Skocz do zawartości

Polecane posty

andrzej1988    102

Wczoraj rozpocząłem żniwa. Skosiłem narazie 0.55 ha pszenicy z centarli.

odmiana arkadia

siew w przeliczeniu na 1 ha - 180 kg

wydajność z 0.55 ha - 3,7 ton ( czyli jakieś 6,72 t z ha) klasa gleby IV

Unexpected    7

Owies Haker Kwalifikowany

4,6t/ha, Gleba klasa V

Nawożenie: Saletrzak 117kg/ha, NPK 8-19-29 117kg/ha, Wap-Mag 300kg.

Biorąc pod uwagę, takie skromne nawożenie to jestem zadowolony.

Sąsiad:2 pola dalej, ta sama gleba kl.V. ziarno od innego rolnika, poziom agrotechniki prawie zerowy, jak większość w mojej wsi.

Owies 1,4t/ha.

Ksawery    26

mam do forumowiczów pytanie jeżeli zetnę słomę to ile dać mocznika na 1h do opryskiwacza

na 1 tonę słomy powinno być 7 kg N w czystym składniku

Wiadomość z agroFakt.pl

jedrek75    2

Zniwa zakończone zostały tylko usługi i można wybrać się z rodziną nad morze

Edytowano przez milanreal1

jan34533    16

mam do forumowiczów pytanie jeżeli zetnę słomę to ile dać mocznika na 1h do opryskiwacza

A nie lepiej rozsiewaczem rozsiać. Przeciez azot i tak trafi do ziemi ,pracy mniej i robotę zrobi się szybciej. Ciekawy jestem dlaczego koniecznie trzeba opryskiwaczem?

Ksawery    26

A nie lepiej rozsiewaczem rozsiać. Przeciez azot i tak trafi do ziemi ,pracy mniej i robotę zrobi się szybciej. Ciekawy jestem dlaczego koniecznie trzeba opryskiwaczem?

dlatego aby słomę rownomiernie pokryć azotem wtedy szybciej i rownomierniej następuje mineralizacja. do opryskiwania słomy mocznikiem zaleca się opryskiwanie drobnokropliste i zwiekszoną ilość wody na hektar nawet w przedziale od 400 do 600 litrów.

renovoltage    72

Żniwa zakończone:

pszenica arkadia około 8,5 tony z ha

pszenica julius około 8 t/ha

pszenica batuta około 7 t/ha

jęczmień jary iron ponad 8 ton z ha

pszenżyto elpaso ponad 11 ton za ha , dwa pełne zbiorniki new hollanda tx66 z hekatara wychodziły

renovoltage    72

Zdjecia mozesz sobie w galerii obejrzeć i agrotechnika też jest podana. Klasa gleby 3a i troche 3b, przedplon, jeczmien jary , przeprzedplon burak cukrowy na oborniku.

Razem azotu poszło około 220kgN + 170 kg soli + 150 kg polidapu + 100kg kizerytu i dodatkowo cała gama dolistnie

PK007    14

Mógłby mi ktoś powiedzieć tak orientacyjnie ile wchodzi np pszenicy na rozrzutnik dwu osiowy bez nadstawek tylko tak jak jest w burtach ?

marluk    29

oblicz sobie objetosc, na necie pisze ile wazy srednio 1m3 pszenicy. tego ucza w podstawowce bodajze...

blawatek98    322

Woj. Pomorskie, Powiat Gdański.

Żniwa dopiero się rozpędzają, a zarazem kończą.

Wczoraj wykoszone, jutro słoma i dożynki,

Pszenica ozima "nn"- ok. 6 ton/ha

Jęczmień jary "Antek"- 4 tony/ha

PeterG14    114

Żniwa właściwie skończone, zostało trochę ponad 1 ha łubinu i usługi. Pod wieczór wozimy słomę bo mam od razu sprasowaną. Pierwszy raz tak szybko skończyłem. Mieszanka sypała 5-5,5t/ha, pszenżyto 6,5t/ha a owies jakieś 3-3,5t/ha, z tydzień trzeba poczekać za łubinem.

XTRO    160

11t/ha? liczysz z całego pola, czy tylko z wybranych części pola bo np dziki wyryły... bo znam takich co tak liczą...

Jeśli taki plon osiągnąłeś z całego pola to gratuluję :)

Edytowano przez XTRO

11t/ha? liczysz z całego pola, czy tylko z wybranych części pola bo np dziki wyryły... bo znam takich co tak liczą...

Jeśli taki plon osiągnąłeś z całego pola to gratuluję :)

W poprzednim sezonie słyszałem o plonie pszenżyta w okolicy 14 t/ha.

A gość nie należy do bajkopisarzy ...

rocco0987    19

w tv podobno mówili ostatnio żę w polsce (nie pamietam gdzie dokładnie) w tym roku mają 11-12 ton pszenicy i sami sie dziwją.

Kondziu1832    180

Ciekawi mnie tylko jak wygląda taka pszenica dająca więcej jak 10t/ha i pszenżyto dające 14t/ha mógłby ktoś mnie oświecić?

renovoltage    72

Wygląda normalnie wcale nie jakoś nadzwyczajnie tylko musi być w miarę równe całym polem. Zdjęcie pszenzyta możecie zobaczyć sobie w galerii. Odpowiednia obsada kłosów na m2 ( około 550 kłosów na m2) no i kłos musi być dorodny dobrze wypełniony ziarnem a nie poprzestrzelany.

Pszenica obsada 600kłosów na m2 , mtz w granicach 50g, około 50 ziaren w kłosie srednio i masz plon około 12 ton jak zadbasz i góra będzie sprzyjać. A taki łan wcale jakoś niesamowicie nie wygląda

U mnie panowała susza podczas dojrzewania bo tak pewnie dało by radę przeskoczyć 12 ton w pszenżycie ale warunkiem jest agrotechnika jak w pszenicy jakościowej

Edytowano przez renovoltage

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez andrzej1988
      Tutaj mozna pisać ceny zbóż z nowego 2016 roku...
    • Przez andrzej1988

to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez mens
      jak się trzymają wasze pszenice ? jak by tym roku wymarzło to juz po połowie gospodarstw bede pod młotek juz 3 rok kleski zamiast 7 ton 3,5 to po kosztach a jak jeszcze dzierżawa po 2 -3 tys to ile dokładki