Zaloguj się, aby obserwować  
kamilo2277

problem przekładnia młocarni mf 187

Polecane posty

kamilo2277    1

Witam, mam pytanie czy ktoś miał problemy z przekładnią obrotów młocarni, tej za wariatorem w mf187.

Jeśli ktoś miał do czynienia z jakimś problemem związanym z tą przekładnią to bardzo proszę o kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Przekładnia obrotów? nie wiem o co Ci dokładnie chodzi mam MF 87 trochę przy nim robiłem wyjaśnij mi dokładnie to może pomogę


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilo2277    1

Chodzi mi o przekładnie obrotów młocarni , taki wariator, ale w mf 87 chyba tego nie ma, tylko jest łańcuch i on napędza młocarnie. Po części problem rozwiązałem bo wymieniłem piasty i tuleje wariatora na których był luz ,ale nadal słychać stuki na trybach w środku, gdzieś musi być luz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

No u mnie to obroty młocarni reguluje się naciągiem pasów jest taki płaskownik z otworami i na nim się ustawia siłe naciągu


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bazalt50    14

Chyba zajarzyłem o co ci chodzi.

Jeżeli masz na myśli wariator, po wymianie łożysk i tulejek nadal słyszysz stuki - to prawdopodobnie masz rozbite frezy na środkowym talerzu wariatora. W takiej sytuacji nic nie zrobisz. Jeśli ustrojstwo działa poprawnie, a drażni cię tylko stukanie, to po prostu zaakceptuj to. Albo wymień cały wariator. Teoretycznie można to zregenerować w jakimś zakładzie, ale z doświadczenia wiem, że takie naprawy są dużo droższe niż nowa część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiek1098
      Witam. Pytanie do właścicieli w/w kombajnu. Jak macie ustawione dźwignie klepiska, chodzi mi na którą "dziurę" mała wajcha i duża. Coś mi pszenicy nie domłaca, próbowałem różnych ustawień i lipa.
    • Przez marix123
      Witam otóż mam problem, kupiłem Bizona i gdy go tak sprawdzałem na sucho to obroty na młocarni najwieksze jakie uzyskałem to było 700, pas był napięty, szerokość pasa równe 5 cm , był on równo z kołem na odrzutniku słomy naczytałem się że może obroty trzeba wyregulować tą korbą od przodu w kombajnie pod zegarami, no i kuzyn tak kręcił że chyba wykręcił z tego drugiego napinacza bliżej odrzutnika po czym jak odpaliłem kombajn i włączyłem młocarnie to pas wszedł do środka koła odrzutnika a talerz od młócarni wsunął się względem tego drugiego talerza jakiś 1cm może troszkę więcej moje pytanie brzmi jak to naprawić jak się za to zabrać, poniżej umieszczam pare zdjęć przedstawiających jak to teraz wygląda, wiem że mogłem pisać trochę niezrozumiale bo za bardzo się nie znam ale proszę o wyrozumiałość. dzięki z góry za odpowiedzi pozdrawiam.
       

    • Przez carraro
      Witam wszystkich!
      Poszukuje wszelkich informacji na temat ciągnika marki CARRARO 2500. Instrukcja obsługi, schematy. A w szczególności informacji na temat przekładni hydrostatycznej, poszukuje nowej lub używanej ewentualnie serwisu. Z góry dziękuje za wszelkie informacje!!!
    • Przez lewy
      witam
      gdzie można zlokalizować czujnik obrotów młocarni? łatwo go zauważyć? szukam przy swoim nowym nabytku od kilku dni i nie ma
    • Przez skok
      Witam
      Jak szybko wymienic pas na młocarni ? Trzeba zdejmować jedno z kół czy wystarczy rozkręcić koło na wale ??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj