daree

Wykorbiony wał wytrząsacza

Polecane posty

GucioJUMZ    393

Tak ciekawy patent ,Tylko łożyska C3 i tak mają spory luz czyli bicie samo w sobie i od kreski by uciekało .mieliśmy wymieniać na nowe pół pierścienie(nawet kupione) ale wytrząsacz poluzowaliśmy śruby M10 na pędnym wale i skręciliśmy a bicie ustało na tym wytrząsaczu czyli naprężenie było .A teraz ciekawe ile wytrzyma nasz remont .bo obroty nie za wielkie ale są 218 obr/min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Jak łożysko c3 dociągniesz konkretnie na nakrętce półpierścieni to się obraca z wielkimi oporami co czuć jak się łożysko blokuję.Wymieniłem tak jak pisałem walizkę tych łożysk i wiem co w trawie piszczy ale róbta jak chceta.Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Nowy Kraśnik C3 dokręcony przez rurę kluczem z hakiem dość mocno czyli na kluczu bez rurki do oporu a potem z 1/3 obrotu z rurką to słabo sprawdzaliśmy stare łożyska na takie dokręcenie to one się blokują a te latają jak żyd po pustym sklepie .Nie mówię że się Pan mówi zle ale te nasze nowoczesne wyroby są takie a nie inne, żałuję ze nie kupiłem łożysk NSR .był i majster do pomocy z SKR i on za życia tak dokręconych łożysk nie widzał no ale na temat ustawienia i kalibracji wytrząsaczy to wiedzał tyle że trzeba skręcić a wymieniał u znajomego co śmigają już 10 lat a koszą nim około 70ha rocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

W zeszłym roku wymieniałem gościowi na innej wiosce w dwóch bizonach 20 sztuk Kraśnika i były ok a jak jest dzisiaj to nie wiem bo nie zmieniałem a co do ustawiania to był mój pomysł za młodu w SKR jak zamontowaliśmy wał i przykręcili wytrząsacze to aż trzeszczały tak je prężyło.Po przetestowaniu mojego pomysłu było ok i do dziś to stosuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Byłem po łożyska w passerotti czy jakoś tak ale tam nie mieli i nie prowadzą już kraśnika tylko NSR za 130zł .kupiłem w Agrosie kraśnickie łożyska i wszystkie takie lużne 10szt . wiadomo pomysł Pana dobry jest .dużo nie koszę to może pochodzą parę lat (A wracając do nowych części to już porażka bałbym się i zakładać nowe półpierścienie co kupię nowego to albo odwożę lub poprawiam (i jak mamy ty pracować Panie Premierze )dziś byłem na wystawie w sitnie i był kombajn vektor 420 też na łożyskach wytrząsaczy to pale wchodzi między nie na całej długości (a pod przednim wałem to tyle miejsca że prawie można tańczyć w porównaniu z bizonem i resztą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

W sklepie z lozyskami polecaja japonskie Koyo (50zl/szt) lub francuskie nsr czy jakos tak troche tansze. Chcialem niemieckie FAG ale odradzili bo na 10szt 8 to podroby.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

kolego Junkers za ile polecali ci NSR jak piszesz że tańsze od Koyo .Łożysko Koyo nie występuje w symbolu 6209K C3 jest tylko zwykłe 6209 C3 i ono tyle kosztuje . wujek gogle takie info podaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

SNR Panowie SNR bo w oczy kole ;P Fag nie jest zły jak to niektórzy piszą, jeszcze nie miałem problemów z tym łożyskami. A tak poza tymi to INA, NTN SKF Krasnickie tez bym zakladał ale tylko w miejscach w ktorych wymiana przebiega szybko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Kole niech kole mój błąd . SNR jest dostępny w 6209k z konusem za 130 zł w sklepie na allegro 92 zł reszty firm nie mogłem trafić w konusie . Koyo też dobre łożyska robi .Kraśnik to już mnie chyba z łożysk wyleczy. można zakładać tam gdzie wymiana trwa chwilę .Nie polecam łożysk CX bo żywot jest na równi z kraśnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jagodaxd1
      Witam,
      mam taki problem aczkowiek chcę wymienic łozyska na wale wytrząsacza i nie nie chcą mi zejść .
      próbowałęm wybijać i nie da rady macie jakieś pomysły jak je ściągnąć bez ucinania wału ?
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj