Polecane posty

Michalmeer    483

na takie wydajności to musi być dostatek wody przez cały okres wegetacji .. na pierwszej klasie na bardzo zasobnych i trzymajacych wode glebach plon 10 t jest mozliwy ale 14 pszenżyta raz na kilka lat może sie zdarzy , ale do tego trzeba podejsc bardziej jako wyjatkowy rok niz plony coroczne


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

żniwa zakończone pszenica jara werbena dała plon 6t/ha, III klasa ziemi, pod siew dostała 250kg lubofoski + wiosną 170kg czystego N (3dawki) + mocznik z odżywkami + dwa zabiegi na grzyba

Edytowano przez Yngel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boryss    7

A unas w kotlinie kłodzkiej leje i do końca to daleka droga , wczoraj kosili ci małorolni wilgotność powyżej 19%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

Jęczmień Eunova położony, wjechaliśmy też w gorch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Bardzo tempo z żniwami w naszych stronach ciągle pada do końca jeszcze tydzień pogody,dzisiaj skoszona pszenica OZON plon ok 8t ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Woj lubelskie pow tomaszowski juz praktycznie po zniwach... Najwiekszą wydajność jaka udalo mi sie osiagnac w tym roku to 9 ton z hektara pszenicy Natula, przy nie zbyt obfitej agrotechnice, przedplonem byly buraki, 2 razy od grzyba poszedl Duet ultra, Stabilan oraz 330 kg saletry amonowej, pod korzen zero nawozu :) Klasa ziemi oczywiscie I :)

Edytowano przez Pronar82a

Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Szukałem długo działu w którym umieścić mój problem i chyba znalazłem. Wiem zaraz wyskoczą mi że to nie forum medyczne ale jednak chyba wcześniej znajdę tutaj podobnych czyli ludzi którzy maja podobne problemy. Tzn podczas żniw zawsze dostaję wysypki i swędzi mnie bardzo skóra - próbowałem wszystkiego i zostałem przy antyhistaminach : zyrtec, alertec etc. + wapno. Czy może jest tutaj także inny alergik i jak sobie z tym radzi ? Ktoś powie do doktora idź - byłem i to u niejednego ale to są konowały szukają klienta ( chodzić chodzić i jeszcze raz płacić) a nie pacjenta (pójść i wyleczyć)

 

@dzikijohn dzięki spróbuje no nie tak miejscowo bo prawie całe nogi i ręce ale spróbuje

@ChiquitaB masz rację podczas koszenia jęczmienia sie nasila chociaż ja już miałem to po pszenicy jak ją kosiłem o jakie to szczęście że już kilka lat roluje słomę bo chyba bym się zadrapał a co do męczenia tak męczę się już kilkanaście lat ale cóż jeszcze troszkę się pomęczę :-)

dzięki

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Jeśli objawy masz miejscowe to spróbuj na noc wacikiem nasączonym w propolisie (najlepiej domowej roboty) przemyć skórę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

kolego aster ja mam to samo i wielu moich znajomych, jedyny sposób unikać jęczmienia :;P albo przemęczyć się parę dni. To jest spowodowane podrażnieniem skóry przez kontakt ze zbożem bądź kurzem z zbóż typu jęczmień itp które posiadają ości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

Groch skoszony:

Tarchalska- V klasa- plon około 3,8t/ha

Ezop- IIIb i IVa klasa- plon- 4,6t/ha

 

Przedplonem była kukurydza na ziarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Żniwa na ukończeniu... Dziś to co mnie najbardziej interesowało czyli Owies Bingo jakieś 4-4,5 t/ha klasa ziemi V/VI. Jak na nasze warunki bardzo dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Ja na szczęście nie mam jęczmienia ale nie raz po zwalaniu żyta i owsa mnie wszystko swędzi w tmy roku jednak żyto mnie ominęło a po owsie wystarczyła kąpiel.Po pszenicy nigdy mnie nic nie swędziło i po słomie też nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin103122    21

południe mazowsza skoszone może 25% zbóż albo mniej a rzepak jeszcze nie skoszony u jednego rolnika co dwa dni leje, o słomie nie wspomnę.


Jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82

Kotlina kłodzka ciągle pada - ci co nie zdążyli z jęczmieniem czy rzepakiem to porośnięte maja.

Pszenica już ledwo parametry łapie więc będzie praktycznie sama paszowa. O ile pogoda pozwoli zebrać bo narazie to nawet nie ma za bardzo kiedy wilgotnej zbierać. 2,5ha z 40 się udało wykosić o wilgotności 17%.

 

Dobrze że rzepak się udało zebrać - średnia 5,28 t/ha z 20 ha (odmiana głownie visby) i na tym chyba tylko skończą się dobre akcenty tych żniw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

jak tak czytam, jak was tam koledzy na południu męczy, to mi was aż żal.

u mnie w kujpom już praktycznie po żniwach (wczoraj pojedyncze ostatnie kombajny widziałm i jedyne co zostało to słoma do sprasowania i zwiezienia gdzieniegdzie.

 

No ale u nas to susza taka, ze nikt z uprawą pożniwną nie wchodzi, tylko wszyscy czekają na deszcz taka skałą (nie padało przynajmniejz miesiąc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

Groch skoszony:

Tarchalska- V klasa- plon około 3,8t/ha

Ezop- IIIb i IVa klasa- plon- 4,6t/ha

 

Przedplonem była kukurydza na ziarno.

 

Byl desykowany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

Nie.

Jeden był trochę "brudny" to od razu go wyczyściliśmy.

Jakbym miał czas byśmy go desykowali, ale po ostatnich deszczach szybko wybił par (na jednym polu) i Trzeba było ponad 8t wiać

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

Żniwa 2014 zakończone słoma zwiezione a zboże w silosach;) Dla mnie jako hodowcy świnek tanie zboże to bardzo dobra wiadomość. Skończyłbym wcześniej ale awarie kombajnu i trochę deszczu pokrzyżowały plany. Ci co jeszcze nie skończyli będą mieli przechlapane ciągle teraz zapowiadają raz burze raz deszcz i będzie się tak ciągnąć... Teraz kultywator, pługi, talerzówka i zaczynamy od nowa jak co rok ;)


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

krótkowzrocznie patrzysz kolego.

tanie zboże wcale sukcesu w produkcji trzody nie wróży, bo powoduje, ze sporo hodowców nie chcac tanio sprzedać zboża zwiększy stada, inni z kolei, którzy zarzestali produkcji znów mogą ją podjąc i tym oto sposobem możemy mieć kolejną swińską górke i ceny ponizej 4zł.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez damiandg
      Kiedyś posiałem na jednym kawałku obok lasu pszenżyto i nic z tego nie wyprowadziłem bo sarny i dziki wszystko zniszczyły. Teraz tam posiałem łubin ale już planuję posiać na tym kawałku jęczmień jary. Powie ktoś czy sarny i dziku tak samo interesują się jęczmieniem jak tym pszenżytem czy może im mniej smakuje.
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj