Gość peres100

sianokiszonka w pryzmie

Polecane posty

Gość peres100   
Gość peres100

wszystko na temat sianokiszonki w pryzmie ile macie hektarow łaki? na ile bydla? jak zbieracie? ile zadajecie bydłu? i jeszcze jedno co chcialem sie dowiedziec to czy sianokiszonka mozma zastapic siano?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Ja mam 10ha a z 6robie w sianokiszonke. Mam 40sztuk wszystkiego ;] sianokiszonke daje raz dziennie jedn wycinak na wszystkie krowy ;] My zbieram sieczkarnią Classa ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

ja daje sianokiszonke zamiast siana bo wiecej mleka jest. ale siano jest zdrowsze od sianokiszonki. krowie mlecznej w szczycie laktacji daje okolo 20kg sianokiszonki dziennie. daje razem z kukurydza i pasza tresciwa 2x dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My łąk mamy wszystkiego 20ha.. Na sianokiszonkę idzie tak ok.16ha, zbieramy przyczepą samozbierającą Deutz- Fahr K550 dla 55 sztuk bydła... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Nie wiem dokładnie ile u nas jest łąk, ale 90% idzie w pryzmy i bele 10ha. Wycinam wycinakiem przeważnie raz lub dwa w tygodniu na całą oborę. Około (piszę około, bo czasem więcej wytnę, czasem mniej) 14 kostek (5 kuku i 9 kiszonki) oraz 3 bele. Wszystkiego jest 40 sztuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

U nas dla 34sztuk idą 2 wycinaki dziennie jeden z kuku i jeden z sianokiszonki pisze 34 bo tyle jest w oborze ;] a reszta jest w innej oborze i im sie donosi ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Za leży dla kogo

 

My robiliśmy w bale do puki nie kupiliśmy wycinaka ;] Tera większość w pryzme idze a mało a bele


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

Ja mam ok 15ha i prawie wszystko idzie na sianokiszonke. W zeszłym sezonie było ok 350 balotów 120x120. U mnie wszystkiego jest ok 100szt bydła.Na dzien jeden balot. W tym roku zastanawiam się na zbiorem sianokiszonki sieczkarnią claas (pierwszy pokos) w pryzme. Jak myślicie? Bedzie taniej niż owijarka? Mam swoją owijarkę, prasę i sieczkarnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Z pierwszego pokosu zawsze robimy w pryzmę. Wiesz co nie wiem co wyjdzie taniej do balotów mniej ludzi jest a w pryzmę muszą by minimum 3 ciągniki


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100
Ja mam ok 15ha i prawie wszystko idzie na sianokiszonke. W zeszłym sezonie było ok 350 balotów 120x120. U mnie wszystkiego jest ok 100szt bydła.Na dzien jeden balot. W tym roku zastanawiam się na zbiorem sianokiszonki sieczkarnią claas (pierwszy pokos) w pryzme. Jak myślicie? Bedzie taniej niż owijarka? Mam swoją owijarkę, prasę i sieczkarnie.

 

 

to na 100 sztuk masz 15ha łąk? a ile masz ha kukurydz i zboza?

czy 15 ha to nie zamalo na 100 sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

40 krów, 40 młodzieży(byki, jałówki) i reszta to takie tam małe cielaczki. Kukurydzy mam 20ha, ogólnie wszystkich jest ok 60ha. w tym 10ha rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
No trzeba mieć dobry odwóz ale do zwożenia balotów też potrzeba ciągników i ładowarki. No i co najdroższe-folia do balotów. U mnie łąki są stosunkowo blisko domu... więc chyba taniej wyjdzie sieczkarnią.....tylko gorzej jak sieczkarnia złapie kamień. No to straty będą znaczne. Wiadomo jak jest jak sie zgrabia trawe.....

 

No z tym to musisz sie liczyc ;/ U mnie też są blisko łąki najdalej 1km może nawet nie i sieczkarnią szybciej sie obrobisz. ty masz swoją ale za sieczkarnie też trzeba troche dać chyba z 330zł ile ty bieżesz ?


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100
My łąk mamy wszystkiego 20ha.. Na sianokiszonkę idzie tak ok.16ha, zbieramy przyczepą samozbierającą Deutz- Fahr K550 dla 55 sztuk bydła... :D

 

 

z 16ha zbierasz jedna przyczepa?

jak dlugo ci to schodzi

 

 

Jak zrobić cytat????? Bo jestem kiepski w te sprawy.

 

 

wcisnij quote

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
z 16ha zbierasz jedna przyczepa?

jak dlugo ci to schodzi

Nie, nie napisałem, że zbieramy przyczepą samozbierającą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1
No z tym to musisz sie liczyc ;/ U mnie też są blisko łąki najdalej 1km może nawet nie i sieczkarnią szybciej sie obrobisz. ty masz swoją ale za sieczkarnie też trzeba troche dać chyba z 220zł ile ty bieżesz ?

 

Jeszcze nie biore nic bo miesiąc temu kupiłem sieczkarnie. ale myśle że ok 350zł - 400 za hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100
My łąk mamy wszystkiego 20ha.. Na sianokiszonkę idzie tak ok.16ha, zbieramy przyczepą samozbierającą Deutz- Fahr K550 dla 55 sztuk bydła... :D

napisales

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
My łąk mamy wszystkiego 20ha.. Na sianokiszonkę idzie tak ok.16ha, zbieramy przyczepą samozbierającą Deutz- Fahr K550 dla 55 sztuk bydła... :D

Pisze jak byk, że zbieramy przyczepą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

czy podajac sianokiszonkie z pryzmy mozna calkowicie wyeliminowac siano w hodowli opasow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekd3    0

Witam mam ok 90 sztuk bydła 50 krów dojnych ok10 jałówek wysoko cielnych i tak w dół aż do cieląt, żadnego byczka robię pryzmy i bele. od ponad 8 lat w pryzmy sprządzam sianokiszonkę z trawy a w bele lucernę i GPS. bardziej popieram bele choć wychodzą dużo drożej pryzma też jest niezła mam dwie przyczepy samozbierające Claasa i Krona staram się by pryzma była spożądzona w czasie nie dłuższym niż 3-4 dni dodatkowo dodaję soli kamiennej stary sposób tani ale bardzo opłacalny. krowy mają ułożoną specjalną dawkę pokarmową według systemu DLG a cielęta i jałówki mają do woli sinokiszonki i kukurydzy dodatkowo dostają siano w celu lepszej perystaltyki jelit i pracy żwacza bez sian uważam że się nie da przy najmłodszych cielętach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JARAS    5

Ja mam 10ha kiszonki z kuku na 35 sztuk bydła a teraz na wiosne bede siał 15ha bo bede powiększał ilość krów mlecznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100
dodatkowo dostają siano w celu lepszej perystaltyki jelit i pracy żwacza bez sian uważam że się nie da przy najmłodszych cielętach.

 

 

przy mlodych to moze dawac siano ale czy przy starszych mozna juz go nie dawac. w koncu dostaja sianokiszonkie a tam jest dosc wlokna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Dokładnie ja daje tylko cielakom do 3 miesięcy a później już im nie daje siana ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

I nie maja żadnych problemów z żołądkiem? Dużo masz bydła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość peres100
      Przez Gość peres100
      jak żywicie swoje cieleta. jakich pasz uzywacie i w jakich ilosciach od 2 tygodnia zycia cielaka?
    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj