Skocz do zawartości

Polecane posty

konrad004    7

ja w poniedziałek ruszam na usługe jak nie popada kłosy już opadły słoma żółta zobaczymy jak będzie

• Like 1

solek01    30

dzisiaj widziałem w miejscowości Dąbrowa w powiecie Kraśnickim jak koszą jęczmień.

• Like 1

Wiadomość z agroFakt.pl

kuba55    432

ja dzis kosilem jeczmien ozimy,plon bardzo dobry 5 zbiornikow z ha,jeczmien byl suchy, jestem z wielkopolski

• Like 1

BartekM    17

To Wam zazdroszczę, u nas jeszcze z 10 dni pewnie na jęczmień a już by się przydał by nie kupować dla świniaków..

• Like 1

Raptus902    30

Wczoraj skoszony jęczmień !

Plon według mnie bardzo dobry ok. 5,5 - 6 t/ha :D

Ogólnie jęczmienie w okolicy sypia bardzo dobrze ! :D

Famer21    6

Tak u nas tak samo jęczmień skoszony, tzn u sąsiada.. Plon czy ja wiem z 1 ha pola miał przyczepę 5 tonową. W nasz nie wjeżdżałem, bo brakuje mu kilku dni. Noo i u nas to było by na tyle jeśli chodzi o pogodę. 3 dni ładne, a teraz burze i deszcze.

Szotu    0

Nie wiem czy będzie 10 zbiorników ja jeszcze kosze Class Tucano 320. Moze w srode pojade kosic, u nas jutro ma padac, wczoraj spryskałem 35 ha rzepaku na sklejanie, a dzis skonczyłem 15 ha, razem mam 50 ha rzepaku. A ty Famer21 ile masz ha j ęczmienia? Ja mam 20 ha jęczmienia, 30 ha pszenicy i 50 ha rzepaku. Jest co uprawiac, jeszcze zniwa pare grosza wpadnie za zboża i za rzepak :D

Edytowano przez Marcin91
ortografia

oktawia1988    8

W zycie i pszenzycie ozimym, sloma prawie sucha, ziarnka miekkie, ile mniejwiecej jeszcze dni do zniw ? pierwszy raz bedziemy kombajnowac , wiec nie wiem :mellow:

S-Piotr    48

Jęczmień skoszony, jak by go nie wywaliło 18 maja (38litrów/m2) i poprawiło ulewą 14 czerwca było by grubo ponad 8t/ha a tak tylko 6,9t/ha.

Maniek007    84

W moich okolicach jak na razie wszystko stoi, wczoraj jechałem to widziałem jak jęczmień młócił ale raz objechał na około i zjechał chyba był za mokry :)

Rzepaki hmm..... Myślę że gdzieś tak po 15 lipca wcześniej nie, a reszta zbóż w późniejszych terminach.

Z resztą wszystko zależy od pogody będą upały to na pewno wszystko bd wcześniej kwestia temperatur : )

Cihu    123

Jak pogoda dopisze to w tym tygodniu j. zimowy polegnie. Potrzeba kilku dni słonecznej pogody. Województwo warminsko-mazurskie.

Edytowano przez Marcin91

antoni1    12

dlaczego głupoty ja przynajmniej wiem że kolega po fachu ma 20 ha jęczmienia itd. oraz na zarobi na uprawie

Szotu    0

Dzięki ziomek :D

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

karol210    12

U mnie pszenica jara zaczyna sie klasc (jest cala zielona) ozima stoi ale jeszcze w pol zielona.Widze ze u wszystkich u nas sie kladzie po ulewach.Mazowieckie

Edytowano przez Marcin91

Famer21    6

Jęczmień skoszony, jak by go nie wywaliło 18 maja (38litrów/m2) i poprawiło ulewą 14 czerwca było by grubo ponad 8t/ha a tak tylko 6,9t/ha.

8 ton z ha jęczmienia zimowego? :) to co Ty masz za ziemie i nasiona. U mnie klasa głównie 1-3 maks same ciężkie gliny, a nigdy więcej jak 6 nie mieliśmy. Pszenica pod 8 podchodziła dwa razy, rzepak 4,9-5,2, ale jęczmień..nigdy aż 6,9t/h a tym bardziej 8 :)

PeterG14    114

To znaczy że coś macie nie tak z ziemią albo coś z agrotechniką. Jęczmień ozimy potrafi tyle sypnąć, oczywiście jeżeli zadbasz o niego jak należy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się