Zaloguj się, aby obserwować  
Gość peres100

kiszonka z kukurydzy

Polecane posty

Gość peres100   
Gość peres100

ile macie bydla? ile siejecie kukurydzy? jaki macie plon kukurydzy? jak zakiszacie? i wszystko na ten temat piszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

A ja robie po swojemu. Mam zasiane 0.4a kuku. Gdy urośnie w ruch idą nożyczki kij i sieczkarnia jak class jaguar. Najpierw biorę kija rozgniatam łodygo później nożyczki i sieczka idzie do wiadra ubija sie przykrywa sie folią i tak w moim gospodarstwie powstaje kiszonka najwyżej jakość :D Ile przy tym jest roboty ^_^

 

 

Naprawdę :D


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Coś mało może 0,4 ha albo chodziarz 4 a bo 0,4a to jeden na cztery metry . :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My siejemy 5ha kuku.Zakiszamy w pryzmę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

My siejemy 6ha z 3ha miałem 50 rozrzutników to dla 40sztuk bydła ;] Też zakiszamy w pryzmę ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimcio    2

W tamtym roku mieliśmy 3 ha z tego było 45 rozrzutników, ale na wiosnę siejemy 1 ha więcej. Mamy 20 szt.

Zakiszamy w silosie przejazdowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

A ile by trzeba było zasiać kuku dla 10 byków+troche na zimę dla reszty, pytam ponieważ nasze żywienie narazie opiera się na sianie ( na dodatek bylejakim) słomie i śrucie z koncentratem dla byków. Narazie nie chciałbym dużo ponieważ to początki, zresztą muszę jeszcze kogoś przekonać, no i czym to zasiać??? Do zbioru kogoś bym najoł. Chciałbym tę kiszonkę ponieważ dotychczasowe żywienie nie przynosi dużych efektów, a moje byczki mieszańce mają duży potęcjał, tylko trzeba go wykorzystać. Najgorsze jest przekonać starszyznę, bo zaraz bedzie, a kiedy bo jest robota w polu, a kto, a się nie znasz itp. To jaki areał byście obrali???, z waszych wydajności starczyło by mi 1 ha na dobry początek, ja tak myśle


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

@kamieniak89 wydaje mi sie z 2ha by starczyło a siać najlepiej siewnikiem punktowym u nas gościu bierze od 1ha 100zł to troche jest ale jakie są rezultaty ;] ale w tym roku kolega siał normalnym siewnikiem i kuku miała też 3m dobry rok był na kukurydze. jeden kolega w tamtym roku w ogóle nie miał kuku to w tym zasiał więcej z 3ha i tera nie ma co z nią zrobić bo za dużo ;/


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
A ile by trzeba było zasiać kuku dla 10 byków+troche na zimę dla reszty, pytam ponieważ nasze żywienie narazie opiera się na sianie ( na dodatek bylejakim) słomie i śrucie z koncentratem dla byków. Narazie nie chciałbym dużo ponieważ to początki, zresztą muszę jeszcze kogoś przekonać, no i czym to zasiać??? Do zbioru kogoś bym najoł. Chciałbym tę kiszonkę ponieważ dotychczasowe żywienie nie przynosi dużych efektów, a moje byczki mieszańce mają duży potęcjał, tylko trzeba go wykorzystać. Najgorsze jest przekonać starszyznę, bo zaraz bedzie, a kiedy bo jest robota w polu, a kto, a się nie znasz itp. To jaki areał byście obrali???, z waszych wydajności starczyło by mi 1 ha na dobry początek, ja tak myśle

 

Jak nie spróbujesz to sie nie nauczysz powiedz :D Ale myślę że spokojnie z 2 ha wystarczy a nawet zostanie.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Dokładnie jak mówisz @quercus, a co do ceny to nie chodzi o nią, tylko o sprzęt który by mi zrobił usługe, bo takiego u nas mało. Musiałbym robić w pryzme, czyli pod nią trzeba coś wyścielić?? bo nakryć to wiadomo folią i troche ziemi, z ubiciem nie będzie problemu, tylko trzeba będzie troche taczkować :D , zresztą zobaczymy czy posiejemy


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekXXX    0

My siejemy 2ha kukurydzy.W tamtym roku mieliśmy 34 przyczep nabudowanych.A bydła mamy 30 sztuk.Kukurydze zakiszamy w silosie przejazdowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

tak co roku siejemy lekko 10ha w tym rok zamierzamy 15 ha. W zeszłym roku mieliśmy 11,5ha kukurydzy i zostały zwieźone na 3 pryzmy już jedną wykarmiliśmy a bydła jest coś około 70 sztuk, 5 dni cieliśmy bo forszmitka sie ostro psuła aż wysiadł na koniec silnik-ale naszczęście nie nasza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samesilver    5

my mamy ok.60 krów i tyle samo młodzieży kukurydzy zasieliśmy w tamtym roku 20ha poszło w 2 pryzmy cieliśmy new hollandem fx375 i siedem ciągników odwoziło wszystko poszło w 3 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5

w 2007 zasieliśmy 2ha sorga i 2,5ha kukurydzy na 40 sztuk bydła :D ale kukurydza średnio obrodziła, sorga było wiecej


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca    17

ja miałem ostatnio 2 ha to mi wyszło jakies 50 przyczep 4,5 ton z ha była strasznie wysoko i 4 rzędowa sieczkarnia z jakiejs tam firmy musiała kosic tylko 3 rzędy bo nie dawała rady przerabiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

W 2007 mieliśmy 4.7ha kukurydzy, była to odmiana gleit, chyba SAN i jeszcze jakaś ale już nie pamiętam. Z tego areału nacieliśmy trzy pryzmy wymiary ok. 18x7x1.5 do tej pory spaśliśmy jedną pryzmę na 18 krów dojnych i 15 sztuk młodych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polsza    1

z 1ha mozesz uzyskac od 25 do 45 ton kurydzy wszystko zalezy od ziemi i nawozow, na jedna krowe powinienes liczyc okolo 60kg paszy dziennie (oczywiscie pasza to siano kiszonka sloma sruta itd.) oraz jako ciekawostka okolo 30litrow wody dziennie w zime moze byc mniejsze ale to zalezy ile jest wody w pokarmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

A ile kilo trzeba liczyc dla opasow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Rozmawiałem ze starszyzną i pierwsze syndromy są obiecujące, z ojcem nie ma problemu, jeszcze zostaje wujek, ale mamy popytać gościa co ma sieczkarnie czy wypali usługa bo w promieniu 30 km wiem że na 100% on ma sieczkarnie, siewnik mają kilka wsi odemnie wioskowy to można za małą opłatą wyporzyczyć. Zobaczymy jak będzie B)


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

A nie można jednożędówką tego zdiąć? po co aż 30km wołać na usługe ?


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thecook    0

A ja sieję 120ha na 180 krów plus trochę młodzieży

 

@Szczepanus a ile płacisz za rękaw? I jaki długi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PongO    1

Doracie mi ile ma posiac kuku na 10 max 12 krow. Ale bym tylko dawal ta kiszonke w okresie zimowym czyli od polowy pozdziernika do maja??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

1.5ha powinno wystarczyć zależy jaka urośnie ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Gość peres100
      Przez Gość peres100
      jak żywicie swoje cieleta. jakich pasz uzywacie i w jakich ilosciach od 2 tygodnia zycia cielaka?
    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj