Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
c330ursus    1

Mam obrotomierz w ursusie C-330 i przełamała mi sie w nim skazówka mam już nową ale nie wiem jak rozebrać obrotomierz. Jest tak kilka śrubek powiedźcie które wykręcić żeby czegoś nie urwać ani nie rozebrać za dużo :D Głównie chodzi mi o zdjęcie plastikowej pokrywy tylnej. :D

:D

quercus    7

A jaki masz obrotomierz ?? ten stary biały z prędkościami czy ten czarny ??

,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Wiadomość z agroFakt.pl

quercus    7

No ja mam też czarny ale trochę inny. Chciałem kiedyś kupić taki jak były stare z prędkościomierzem to nie było już. Nie produkują a szkoda.

c330ursus    1
No ja mam też czarny ale trochę inny. Chciałem kiedyś kupić taki jak były stare z prędkościomierzem to nie było już. Nie produkują a szkoda.

Ja też mam trochę inny ale podobny do tego co dałem w linku :D

No z prędkościomierzem nie produkują ale te czarne produkują bo widziałem kiedyś w sklepie :D

Wracając do tematu to wiecie jak ten obrotomierz rozkręcić ^_^ tak żeby nie zepsuć ^_^

quercus    7

Co do śrubek jutro Ci powiem wezmę sie za nasz popsuty :D Ale taki czarny z prędkościomierzem ??

kposy    1

Ja sie dołączam ....wczoraj popsul mi sie licznik motogodzin ale obrotomierz dalej dziala...co jest przyczyną?linka czy wymienic zegar?

quercus    7

@kposy musisz wymienić zegar. Linka jest OK skoro działa obrotomierz.

c330ursus    1

To jest mój obrotomierz :D Wskazówka jest cała ale tylko tak widać, bo jak się podniosą obroty to jedna część idzie do góry a druga zostaje w miejscu :D

karola44    1

:)

To jest mój obrotomierz :D Wskazówka jest cała ale tylko tak widać, bo jak się podniosą obroty to jedna część idzie do góry a druga zostaje w miejscu :D

Wlasnie rozbroilem taki ale od 360. Aby sie do niego dostac trzeba najpierw rozdziewiczyc ta obwodke przy szkielku. Poodginac krawedzi ei sciagnac szkielko. Potem od dolu sa 2 male srubki zalane kitem. Jak te odkrecisz to wyciagniesz caly obrotomierz. W srodku standard czyli ruchomy magnes napedzany ilna i przekladnia dla liczydla. Wszstko trzyma si ena 2 wkretach w palstiku. Mimi to trzeba ostroznie to jednak delikatny mechanizm wychylowy.

Ps wlasnie moj wmontowalemw deske rozdzielcza od kadeta. Zamiast oplowskiego predkosciomierza.

quercus    7
:)

Wlasnie rozbroilem taki ale od 360. Aby sie do niego dostac trzeba najpierw rozdziewiczyc ta obwodke przy szkielku. Poodginac krawedzi ei sciagnac szkielko. Potem od dolu sa 2 male srubki zalane kitem. Jak te odkrecisz to wyciagniesz caly obrotomierz. W srodku standard czyli ruchomy magnes napedzany ilna i przekladnia dla liczydla. Wszstko trzyma si ena 2 wkretach w palstiku. Mimi to trzeba ostroznie to jednak delikatny mechanizm wychylowy.

Ps wlasnie moj wmontowalemw deske rozdzielcza od kadeta. Zamiast oplowskiego predkosciomierza.

Ale to ująłeś :D. Popieram też dzisiaj swój popsuty rozebrałem. Tylko rób to naprawdę z wyczuciem ja wyrwałem tego jednego wkręta :D

Adik_ziel    3

hmmm co ty robiłeś że ci sie wskazówka urwała ;O? chyba że ze starości :D Musisz ostrożnie rozbierać bo jeszcze coś urwiesz i w ogóle nie będzie działał ;/

«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

karola44    1

hmmm co ty robiłeś że ci sie wskazówka urwała ;O? chyba że ze starości :D Musisz ostrożnie rozbierać bo jeszcze coś urwiesz i w ogóle nie będzie działał ;/

Bez urazy dla nikogo. Ale na tym forum i na ppr naczytalem sie o super hiper trzydziestkach co przez podkrecenie dawkowania na pompie pozwala w transporcie krecic obroty powyzej 2800 i tak zasuwaja calymi kilometrami z predkoacia 50km/h

Moze to byla jedna z tych wyscigowek. Tyle ze wskazowka obrotka powiedziala dosc :)

Prosze potraktowac to jako zart, a nie tresci nasmiewajace sie i obrazliwe.

Co do obrotka to ni ewiem czy uda ci cie zciagnac wskazowke bez urwania czegos, Mi sie nie udalo i dalej nie probowalem. zeby nie popsuc.

