Skocz do zawartości
News
opel1988

Wypadające biegi w kombajnie zbożowym MF530

Polecane posty

opel1988    0

Witam posiadam kombajn zbożowy mf530 rok temu przed żniwami naprawiałem skrzynie biegów (biegi wypadały ) wiec wymieniłem zużyte koła zębate zaznacze żę były one dosyć sporo zużyte szczegulnie tryb od pierwszego biegu skrzynia była zrobiona wymienione tryby itp. wszystko co wyglądało na zużyte wymienione zamontowałem skrzynie z powrotem i co sie okazało że biegi i tak wyskakują nic się nie zmieniło przy obciążeniu czyli jak jadę pod górę wyskakuje pierwszy biek dosyć często jak jadę po prostym czy z góry biegi nie wyskakują. Skrzynie już wyciągnąłem jutro zacznę ją rozbierać prosze o pomoc jakieś rady jaka może być tego przyczyna.POZDRAWIAM

rafal4610    58

ja w Consulu miałem podobnie, a problem okazał sie błahostką :D Po prostu przy wybieraku na skrzyni nazbierało sie kurzu i biegi nie wchodziły do końca :P Wyczyściłem i problem zniknął, więc może u ciebie jest podobnie

Wiadomość z agroFakt.pl

GucioJUMZ    293

sprawdz listwę i widełki i zatrzask co trzyma czy nie są wyrobione czy koło prawidłowo się zazębia czy niema przesunięcia lub cięgła są nie odpowienio wyregulowane i bieg nie wchodzi do końca i zatrzask nie trzyma

bazalt50    9

Sprawdź w kolejności

- wyjąłeś już skrzynię, więc nieco mogłeś się pospieszyć - być może niepotrzebnie. Skoro wypada ci jedynka pod górę to mogą być wygięte widełki w kierunku koła sprzęgłowego. Lub wytarte końcówki widełek - za wąskie też nie wrzucą biegu poprawnie. Skrzynia jest w budowie banalnie prosta - ale z doświadczenia wiem, że baaardzo dokładna i precyzyjna. Musisz tak kombinować żeby załapywał zatrzask. Bez blokady wodzika zatrzaskiem, będzie ci wyrzucało bieg.

bazalt50    9

Ano.... pewnie tak jak i w mniejszych MF.

Ściągasz koła, rozkręcasz zwolnice, wyciagasz półosie i uwalniasz skrzynię. Oczywiście to tak z grubsza, bo trzeba odpiąć dźwignię sprzęgła, lewarek biegów, itd.

2 lata temu, w trybie awaryjnym (czyli w trakcie żniw), w moim 206 - naprawa wodzika "1/wsteczny" od postawienia na podwórzu, poprzez demontaż, naprawę, montaż, aż do wyjazdu w pole zajęła 5 godzin, w 4 chłopa.

opel1988    0

Witam długo nie było mnie na forum skrzynie rozebrałem i znalazłem przyczyne wypadających biegów widełki były pękniete w sklepie powiedzieli mi że kosztują 500 zł plus łożyska i symeringi zmieścił bym się może w 1000 łożyska były calowe wiec poszukałem w internecie i znalazłem kompletną skrzynie za 2100 zł pojechałem do gościa zapłaciłem zamontowałem bez sprawdzania co jest w środku i kombaj jeździ bez zgrzytów i wypadających biegów jak by ktoś potrzebował jakiś cześci do skrzyni to piszcie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez goolman19
      Tak jak w temacie chodzi mi o biegi, a dokładniej gdy jadę na szosowych nagle kontrolka " ta co pokazuje żółwia i królika" gaśnie i MF pozostaje bez biegu jest on
      włączony ale nie jedzie. Dopiero po chwili jak przełączę na żółwia MF jedzie, ale nie chce się przełączyć z powrotem na zająca ;/ dopiero po chwili się zapali lampka i wtedy dopiero idzie przełączyć na zająca i wrzucić bieg ;/ czasami nawet zgrzyta jak sie puszcza sprzęgło ;/ Słyszałem że powodem może być jakiś elektromagnes co jest na bloku koło skrzyni ;/ Jeżeli ktoś wie co to może być prosiłbym o posta pozdr...
    • Przez aberforth
      Witam! Mój znajomy posiada massey ferguson 3095 i ma problem ze skrzynią biegów. Wymieniał w niej nie dawno większość części. Skrzynia była składana przez fachowca (rzekomo ) , po złożeniu i odpaleniu ciągnika żadne bieg nie wchodzi. Co może być przyczyną?
    • Przez LukaszSZCZ999
      witam, czy moze mi ktos wytłumczyc skad w tych mf-ach 32 biegi... co przez co mnozyc zeby tyle wyszło... podajcie mi ile jest biegów głównych, czym zmieniam zółw-zajac i co to jest A i B???
    • Przez piciaj
      Witam.
      Mam prosbe do was forumowicze, moj ferdek po 3 latach prawie bez awaryjnej pracy zaczal mi swirowac ze skrzynia, zaczelo mi sie to dziać jak siałem zboże, agr upr-siewn , wrzuce jedynke szosowa niezaleznie czy mam polbieg czy nie i wypycha dzwignie, ciągnik staje, ale dwojka jest , a czasami na odwrot jak jest jedynka to dwojke gubi,I mam teraz takie pytanie, czy nie stanie sie nic wiecej jak jeszcze troche na tej awarii pojeżdze?? mam do zaorania pare hektarow i dopiero pozniej bede naprawiac bo i tak orze na 4 polowej, drugie pytanie jest typowe, co to może byc czy ktos to juz miał? czy trudno i drogo jest to naprawic??? chodzi mi chociaz o jakies informacje ktore moga mi to przyblizyc, bo i tak chce zdjac boczna pokrywe z dzwigniami biegów
      za informacjwe dziekuje, pozdrawiam
    • Przez lukasz0920
      Witam jakis rok temu kupilem mf 3085 i nic sie z nim nie dzialo. Tak na wiosne np. jak jechalem 1 A to nangle się przełancza na D a reszta (ABC) mrugaja Gdy przełanczam na inne to brak reakcji.Zeby to naprawic to wystarczy odkręcić kleme od akumulatora i przykręcić po chwili przystko wraca do porządku.Na wiosne kilka razy tak się zdarzyło od tego czasu zrobilem jakies 400 mth i nic sie nie dzialo a teraz na jesien zaczeło znowu się to robić.Nieraz odkręcenie klem odrazy nic niedawalo itp. Niewiem czemu tak się dzieje ale przypuszczam że mam za mały akumulator i sie to zawiesza. Akumulator jaki byl przynim to jest bardzo mały np. przy pelnym oswietleniu sie żarzy lampka od ładowania.na akumulatorze niepisze jaki mocny. A jaki akumulator byłby najleprzy do tego modelu,jeśli akumulator ma wine.prosze o pomoc