Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Profil usunięty

Witam 1 tona zboża na ile świń .ile zje świnia

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

witam mam 1 tone zboża na ile świń to wystarczy chce kupić w wadze 25kg i paś do 130kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

tak 300 kg ziarna na jedną sztukę przy dobrym żywieniu :D

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ok dzięki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

tak 300 kg ziarna na jedną sztukę przy dobrym żywieniu :D

 

Oj tam głupoty piszesz i kolega się zawiedzie. Jeśli kolega zadaje takie pytania, to prędzej koło 700 kg wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

mi tam tyle wychodzi i koniec zależy jakie dodatki się stosuje czy się oszczędza czy nie proste :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielm18    0

300kg + 50kg paszy na jedną świnie wychodzi i niecałe 5 miesięcy biegania :D

 

Opisz skład i proporcje swojej mieszanki, również jakich koncentratów używasz i do jakiej wagi tucznik Ci urośnie w 5 miesięcy jak zje 300 kg + 50 paszy

=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolandVip    0

kiedy ja od roku nie trzymam trzody. 5 miesięcy urośnie tak do 110kg zależy czy dużo łazi czy lubi poleżeć i zbiera masę szybko, bo nieraz było że z tego samego miotu sprzedawaliśmy takie co były już 120kg a było parę sztuk co ledwo 100kg miały to nie jest powiedziane ze w tyle urośnie. Ja się nie bawię w hodowanie trzody na polu sobie rośnie 55 hektarów w tym 7ha łąk, chodzę do normalnej pracy, latem biorę miesiąc urlopu porobię na polu i tak w koło, puki nie jest gospodarstwo przepisane na mnie to tak będę robił. A w sumie to rolnictwo traktuję bardziej jak hobby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Popieram cię kolego RolandVip robię tak samo rolnictwo traktuję jako hobby które przynosi dochód sezonowy a w pracy wypłata co miesiąc 7 dnia jest na koncie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789

1 ton zboza powinna wystarczyc na odchow 4 tucznikow waga okolo 100kg + 150kg sruty sojowej +25kg premix.Zboze;pszenica30%,kukurydza20%,jeczmien10%,pszenzyto22,5%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Zet7211MF6140
      Witam.
      Czy dobrym pomysłem będzie zastosowanie Saletrosanu na zboża ozime wiosną czy lepiej zastosować coś innego? I co można zastosować na wiosne na zboża jak jesienią nie było PK?
    • Przez Bobas233
      Witam . Chcialem się poradzić was a mianowicie ,mam okazje wziąść 10ha w dzdzierżawę z tym ze klasa jak napisałem 5 i 6. Czy zaoranie teraz tego i zwapnowanie wczesna wiosna wapnem powiedzmy weglanowym bedzie mialo jakis sens? Czy pomoze to w jakims stopniu podniesc ph? Pytam gdyz nigdy nie gospodarzylem na tej klasie ziemi. A jak wiemy sa to gleby słabe piaszczyste. Wiem ze ciezlo o dobry plon na tego typu ziemi no ale.. Czekam na sugestie tylko sensowne i z głową. Z gory dzięki za pomoc
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo przejmuje gospodarstwo i tu mam własnie pytanie dotyczące dawania paszy, magazyn na zboże mam jakieś 25 metrów od tuczarni i tu właśnie nasuwa się moje pytanie jak dostarczyć paszę do tuczarni na jeden rzut wchodzi około 300 sztuk świnek to dziennie około 900kg paszy, ręcznie nosić wiaderkach to mozna sie zachodzić jak myślicie jak sobie ułatwić noszenie paszy do karmników dla świń.?
    • Przez gaga195
      Witam, nie orientujecie się gdzie można odpłatnie zbadać sobie pszenicę czy aby się kwalifikuje jako jakościowa?
      Chodzi mi tu głównie o firmy do których można wysłać próbkę ziarna, pozdrawiam
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj