo ten jest obcięty :)

ukasz    58

Chciałbym zobaczyć jak w 5 min rozpoławiasz ciągnik zmieniasz przekładnie i skręcasz go do kupy :o

Maniek101    102

No to pewnie trzeba będzie rozpoławiać na sprzęgle, tylko co trzeba po drodze zdemontować? Maska, zbiornik paliwa i ta skrzyneczka, drążki, co tam jeszcze trzyma? Jakieś kable czy coś? Może bym też zobaczył w jakim stanie są zębatki w skrzyni, tylko żeby się do nich dobrać co trzeba rozebrać oprócz rozpołowienia?

A i jeszcze po rozkręceniu na połówce pewnie wypadnie docisk i to wszystko się nie poprzestawia? Bo sam jeszcze tam nie zaglądałem :)

ukasz    58

Do rozpołowienia na sprzęgle wystarczy rozłączyć drążki, cięgło gazu przewód od aku do rozrusznika i parę przewodów(światłe itp.) Zbiornik i skrzynka zostaje tylko zbiornik od kolumny musisz odkręcić, zdjąć trzeba tylko maskę i jeśli masz kabinę to musisz zdolną część odkręcić. Nic nie wypadnie po rozkręceniu. Do wymiany zębatek rozpołowienie na sprzęgle nic Ci nie da

Maniek101    102

To się może zapytam od razu tutaj, wyje mi coś ewidentnie w skrzyni... tylko i wyłącznie na 3 i wstecznym biegu, jaka może być tego przyczyna? Wyrobione zębatki tych biegów?

lukasz222    2345

U mnie oba ciapki na 3 zawsze chodzą nieco inaczej, zn. wydają inny dźwięk z takim lekkim wyciem, na wstecznym też to troche słychać bo dochodzi koło zębate pośrednie i może przez to. Zauważyłeś to niedawno czy już dłuższy czas tak chodzi?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się