Pozdrawiam.

c330ursus    1

Mi sie udało rozebrać i nic nie urwać :D:) I nawet działa :) A co do tego czemu sie urwała to już mówię. Jak jest wskazówka to jak opada jest pod nią taki kołeczek co ją przytrzymuje i już tyle razy opadła że kołeczek ją przeciął. Jak ktoś jeździł tak C-330 na obrotach 2800 to na pewno ta 30 za długo nie pochodziła moją na pewno tak nikt nie jeździł bo jestem pierwszym właścicielem i plomby na pompie są całe :) Dzięki za pomoc bo trochę zaoszczędziłem jak naprawiłem ten obrotomierz. :) :)

Jak wam się nie chce pisać już w tym temacie to jak przyjdzie jakiś mod niech go zamknie :) A jak chcecie to piszcie :D

kposy    1
@kposy musisz wymienić zegar. Linka jest OK skoro działa obrotomierz.

jeszcze popatrze ale najprawdopodobniej tak...dzieki

c330ursus    1

W której pozycji od prawej strony idąc w lewo jest 1 Motogodzina? (o ile okienek od prawej) i ile motogodzin trzeba żeby spalić 1 litr paliwa W C-330

Patrick345    131
Mi sie udało rozebrać i nic nie urwać :) :rolleyes: I nawet działa :) A co do tego czemu sie urwała to już mówię. Jak jest wskazówka to jak opada jest pod nią taki kołeczek co ją przytrzymuje i już tyle razy opadła że kołeczek ją przeciął. Jak ktoś jeździł tak C-330 na obrotach 2800 to na pewno ta 30 za długo nie pochodziła moją na pewno tak nikt nie jeździł bo jestem pierwszym właścicielem i plomby na pompie są całe :) Dzięki za pomoc bo trochę zaoszczędziłem jak naprawiłem ten obrotomierz. :);)

Jak wam się nie chce pisać już w tym temacie to jak przyjdzie jakiś mod niech go zamknie :) A jak chcecie to piszcie :)

Jak zagiąłeś blachę przy szkiełku

Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

Rako    1

A gdzie jest przykręcona linka od obrotomierz bo mam obrotomierz ale nie wiem gdzie przykręcić linkę żeby działał

quercus    7

Matko jak Ty nie wiesz takich rzeczy to o kurde....

Pod spodem obrotomierza jest takie gniazdo i tam wtykasz końcówkę linki z odpowiednią nakrętką.

Rako    1
Matko jak Ty nie wiesz takich rzeczy to o kurde....

Pod spodem obrotomierza jest takie gniazdo i tam wtykasz końcówkę linki z odpowiednią nakrętką.

Nieprecyzyjnie sformułowałem pytanie, chodziło mi o to gdzie do ciągnika jest przykręcona linka od obrotomierza

quercus    7

Tuż przed obudową sprzęgła po prawej stronie. W zależności od roczników są albo pod kontem prostym względem ziemi lub z ukosa.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Cineek
      Witam Oglądałem dziś MF 6180 w dość przystępnej cenie, ale nie działa w nim obrotomierz (tzn. podczas pracy silnika obrotomierz wskakuje pomiędzy 5 a 10) Mam pytanie czy liczy mth? Właściciel twierdził że w większości nie działa, ale rzekomo liczy mth. Jak to mozna naprawić i czy rzeczywiście liczy moto-godziny? Pozdrawiam
    • Przez lemysz1
      Witam. Mam problem, poniewaz od pewnego czasu przestały działać mi halogeny na dachu oraz nie działa obrotomierz(mth liczy normalnie). Bezpieczniki są ok (przynajmniej te które znalazłem, żarówki też ok. Jak włącze światła to normalnie wszystko sie podświetla na tabeli przełączników tam gdzie włącza sie halogeny, ale jak włącze to nie działają. Cóz może być przyczyna? Może ma jeszcze gdzieś schowane bezpieczniki? Pozdrawiam
    • Przez tomek44
      Witam! Potrzebna pomoc, otóż szwankuje mi obrotomierz jego wskazówka delikatnie drga do około 300-500 obr/min i nie rusza wyżej. Myślałem ,że problem tkwi w czujniku obrotów który znajduje się w pompie hydraulicznej jednak po wymianie na nowy dalej jest to samo. Proszę o rade gdzie dalej szukać, czy jest to awaria samego licznika a może problem tkwi gdzie indziej.
    • Przez Belaruss820
      Witam, mam problem z obrotomierzem w zetorze, wskazówka stoi w miejscu na 700 obrotach i nie kręci mth. Co może być przyczyną? Dodam że przed włączeniem zapłonu wskazówka również stoi w miejscu. Jak kupiłem ciągnik to już tak było. I jeszcze takie pytanie przy okazji, mam zamiar zmienić stare "chlapacze" z tyłu błotników, widziałem że można założyć plastikowe przedłużki tylko pytanie czy od proximy czy forterry? Dziękuję za każdą odpowiedź. Pozdrawiam i życzę szczęśliwego Nowego Roku i udanego Sylwestra.
    • Przez piotrekbial1
      witam przerabiał ktoś  problem  z obrotomierz  elektronicznym w 54serii ? 
      orientuje się  ktoś  na którym  pinie idzie sterowanie z alternatora na obrotomierz  i czym jest sterowany ? masa czy może  prądowym ? 
      jeśli  ktoś  ma dostęp  do rozpiski skrzynki bezpiecznikow byłbym  wdzięczny 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj